12 сентября

    Яскраві, дивні, соковиті: незвичайні назви кольорів українською

    Редакція Royal Design продовжує знайомство з сучасними кольоровими тенденціями. У новому 2023 вони будуть прохолодними та заспокійливими. А сьогодні про яскраві, соковиті та цілковито українські, дивні барви нашої країни. 

    Яка ж вона гарна, співуча та неймовірно багатогранна, наша рідна мова. Вона як мелодійний спів пташок волошковим літнім ранком, заспокійливий шелест золотавої пшениці в осени.

    Українська як тріскучий хруст ціанових крижинок морозним днем та веселий дзвін лазурових струмочків з приходом красуні весни. Навряд чи є ще така прекрасна, милозвучна та водночас сильна мова, як наша незламна улюблена.

    Сьогодні для багатьох вона також стала зброєю, потужною та могутньою зброєю проти агресора, який намагається вбити все наше, українське. 

    Не дамо! Як би ворог не хотів, українців та нашу солов'їну знищити він не зможе!

    Незвичайні кольори

    В українській їх така кількість, що різноколірна веселка тьмяніє на тлі приголомшливих назв кольорів на співучій українській. Редакція Royal Design вирішила згадати трохи забуті, але такі красиві барви України. 

    Волошковий

    Класичним синім нам не обійтись, українська природна палітра має неперевершену кількість цього кольору. Та навіть знайомий з дитинства волошковий може трохи змінюватись залежно від пори року, часу доби та погоди. 

    Ціановий

    Ви чули колись про таку барву? Навіть якщо ні, то точно бачили цей дивний відтінок, який нагадує прохолодні басейни у спекотний південь.

    Пурпуровий

    Бузковий, лавандовий, та навіть відтінки молодих баклажанів та солодкої кримської цибулі — все це чудові фіолетові барви. Пурпуровий — один з них, але настільки яскравий, що здається просто нереальним.

    Прюнелевий

    Відчуття соковитих ягід, які дивним кольором фарбують губи. Солодкий смак та насолода, дивовижні відчуття, які викликає цей колір. Такі насичені, як і сам прюнелевий.

    Смарагдовий 

    Чи можна назвати цей колір просто зеленим? Глибокий, густий та соковитий смарагдовий, це зовсім інша справа. Навіть назва цієї барви звучить як цікава, таємнича, загадкова історія.

    Алізариновий

    Бачили колись тюльпанові поля, величезні квіткові простори, що йдуть за обрій та роблять все навкруги алізариновим. Навіть небокрай висвітлюється неперевершеним відтінком, якому важко підібрати якусь іншу назву. 

    Багряний 

    Захід сонця у цьому кольорі є передвісником бурі — такі байки розповідають старі люди. Але як може ця краса бути пов'язана з чимось не добрим, важко уявити. Краще відкиньмо упередження, та почнемо асоціювати з багряною барвою зміни до кращого.

    Карміновий

    Щільний, густий, такий насичений, що трохи захоплює подих. Відтінок пристрасті, яку усвідомлюєш, до якої доріс та можеш віддатися їй повністю. Карміновий дає дозвіл зануритися у почуття з головою.  

    Амарантовий

    Духмяний та міцний, пряний та терпкий, як видержане кримське з кращих сортів винограду. Амарантовий відчувається на смак та має не тільки дивовижний колір, здається що навіть аромат.

    Брунатний

    Скільки відтінків має українська осінь? Безліч. Від золотих та янтарних до приглушено пожовклих, що наводять на роздуми, наганяють приємну смуту та спогади. Брунатний саме така барва, для роздумів, теплих пледів та смачного гарячого чаю. 

    Цинамоновий

    Ще один відтінок осені, трохи сумний, але такий теплий та справжній. Як дитинство, у якому можна було не оглядаючись бігти по листю та шелестіти їм до дзвона у вухах.

    Шафрановий 

    Може хтось скаже, що східна приправа має інший колір, але шафрановий він такий, багатогранний та дуже різний. Від насиченого з ароматом Сходу до ніжного, який приваблює навіть медових комах.  

    Бурштиновий

    Вимовте цю назву в голос, та відчуйте, як охоплює бажання цокнутися келихами з міцним напоєм та випити на брудершафт. Бурштиновий — справжній, як чоловік, якому можна довіряти.

    Махагоновий 

    Цей список можна продовжити, коралевий, лазуровий, махагоновий, миртовий, та ще багато несправедливо забутих барв. Дуже хочемо, щоб ці назви відродилися, та повернулися до щоденного використання замість банальних «‎красный, желтый, голубой». 

    • 18.B5sR.jpg
    • 19.B5sm.jpg

    А на завершені приємна новина із Шотландії, там зареєстровано унікальний дизайн нового тартану (реєстраційний номер 13,468) — традиційного типу місцевої вовняної тканини під назвою Ukraine Forever (Україна назавжди). У синьо-жовтих кольорах українського прапора, чи краще буде блакитно-сонячних, як вважаєте?

    Источник:

    Еще из раздела
    Еще из раздела
    Новое на сайте
    Share