20 февраля

    Сальвадор Далі та його бачення «Божественної комедії»

    У Національному музеї «Київська картинна галерея» (вул. Терещенківська, 9) до 31 березня триває виставка унікальних ілюстрацій до «Божественної комедії» Данте, авторства видатного художника-сюрреаліста Сальвадора Далі, що визнані його найкращими творами в області книжкової графіки.

    У 1957 році італійська влада звернулася до Далі з проханням створити серію зі 100 акварелей для нового видання «Божественної комедії», приуроченого до 700-річчя від дня народження Данте Аліг’єрі, наміченого на 1965 рік.

    Сальвадор Далі був великим шанувальником «Божественної комедії». Свого часу в інтерв'ю журналу «Доля» митець сказав: «Це твір, який захопив мене до стану одержимості, тому що в ньому я знаходжу і два ключові аспекти свого власного життя». «Я вражений цією книгою і вже подумки побудував план своєї роботи», — додав художник.

    «Це твір, який захопив мене до стану одержимості, тому що в ньому я знаходжу і два ключові аспекти свого власного життя»

    Далі розпочав роботу над ілюстраціями у притаманній йому стилістиці: сюрреалістичній інтерпретації пекла і всіх його покарань із характерними деталями – від подовжених кінцівок до особливих кольорів, що відповідали тривожному настрою твору. Коли перші акварелі були виставлені в римському палаці Паллавічині-Роспільозі, вони не сподобались італійській публіці. Ба більше, італійці охрестили ілюстрації Далі «державною порнографією», а ситуацію навіть обговорювали у парламенті. Національна бібліотека Італії, яка вже уклала угоду з художником, опинилася перед ви­бором між репутаційним скандалом та відмовою від співпраці з Далі — й обрала останнє.

    У 1964 році «Божественна комедія» з ілюстраціями Далі була здана в друк.

    Така ситуація не збентежила художника, тож він продовжив працювати над акварелями. За кілька років Сальвадор Далі створив 100 малюнків: по одній до кожної з 100 пісень «Комедії». У 1963 році Далі звернувся до свого французького видавця Жозефа Форе, який тоді працював над випуском ілюстрацій художника до нового видання «Дон Кіхота». Далі запропонував зробити нове видання поеми Данте Аліг'єрі з його ілюстраціями. Форе показав вибірку з акварелей видавничому дому Les Heures Claires, який з ентузіазмом поставився до проєкту. Для його реалізації двом граверам — Раймонду Жаке і Жану Таріко — дали завдання вручну вирізати 3 500 дерев'яних блоків для виготовлення 5 000 гравюр, необхідних для репродукції акварелей. Сальвадор Далі безпосередньо контролював цей процес, особисто перевіряв і затверджував кожну гравюру. У 1964 році «Божественна комедія» з ілюстраціями Далі була здана в друк. 

    Сальвадор Далі безпосередньо контролював цей процес, особисто перевіряв і затверджував кожну гравюру.

    На виставці у Національному музеї «Київська картинна галерея» представлено 75 ілюстрацій, які пройшли експертизу (візуальний та інструментальний аналіз), підтвердивши автентичність малюнків. Експозиція доповнена тематичними інсталяціями та відеорядом, що занурить відвідувачів в атмосферу дантівського всесвіту. В останньому залі експозиції демонструється анімоване відео з основними роботами Сальвадора Далі та акварелями до «Божественної комедії», що представлені на виставці.

    На виставці у Національному музеї «Київська картинна галерея» представлено 75 ілюстрацій

    Експозиція доповнена тематичними інсталяціями та відеорядом, що занурить відвідувачів в атмосферу дантівського всесвіту.

    https://knag.museum

    «Київська картинна галерея»

    (вул. Терещенківська, 9) до 31 березня

    вхід - 300грн.

    Источник:

    Еще из раздела
    Еще из раздела
    Новое на сайте
    Share