12 марта

  «20 днів у Маріуполі»: Оскар за мужність сказати правду

  Україна отримала «Оскар» за документальний фільм українського режисера Мстислава Чернова «20 днів у Маріуполі»

  Документальна стрічка «20 днів у Маріуполі» українського режисера Мстислава Чернова отримала «Оскар» у номінації «Найкращий документальний фільм». Під час нагородження режисер наголосив, що попри те, що це перша статуетка в історії України, він хотів би мати змогу обміняти це на те, щоб Росія ніколи не нападала на Україну. 

  ____________________

  «Напевно я буду першим режисером на цій сцені, який би хотів не робити цей фільм. Я хотів би мати змогу обміняти це на те, щоб Росія ніколи не нападала на Україну, ніколи не окупувала наші міста. Щоби росіяни не вбивали десятки тисяч моїх співгромадян України. Я б віддав це, аби вони звільнили всіх заручників, солдатів, які боронили нашу землю, всіх цивільних, які в їх тюрмах. Але я не можу змінити історію, не можу змінити минуле, але ви і я, ми зараз серед найталановитіших людей світу. Ми можемо зробити так, щоб історію виправити, щоб правда виборола». 

  Режисер Мстислав Чернов

  ____________________

  Мстислав Чернов у своєму фільмі розповідає про початок російсько-українського конфлікту та про місто Маріуполь, де працювала група репортерів Associated Press. Це не перша нагорода картини, яка «20 днів у Маріуполі» раніше отримала премію BAFTA та нагороду Гільдії режисерів Америки.

  На телеканалі «Суспільне Культура», це ексклюзивний транслятор церемонії, у ніч з 10 на 11 березня у прямому ефірі показували церемонію нагородження. Однак після отримання матеріалів виявилось, що нагородження українських документалістів відсутнє.

  Команда Суспільного висловила своє обурення організаторам цьогорічної премії The Walt Disney Company Limited. Але в Disney Entertainment пояснили це так: «Нагородження фільму «20 днів у Маріуполі» не включили в скорочену міжнародну телеверсію церемонії «Оскар» через часові обмеження, передбачені для короткої версії шоу. Втім, зведений підсумок усіх пропущених переможців, у тому числі «20 днів у Маріуполі», до скороченої версії включено».

  Вітаємо українського режисера Мстислава Чернова та його команду з першим в історії України Оскаром. 

  На нагороду у цій категорії також претендували «Бобі Вайн: Народний президент» про лідера опозиції Уганди, «Вічна пам'ять» про відносини чилійського журналіста Аугусто Гонгори та чилійської актриси Пауліни Уррутіа, «Дочки Ольфи» про жінку, чиї дочки втекли, щоб вступити до «Ісламської держави», а також «Вбити тигра» про боротьбу сім'ї зґвалтованої дівчинки в Індії.

  Источник:

  Еще из раздела
  Еще из раздела
  Новое на сайте
  Share