15 января

  Проєкт: «Світло переможе» для 120-го Осіннього салону в Парижі

  Участь НАМУ відбувається за підтримки пані Деві Сукарно та фонду Earth Aid Society Foundation

  Париж, Франція | 18-21 січня 2024

  Національну академію мистецтв України було запрошено до участі в 120-му Осінньому салоні у виставковому просторі Гранд-Аль де Ла-Віллет (la Grande halle de la Villette) в Парижі, де з 18 по 21 січня 2024 року буде презентовано проєкт «Світло переможе». 

  У проєкт «Світло переможе» для паризького Осіннього салону Le Salon d’Automne НАМ України об’єднала відомих художників-академіків та молодих митців. Незалежно від міста народження, всі вони ідентифікують себе як українці, їх об'єднує висвітлення однієї спільної правди про безпрецедентну жорстоку війну. Свою місію вони вбачають у тому, щоб продовжувати працювати, фіксувати пам’ять, висловлювати думки та надії, генерувати підтримку та силу, завдяки чому підтримувати дух українців через мистецтво, через світло.

  Започаткований 1903 року, Салон давав поштовх мистецьким рухам і визначним постатям у сучасному мистецтві, таким як Матісс та Гімар. Цього року, з нагоди 120-річчя Салону, на щорічній виставці буде презентовано близько 1400 творів мистецтва. Разом із художниками, які представлятимуть свої роботи, виставку відвідає ряд особистостей зі світу мистецтва.

  Маючи коріння в престижному минулому, виставка і сьогодні продовжує збирати художників з усього світу: 2024 року в Салоні візьмуть участь художники п'ятдесяти різних національностей, а також очікується близько 30 000 поціновувачів мистецтва. 

  • main-poster.BBF2.jpg
  • ukrainian-poster.BBFk.png

  Серед українських художників, які будуть репрезентовані на Салоні в січні 2024 року: Сергій Михальчук, Дмитро Козацький, Катерина Лісова, Анастасія Подерв'янська, Михайло Рай, Віктор Сидоренко, Анатолій Мельник, Павло Маков, Юрій Вакуленко, Олександр Дубовик, Анатолій Криволап, Тіберій Сільваші, Любомир Медвідь, Олег Тістол, Андрій Бокотей, Сергій Святченко та Марина Скугарєва. 

  Кураторка: Наталія Шпитковська

  Окрема подяка в підготовці проєкту висловлюється Андрію Пучкову, Олесю Саніну, Михайлу Бокотею, Олімпії Себотарі, Наталії Кочергіній, Кадіму Тарасову.

  Офіційне звернення Президента НАМ України

  https://en.academyart.org.ua/the-light-will-win/#features-4

  З додаткових питань звертайтеся, будь ласка, на електронну адресу [email protected]

  Контактна особа — Альона Котляренко

  Адреса виставкового простору :

  La Grande Halle de La Villette

  211 Avenue Jean Jaurès, 75019 Париж 19

  Участь українських художників в Осінньому салоні 2024 стала можливою завдяки щедрій підтримці меценатки пані Деві Сукарно та фонду Earth Aid Society Foundation.

  Про Salon d'Automne

  https://www.salon-automne.com/fr

  Організатори та партнери

  Salon d'Automne (Осінній салон) — неприбуткова асоціація художників, заснована 1903 року, яка набула статусу громадської організації у 1920 році. Метою  організації є заохочення та розвиток образотворчого мистецтва у всіх його формах, зокрема, шляхом проведення виставок як у Франції, так і за кордоном. Salon d'Automne щорічно організовує велику престижну подію в Парижі, де демонструється кілька сотень мистецьких творів з усіх дисциплін.

  Національна академія мистецтв України є самоврядною науковою організацією в галузі культури та мистецтв, що заснована на державній власності. Академія сприяє продовженню славних традицій українського народу в царині мистецтва, мистецтвознавства та культурології, а також мистецької освіти. Заснована у 1996 році, Академія стала визначною інституцією для мистецької та наукової спільноти України.

  Earth Aid Society було засноване Леді Деві Сукарно у 2005 році в прагненні об'єднати людей всього світу, попри расу, національні кордони, мову, релігію та історію. Організація має на меті підтримку біженців по всьому світу, які стали жертвами політичних конфліктів та стихійних лих, запобігання знищенню природного середовища на нашій планеті, підтримку талановитих митців, запобігання жорстокому поводженню з тваринами, а також надання допомоги незахищеним верствам населення.

  Art Support Fund — незалежний, неприбутковий, благодійний фонд, ініційований групою міжнародних меценатів та створений з метою забезпечення сталого функціонування українського культурного сектору, включаючи фахівців, активи та інфраструктуру, як важливої передумови життєздатності та єдності української нації в умовах російського вторгнення, шляхом збереження українських культурних та мистецьких активів, що перебувають під загрозою, а також промоції української культури на міжнародному рівні.

  Фонд Aleksandr Savchuk Foundation створений у 2014 році як приватна неприбуткова організація, яка надає підтримку онкохворим, відзначає та заохочує провідних медичних та наукових працівників, сприяє розвитку інноваційних профілактичних проєктів завдяки поєднанню знань, навичок та активної діяльності, а також впровадженню мистецтва в оздоровчу практику задля сприятливого впливу на здоров'я людини. Президентом фонду Aleksandr Savchuk Foundation є Таїсія Савчук-Поліщук, почесна меценатка НАМ України та амбасадорка у Франції.

  Источник:

  Еще из раздела
  Еще из раздела
  Новое на сайте
  Share