20 июня

  Вілла від студії NKey: Автономний всесвіт на краю світу

  Студія архітектури та дизайну NKey розробила концепцію будинку, який є абсолютно автономним і незалежним від зовнішніх чинників. Тут можуть жити та процвітати покоління, абсолютно не зважаючи на те, що відбувається зовні.

  Науковці вже декілька років говорять про те, що на світ чекають серйозні погодні катаклізми. Чи достатньо стійкою є сучасна приватна архітектура? Чи вбереже вона своїх мешканців, якщо світ поглине хаос? Ми пропонуємо завчасно подбати про себе та своїх близьких, і тому розробили проєкт будинку, який стане як затишною й улюбленою домівкою для всієї сім'ї, так і порятунком у разі небезпеки.

  Безпечна гавань

  На жаль, наш прекрасний світ не такий вже безпечний і привітний, як ми його собі уявляли. Один за одним з'являються проєкти підземних бункерів, у яких розробники пропонують пережити складні часи. Ми пішли далі й створили концепцію, яка об'єднує сучасну і вишукану віллу та автономний і комфортний бункер.  

  • IMG_8463-JPG.BMTh.jpg
  • IMG_8464-JPG.BMTF.jpg
  • IMG_8462-JPG.BMTK.jpg

  Вілла ідеально вписана у природний ландшафт, і таким чином вирішує одразу дві задачі: скелі ховають його підземну частину, а з зовнішнього будинку відкривається чарівний краєвид. Якщо дивитися на віллу зверху, архітектура нагадує циферблат годинника, з басейном «стрілкою».  Як символ того, що тут за потреби час може зупинятися. Саме вузький консольний басейн є домінуючою рисою композиції. Тягнеться над скелею до моря, додаючи структурі драматичний штрих.

  • IMG_8467-JPG.BMTD.jpg
  • IMG_8020-JPG.BMTN.jpg
  • IMG_8021-JPG.BMTr.jpg

  Архітектурний дизайн має круговий мотив, який повторюється на підлозі. Головний рівень зосереджений навколо яскравого саду, а головна спальня розташована вище, звідки відкривається приголомшливий вид на прірву. Нижче є місце для паркування та бункер на більш глибокому рівні для безпеки.

  ______________________________

  «Використання кіл у дизайні, від саду до бункера, представляє вічну петлю, безперервний цикл життя, який виходить за межі плину часу. Кожен шар підтримує життя на різних рівнях, від дозвілля та повсякденного життя до виживання в надзвичайних ситуаціях. Все це розроблено заради забезпечення безперервності життя та спадщини його мешканців»

  ______________________________

  Побудована за золотим правилом трьох матеріалів — каменю, бетону та металу (травертину та латуні) — споруда стоїть на скелі без пішохідних підходів, зливаючись із навколишнім середовищем. Вертикальні тонкі пластини перетинають ці кола, нагадуючи «ворота у вічність».

  «Вілла для життя та виживання» включає фойє, дві кухні (підготовчу та основну), обідню зону, дві гостьові спальні та на другому рівні основну житлову зону з господарським блоком та дві дитячі кімнати. Ліфти ведуть до підвалу для паркування, а ще один — до бункера на випадок надзвичайних ситуацій.

  • IMG_6070-JPG.BMtx.jpg
  • IMG_6071-JPG.BMtb.jpg

  Вглиб Вічності

  • IMG_8457-JPG.BMTP.jpg
  • IMG_8455-JPG.BMtc.jpg

  ______________________________

  «Коли минає час, починається вічність».

  Хелен Хант Джексон, американська поетеса,

  письменниця й активістка

  ______________________________

  • IMG_8465-JPG.BMTd.jpg
  • IMG_8458-JPG.BMTf.jpg

  Бункер зосереджений навколо ліфта з садом, що символізує надію та майбутнє життя і також має круглу форму. У ньому п’ять спалень із вікнами, які виходять на сад зі смарт-склом для усамітнення, загальна вітальня, кухня, обідня зона, велика технічна зона обслуговування та складські приміщення. Крім того, тут є кінотеатр, капсула для медитації, капсула віртуальної реальності та симуляції, оснащена найсучаснішими технологічними функціями, винна кімната, дитяча ігрова кімната, тренажерний зал з басейном і спа-центр. Тут також є велика плантація для сталого вирощування фруктів і овочів.

  • IMG_8460-JPG.BMT3.jpg
  • IMG_8459-JPG.BMT9.jpg

  Стеля бункера імітує погодні умови, час доби та пори року для підтримки психологічного благополуччя під землею. Інтегрований штучний інтелект автоматично керує всіма побутовими функціями, забезпечуючи симуляцію земної реальності в реальному часі. Це мінімізує час, витрачений на домашні справи, і посилює заходи безпеки. Цей штучний інтелект — це не просто система, а мережа датчиків, її «очі та вуха», розроблена для покращення життя та забезпечення виживання людини.

  • IMG_8466-JPG.BMTz.jpg
  • IMG_8470-JPG.BMTH.jpg

  «Вілла для життя та виживання» від NKey — це утопія досконалості та антиутопія ізоляції. Цей проєкт поєднує футуристичні технології з природною інтеграцією для створення самодостатнього, безпечного та приватного середовища, яке поважає сімейні цінності та розуміє важливість місії продовження людства. Архітектурний проєкт обіцяє не лише  виживання, але і якість життя, яка зберігає суть людських зв’язків і сімейної спадщини.

  Источник:

  Еще из раздела
  Еще из раздела
  Новое на сайте
  Share