20 мая

  В Києві стартував фестиваль мистецтва Kyiv Art Week

  З 20 по 26 травня в Києві пройде четвертий міжнародний фестиваль сучасного мистецтва Kyiv Art Week. Подія включає в себе ряд інсталяцій і художніх спецпроектів по всьому місту, освітню програму, показ короткометражних фільмів про сучасне українське мистецтво і великий ярмарок галерей і арт-об’єктів Kyiv Art Fair. У цьому році на ярмарку буде представлено і виставлено на продаж понад тисячу робіт світових і українських художників.

  Kyiv Art Week – щорічний міжнародний фестиваль мистецтва, популярний в Україні і вже добре відомий за її межами. У минулому році його відвідало понад двадцять тисяч гостей. У тому числі безліч зарубіжних діячів мистецтва і журналістів. Фестиваль охоплює ряд локацій по всьому місту, де будуть представлені тематичні інсталяції та спецпроекти українських і міжнародних художників і кураторів. Серед інших, спецпроект “Phantom Models 6” в Національному музеї медицини України від актуального італійського художника Крістіана Фогароллі і куратора Джулії Коллетти; експозиція на Володимирському ринку “Footnote 11” Барбари Пивоварський і Гійома Роло; ряд українських проектів. 

  Окрема велика подія в рамках фестивалю – щорічний ярмарок Kyiv Art Fair – в цьому році залучила сорок галерей, в тому числі з Німеччини, Австрії, Данії, Франції та США. Одна з місій ярмарки – познайомити киян і гостей столиці з художніми роботами актуальних українських та світових авторів. В єдиному просторі Комплексу “Торонто-Київ” загальною площею до 5000 кв м, відвідувачам буде представлено близько тисячі арт-об’єктів від більш ніж двохсот художників.

  Офіційне відкриття Kyiv Art Fair 2019 відбудеться в четвер 23 травня. У цей день продумана спеціальна програма, що включає аудіо-візуальне шоу і презентації ряду спецпроектів. Це знакова подія, на яку з’їжджаються впливові діячі мистецтва, колекціонери і представники світових і українських культурних інституцій. Однак, відвідати її може кожен бажаючий за умови придбання квитка. Традиційно ярмарок буде проходити в Комплексі “Торонто-Київ” в самому центрі столиці. Він триватиме чотири дні з 23 по 26 травня.

  Програма Kyiv Art Week 2019

  20 травня

  Фестиваль Kyiv Art Week розпочнеться з відкриття двох виставок: "Чорний командир" і персональної виставки Олександра Сухоліта. "Чорний командир" присвячений неоднозначного київським пам'ятника Щорсу. З одного боку, він потрапляє під закон про декомунізацію, з іншого - захищений законом про культурну спадщину. Про мистецтво і ідеології, пропаганді і деміфологізації можна буде подумати в Музеї історії Києва. В оновленій Bereznitsky Art Foundation виставка Олександра Сухоліта відкриває цикл виставок про сучасників. Сухоліт - відомий український скульптор і графік, а мистецтвознавці називають його "українським Матиссом". 20 травня - вхід на відкриття за запрошеннями, виставка триватиме до 26 травня.

  21 травня

  До музею і Bereznitsky Art Foundation додадуться ще чотири локації. На Володимирському ринку відкриється виставка "Footnote 11" присвячена урбанізму, модерністської архітектури та феномену ринків. Куратори об'єднали сучасних художників і роботи радянського періоду. Подивитися на ринок без реклами і в образі центру сучасного мистецтва можна буде до 26 травня. У Французькому інституті пройде персональна виставка найяскравішою художниці Паркомуна Валерії Трубіної. Вона, як і в 90-х, залишається вірна барвистою і медитативної живопису. Зараз художниця живе і працює в Каліфорнії, так що побачити її виставку в Україні - рідкість.

  До Музею історії Києва додатися ще один музей - Тараса Шевченка. Там 21 травня відкриється виставка Володимира Сая "ЖК". Скульптури Сая присвячені актуальним питанням: як існувати людині, який затиснутий між хаотичним містом і інтернет спільнотами? До 26 травня заходите в невелику галерею "Камера" на Прорізній, де буде проходити виставка Ігоря Гайдая, Verum in Grano.

  22 травня

  У середу не можна пропускати дві важливі події: зустріч з художником Жауме Пленз і відкриття проекту Phantom Models 6. В арт-центрі М17 відомий іспанський художник Жауме Пленз розповість про свій досвід роботи в міських просторах в різних куточках світу. До речі, скульптор був нагороджений Global Fine Art Award 56-й Венеціанській Бієнале за кращу інсталяцію в публічному просторі.

  Уже третій проект в рамках Kyiv Art Week відбуватиметься в музеї. Для художника Крістіана Фогароллі для показу своєї відеоінсталяції був важливий саме Національний музей медицини. Він працює з темами науково-технічного прогресу, роботи мозку, а також психічних захворювань. Фогароллі намагається пояснити наукові речі за допомогою мистецтва і хоче допомогти музеям працювати зі складними темами.

  23 травня

  Четвер - один з найбільш насичених днів. Саме 23 травня в центрі "Торонто-Київ" відкриється великий ярмарок Kyiv Art Fair, в якій беруть участь більше сорока галерей. Вечірка-відкриття з музичною програмою та спеціальними перформансами буде відкрита для всіх бажаючих. Наприклад, варто відвідати перформанс Тьєррі Джоффрі Slow Dance Debate, під час якого учасники танцюють повільний танець і обговорюють глобальні проблеми. Під час вечірки будуть відкриття таких виставок як "Ілюзія матерії" від арт-центру М17 і "Неошаманізм: сила ритуалу" від проекту Biruchiy.

  Четверте важливе відкриття в четвер - виставка робіт з приватної колекції Олега Соснова. "Твій портрет" - це роботи українських та зарубіжних художників, серед яких Кирило Проценко, Роман Мінін, Олександра Богомазова і ін., Присвячені портрету. В цей же день рейсовий автобус перетворитися в культурний хаб, який подорожуватиме по українських містах і селах. Проект Гуртобус був організований Фондом культурних ініціатив Ізоляція для популяризації мистецтва та сучасної культури і підтримки локальним активістам. До 26 травня в Гуртобусе будуть проходити лекції, кінопокази, майстер-класи та виступи електронних музикантів.

  24 травня

  В Інституті проблем сучасного мистецтва відкриється виставка українського мистецтва від 1985 до 2004 року. Куратори Ігор Абрамович, Євген Березницький, Олександр Соловйов, називають головною ідеєю "позначити конфігурацію імен українського мистецтва".

  А в "Торонто-Київ" український художник-живописець Тіберій Сільваші представить свою книгу Rembrandt-Zoom. Melancholie als Alchemie der Malerei.

  25 травня

  Set - це нове двоповерхове арт-простір на Ярославовому Валу. Дебютна виставка і відкриття Set проходять в рамках Kyiv Art Week. Разом з Посольством Швейцарії арт-простір являє проект Маріанни Холленштайн "Стан людини". Серед інших тем, художниця переосмислює листування двох великих філософів минулого століття - Ханни Арендт і Мартіна Хайдеггера. Це історія про кохання, тоталітаризм, гуманності і трагедіях ХХ століття.

  У розкладі, крім всіх виставок і ярмарки, лекція, презентація книги і святкування 100 річчя Баухауза. О 14:00 Віктор Сидоренко представить книгу "Герой. Об'екті.Фантом ". О 16:00 куратори Мартін квадов і Фолькер Діль розкажуть про арт-сцені в Берліні і як живуть галереї в європейській столиці сучасного мистецтва. А Марек Клаас розповість про платформу Artfacts.net. З 12 до 20 вечора в IZONE молоді художники і всі бажаючі будуть святкувати 100 річчя легендарної школи Баухаус. Ярмарок українського мистецтва об'єднає в собі і живописців, і фотографів, і ілюстраторів. У просторі також буде бар, музика і частування.


  Ярмарок Kyiv Art Fair 2019: Комплекс “Торонто-Київ” вул. Велика Васильківська, 100.

  Вхід на ярмарок Kyiv Art Fair 2019: 70 грн.

  Квитки на відкриття Kyiv Art Fair 23 травня: 200 грн.

  Детальна інформація на сайті Kyiv Art Week: http://kyivartweek.com

  Источник:

  Новое на сайте
  Share