17 ноября

  «Нічого святого» унікальна виставка Юлії Пекер-Моховікової

  Художниця Юлія Пекер-Моховікова створила серію робіт про те, як російська церковна верхівка маніпулює святістю.

  24 листопада у HRAMі Києва за адресою Шота Руставелі, 11, пройде унікальна виставка відомої української художниці Юлії Пекер-Моховікової, яка в іронічній манері розповідає про смертельні злочини російської церкви та тих, хто нею керує.

  Рупором іронії мисткиня обрала іконки — маленькі носії коду російської церковної верхівки, які активно підтримують війну в Україні та називають її священною.

  Наративи схожі на послання священної інквізиції, яка під прикриттям божественного благословіння безнастанно та беззаконно вбивала сотні тисяч безневинних у всьому світі. Своїми роботами-іконками, як визнає сама мисткиня, вона звела російські наративи до найвищої точки абсурду, посиливши контраст між святістю і злочинами.

  Роботи художниця написала у стилі преренесансу, щоб додати ще більшої помпезності кровожерливим злочинам проти людства.

  • unnamed-4.BGm3.jpg
  • unnamed-3.BGm9.jpg

  ____________________

  «На створення серії робіт вплинули жахливі події, які зараз переживає моя країна. Це — мій крик душі та моя рефлексія на несправедливість, і верхівкою її є роль російської церкви у пропаганді вбивств та насилля. Інституція, яка має нести світло та добро, пропагує темряву та ненависть. Це оксюморон, в якому вони існують» 

   Художниця Юлія Пекер-Моховікова

  ____________________

  Ікона, яка зазвичай несе богословсько-символічну, місіонерську, естетичну та богослужбову функції, в інтерпретації Пекер-Моховікової отримала абсолютно нові відтінки та набула ознак парадокса. Червоною ниткою авторка пронизала любов російських церковних служників до грошей та відсутність найголовнішої цінності — цінності людського життя.

  Експозиція відкриє двері о 16:30 годині 24 листопада, вхід — вільний або за попереднім замовленням столика у барі HRAM. Dress code smart.

  Про Юлію Пекер-Моховікову:

  Роботи Юлії Моховікової відомі пошановувачам мистецтва завдяки своїй емоційності та небайдужості. Твори мисткині знаходяться у колекціях відомих голлівудських акторів та беруть участь у виставках по всьому світові. 

  Источник:

  Еще из раздела
  Еще из раздела
  Новое на сайте
  Share