20 марта

  Абстрактний світ реальності від Гаяне Арушанян

  Життя — це найбільший дар, а експеримент — основа будь-якого мистецтва. Такими постулатами керується у своїй творчості Гаяне Арушанян — українська художниця з вірменським корінням. Вона з дитинства знає, яка війна на смак, звук та запах …

  Однак у світі, сповненому болю, втрат і потрясінь, дівчина завжди буде знаходити світло, кольори та натхнення для експериментів та трансляції нових смислів. 

  На початку 90-х років родина Гаяне Арушанян переїхала до України через війну у Нагірному Карабасі. Місто козацького духу Запоріжжя стало її другим будинком, де вона зростала і як людина, і як митець. Малювати Гаяне почала з 10 років і, як сама вона стверджує, відтоді не може зупинитися.

  Здобувши дві вищі освіти у галузі економічної кібернетики та архітектури, дівчина одразу зрозуміла: класична робота в офісі — не її історія. Так, у 2012-му році Гаяне наважилася на відкриття власного творчого простору у Запоріжжі «G-ART STUDIO», а потім заявила про себе і в столиці, створивши School of Experimental Art.

  Живі та глибокі кольори, невипадкові лінії та тіні, розміреність та хаос — все це читається в авторських техніках Гаяне Арушанян та створює простір для роздумів кожному, хто відкриває її творчість. Авторка вміло пов'язує у своїх роботах закони математики та фізики, психології та філософії, щоразу нагадуючи, що наука та мистецтво не можуть існувати осторонь один від одного. Це завжди симбіоз, сповнений точних знань та емоційного досвіду.

  Попри безліч робіт у різних класичних жанрах ім'я Гаяне Арушанян насамперед асоціюється з абстрактною творчістю та експериментами. Останні, на думку художниці, становитимуть основу будь-якого мистецтва. Картини, скульптури, інсталяції, digital art — у кожному з цих напрямків Гаяне втілює сміливі та чуттєві ідеї, зберігаючи гармонію композиції, форми та кольору. 

  ____________________

  «Абсолютно все перебуває у хаосі, але в ньому є лад. Все, що ми бачимо, має дві протилежності, а між ними мільйони варіантів, бо світ дуже простий і складний водночас. Моє мистецтво — це сила законів природи, яку я висловлюю різними візуальними засобами, щоб показати вам абсолютний Баланс, який ми маємо»

  ___________________

  Пошуки балансу та рівноваги є особливо актуальними у наших буремних часів. Випробування війною Гаяне відбувається не вперше. Родом художниця з Нагірного Карабаху (Арцаху), народ якого за свою історію неодноразово виборював незалежність. В Україні, яка стала її другою домівкою, художниця разом зі всіма переживає не менший біль. 

  Тож не дивно, що саме жага до життя, до незалежності та самоідентичності буде своє проявлення у творчості Гаяне Арушанян. Вона про сміливість експериментувати, виходити за кордони мистецьких трендів, які монетизують тебе та обмежують водночас … 

  Вона про віру у свою інтуїцію, про бажання творити в найскладніших умовах, про силу художньої зброї та про здатність ефективно її використовувати.

  Один із найголовніших джерел натхнення для Гаяне — це природа, адже в ній закарбовані всі коди та ключі. І справжній митець має віртуозно зчитувати їх. Разом із тим, художниця наголошує, що творчість нерозривно пов'язана з людьми. Роботи Гаяне Арушанян находять поціновувачів у всьому світі, зокрема поповнили приватні колекції у Великобританії, США, Канаді, Франції, Бельгії, Польщі, Вірменії. Важливим для дівчини є можливість ділитися власним досвідом та знаннями. Крім навчання та майстер-класів вона також проводить для колег консультації з просування власного бренду.

  Источник:

  Еще из раздела
  Еще из раздела
  Новое на сайте
  Share