3 ноября

  Як виглядає найбільший урбан-парк України на ВДНГ

  Нещодавно в Києві відкрили найбільший урбан-парк України, який знаходиться на території Національного комплексу «Експоцентр України», або як зазвичай його називають ВДНГ. На сьогоднішній день це наймасштабніший і найсучасніший спортивний кластер на території нашої країни. Даний проект був реалізований в рамках вже всім відомої програми «Велике будівництво» і «Здорова Україна».

  Розробкою концепції урбан-парку займалось бюро Big City Lab разом з литовським урбаністом Тадасом Йонаускісом, із залученням професіоналів вуличних культур: платформи Street Culture й архітектурних команд Mind Work Ramps, Urban Reform і Unique Build. Під час проектування локацій враховувалися побажання професійних атлетів України та гостей експоцентру. Генеральним спонсором урбан-парку стала компанія Visa, а партнерами проекту виступила компанія Snickers. Варто зазначити, що вхід на територію урбан-парку безкоштовний.

  На території парку розташовано 7 різних спотів, які пропонують відвідувачам наступні спортивні розваги:

  Бетонний скейт-парк площею 2500 м²

  Призначений для екстремальних вуличних культур: скейтбордингу, трюкового самоката, BMX, роллерблейдінга. При створенні скейт-парку використовувалися монолітні бетонні фігури різної складності та конфігурацій. Локація відмінно підходить як для професіоналів, так і для тих, хто тільки-но мріє освоїти скейт, самокат або BMX-велосипед, а також для тренувань, проведення професійних чемпіонатів і джемів екстремальних вуличних культур.

  Стритфутбольний спот

  Локація містить чотири корти 3х3 і чотири панна-корти (гра 1х1). Вони виготовлені з заліза та мають професійне гумове покриття і трибуни. Місце призначене для тренувань з вуличного футболу: 3х3, панни, фристайлу. Тут планують проводити чемпіонати, а вже у 2022 році, в рамках першої Євроліги, провести Лігу вуличного футболу України.

  Стритбольний спот

  Локація складається з двох кортів 3х3 і корту 5х5. Усі корти мають професійне гумове покриття, доповнені стійками та трибунами. Тут планують проводити фанову стритбольну активність, тренування зі стритболу та баскетболу 3х3 і 5х5, а також Українську стритбольну лігу USL 3x3.

  Стритденс & івент-спот площею 500 м²

  Ще одна локація урбан-парку з професійним гумовим покриттям і трибунами. Ця частина парку призначена для занять вуличними танцями: брейком, хіп-хоп денсом, денс-холом, хаусом, папінго, локінгом тощо. Тут будуть проводити тренування просто неба, танцювальні майстер-класи, джеми й батли вуличних культур.

  Стритворкаут-спот

  Локація складається з різних залізних снарядів для занять стритворкаутом. Має професійне гумове покриття і трибуни. Тут планують фанову стритворкаут-активність, тренування, майстер-класи, а також всеукраїнські джеми й батли зі стритворкауту.

  Паркур-спот

  Локація містить різні паркур-фігури з металевого каркаса і фанери, а також має трибуни. Тут будуть проходити вуличні тренування з паркуру, майстер-класи, зйомки паркур-контенту, а також проводиться всеукраїнські джеми та батли зі паркурворкауту.

  На сьогоднішній день Україна посідає останнє місце в Європі за глобальним індексом процвітання від інституту Legatum. Причина, зокрема, у нерозвинутій культурі масового спорту та браку якісної спортивної інфраструктури. Саме тому в Концепції розвитку ВДНГ на 40 років зафіксовано важливий напрям — створення можливостей для спорту й активного відпочинку. 

  Крім тренувань, в урбан-парку планують регулярно проводити батли та джеми вуличних культур, реалізовувати спортивні проекти та медійні заходи, які допоможуть створити у спортивному кластері ВДНГ унікальну живу атмосферу. Важливою частиною простору стане і Street Culture Hub, який об'єднає спільноту вуличних культур із різних міст України разом з відомими атлетами, артистами та різноманітними командами. 

  Источник:

  Новое на сайте
  Share