28 ноября

  Музей історії міста Києва: «Київська ялинка від XIX сторіччя — до сьогодення»

  Пам’ятаєте, як прикрашали будинки до новорічних свят наші мами та бабусі? У киян та гостей міста є можливість це згадати. 23 листопада у Музейно-виставковому центрі Музею історії міста Києва відкрилася виставка «Київська ялинка від XIX сторіччя — до сьогодення».

  Святкова сукня ручного пошиття початку XIX століття, оригінальні ялинкові прикраси часів Кайзера Вільгельма, ведмедик 1940-х років, Дід Мороз 1926 року, ковзани 1920-х років, меблі, яким понад 200 років, грамофон початку минулого століття — ці та багато інших унікальних експонатів представлені на виставці. Все розміщено у спеціально облаштованих інтер'єрах за різні періоди з ХІХ по кінець XX століття. 

  Особливе місце в експозиції займає саме ялинка як головний атрибут свята й іграшки до неї. У кожному інтер’єрі відвідувач зможе побачити ялинку, оздоблену актуальними на той час іграшками. На виставці будуть представлені зразки ялинкових прикрас з особистої колекції Марини Лук’янової з середини ХІХ століття і до 90-х років XX століття. 

  • 8.BGBs.jpg
  • 9.BGBG.jpg

  ____________________

  «Цією виставкою ми прагнемо показати, який довгий шлях Україні довелось пройти, аби відзначати Різдво разом з усією Європою, з нашими друзями та союзниками. Завітавши на «Київську ялинку», ви зможете здійснити мандрівку в часі та побачити, як змінювались традиції святкування Різдва крізь роки. І хоч колись ялинки доводилось ховати в шафи, але свято завжди було з нами, а світло обов’язково перемагало темряву»

  директорка Музею історії міста Києва Діана Попова

  ____________________

  • 5.BGBB.jpg
  • 4.BGB7.jpg
  • 7.BGBz.jpg
  • 6.BGB3.jpg

  Окрім цього, відвідувачі зможуть побачити мальовничі та графічні роботи українських митців із зображенням зимового Києва з фондів Музею історії міста Києва.

  • 10.BGB9.jpg
  • 11.BGBd.jpg

  В рамках заходу плануються екскурсії провідних наукових співробітників музею та кураторів проєкту, а також майстер-класи для дітей і дорослих. Експонати для виставки надали численні художники та митці, серед яких Марина Лукʼянова, ТМ «Різдвяні історії», Павло Третьяков, Людмила Степаненко та інші.

  • 12.BGBf.jpg
  • 13.BGBP.jpg

  Виставка проходить: Музейно-виставковий центр Музею історії міста Києва, вул. Богдана Хмельницького, 7. 

  Часи роботи: ср. – нд.: 12:00-19:00, пн – вт.: вихідні. 

  Вхід - вільний

  Источник:

  Еще из раздела
  Еще из раздела
  Новое на сайте
  Share