26 мая

  Найочікуваніша книга: Soviet Modernism. Brutalism. Post-Modernism

  Київські пам’ятки модернізму перебувають під загрозою знищення, серед них найвідоміші: «Тарілка» на Либідській, Житній ринок та корпуси КНУ на ВДНГ. Видавництво «Основи» спільно із ПГБ Ковальська презентує книжку, що актуалізує тему збереження об’єктів радянського модернізму. Видання “Soviet Modernism. Brutalism. Post-Modernism. Buildings and Structures in Ukraine 1955-1991” розповідає не лише про відомі у Києві будівлі, а сотні унікальних бібліотек, концертних залів та ринків України, які вже за кілька років можуть бути зруйновані. Нарешті книга з’явилася у продажу.

  Робота над виданням тривала понад 2 роки. Автори книжки Олексій Биков та Євгенія Губкіна об’їздили всю Україну у пошуках об’єктів модернізму. Вони працювали в архівах та спілкувалися з архітекторами, щоб дослідити історію створення цих будівель. Архітектор та фотограф Олексій Биков каже, що проект став своєрідним стрибком в останній вагон. Можливо, за 10 років більшість цих об’єктів будуть перебудовані або повністю зруйновані.

  «Люди в Україні вважають, що пам'ятки архітектури модернізму це пережиток радянської України. Їм дозволяють занепадати. Видаючи цю книгу, ми хочемо розпочати діалог про наше минуле, звернути увагу на об'єкти, які скоро можуть стати забутими», – коментує директорка видавництва «Основи» Дана Павличко.


  Проект “Soviet Modernism. Brutalism. Post-Modernism. Buildings and Structures in Ukraine 1955-1991” є унікальним прикладом співпраці бізнесу та незалежного видавництва для розвитку української культури. Від зародження ідеї до презентації книгу підтримує ПБГ «Ковальська»,  провідний виробник будівельних матеріалів і девелопер в Україні.

  «Ми живемо у сучасному світі, де нас оточують багатоповерхівки, мости і магістралі. Проте є сотні унікальних споруд, парків, площ, які пам'ятають минуле. Ми не маємо права говорити про розвиток та розбудову українських міст без інструментів збереження їхніх історичних пам’яток. Для Ковальської важливо підтримувати соціальні ініціативи у розрізі дбайливого ставлення до культурної та архітектурної спадщини. Будуючи міста України, ми намагаємося не втратити зв'язок поколінь: залучаємо практику розвинених країн, профільних фахівців для пошуку оптимальних рішень», – коментує Сергій Пилипенко, генеральний директор ПБГ «Ковальська».

  Цього року книга “Soviet Modernism. Brutalism. Post-Modernism. Buildings and Structures in Ukraine 1955-1991" буде вперше представлена на Книжковому Арсеналі. Також книжку вже можна замовити онлайн. Мова видання – англійська.

  31 травня відбудеться закрита презентація книжки у Національній бібліотеці імені Володимира Вернадського, одній із визначних пам’яток київського модернізму. Головною частиною презентації стане Public Talk про модерну архітектуру в Україні.
  Спікери: Олексій Биков, Сергій Пилипенко, Дана Павличко.

  Источник:

  Новое на сайте
  Share