11 ноября

    В Центрі Сучасного Мистецтва М17 відкрилася друга частина масштабного виставкового проєкту «Формула витривалості»

    31 жовтня в Центрі сучасного мистецтва М17 відбулося відкриття другої частини проєкту «Формула витривалості» в межах XVI платформи культурних ініціатив «Новітні спрямування». 

    Виставковий проєкт послідовно проходить у просторах трьох інституцій організаторів: перший етап розпочався 25 жовтня в Інституті проблем сучасного мистецтва, друга виставка відкрилася в Центрі сучасного мистецтва М17 31 жовтня, третя з виставок проєкту відкриється 14 листопада в Національній академії мистецтв України. Кожна з трьох локацій має свій унікальний список учасників та експозицію мистецьких творів.

    Відкриття в ЦСМ М17 відвідали більше ніж 500 осіб, серед яких гості та учасники проєкту, художники, поціновувачі мистецтва та меценати. 

    Проєкт має на меті дослідити через художні візії історію адаптації та стійкості українського суспільства в умовах війни, та те, як українцям вдається щодня знаходити сили для продовження боротьби, попри всі виклики. 

    Учасники виставкового проєкту в М17: Євгеній Аксьоненко, Антонія Баніцька, Петро Бевза, Тетяна Богуславська, Анастасія Буднікова, Нікіта Власов, Микола Гладкий, Юлія Гладка, Катерина Гринько, Олена Гром, Роксолана Дудка, Дмитро Ерліх, Гамлет Зіньківський, Ліза Жданова, Маргарита Журунова, Віталій Кравець, Поліна Кузнєцова, Марія Куліковська, Дмитро Купріян, Ігор Лесенко (GO.RA), Богдан Локатир, Руслан Лучко, Максим Мазур, Вартан Маркар’ян, Марія Матієнко, Нікіта Наслимов, #NEIVANMADE, Богдана Пацюк, Надія Петровська, Андрій Підлісний, Анастасія Подерв’янська, Михайло Рай, Олег Савін, Антоніна Семенова, Сергій Сімутін, Віктор Сидоренко, Ілля Туригін, Наталія Філатова, Нікіта Цой, Міла Чепрасова, Оксана Чепелик, Саша Чичкан, Ілля Чичкан, Дара Шолох, Олена Штепура

    Кураторами проєкту виступили Андрій Сидоренко та Ірина Яцик.

    Керівниця проєкту від ЦСМ М17 — директорка, Наталія Шпитковська.

    ____________________

    «Сьогодні важливо осмислити той досвід витривалості, який вже набуто в Україні на 11 рік війни та усвідомити, що саме робить нас сильнішими. Водночас художні роботи представлені в проєкті не тільки пов'язані із головною темою, а і створюють простір для пошуку додаткових, ще не виявлених сенсів»

    Андрій Сидоренко, куратор виставкового проєкту «Формула витривалості»

    ____________________

    ____________________

    «В кожній інституції, на виставці – свій фокус в межах загального проєкту. В М17 експозиція сконцентрована навколо ідеї адаптації в цих складних умовах: збереження мотивації щоденно займатися своєю справою, підтримуючи країну та один одного. Одночасно,  кожна робота — це індивідуальна рефлексія художника, яка відкриває можливість для дискусії та інтерпретацій»

    Ірина Яцик, кураторка виставкового проєкту «Формула витривалості»

    ____________________

    ____________________

    «У кожного є своя “формула витривалості”. В цьому проєкті ми досліджуємо те, як за допомогою мистецтва та художніх практик митці знаходять в собі сили працювати й творити далі»

    Наталія Шпитковська, директорка, керівниця проєкту «Формула витривалості» від ЦСМ М17

    ____________________

    Виставковий проєкт в ЦСМ М17 відбувається за підтримки фонду Adamovskiy Foundation.

    Відвідати виставку в М17 можна з вівторка по неділю з 11:00 до 20:00 

    (понеділок – вихідний)

    Адреса: м. Київ, вул. В. Антоновича, 102-104

    Вхід за наявності квитка

    В межах проєкту в М17 заплановане проведення кураторських екскурсій, лекцій та Artist Talks. 

    • 3.BH22.jpg
    • 10-kuratori-andry-sidorenko-rina-yatsik-ta-direktorka-tssm-m17-natalya-shpitkovska.BH2K.jpg

    За додатковою інформацією, звертайтеся, будь ласка, за електронною поштою: [email protected]

    ________________________________________________________

    Національна академія мистецтв України (НАМУ) — самоврядна наукова установа, яка сприяє збереженню та продовженню традицій в галузі мистецтва, мистецтвознавства та культурології, а також підтримці мистецької освіти та наукової спільноти України. Під керівництвом НАМУ функціонують освітні та дослідницькі інституції. 

    Інститут проблем сучасного мистецтва НАМ України (ІПСМ НАМ України) — єдина науково-дослідна установа в Україні, що здійснює фундаментальні наукові дослідження у галузі всіх видів сучасного мистецтва, практичні та пошукові студії, спрямовані на розвиток професійного сучасного мистецтва й архітектури, впровадження нових мистецьких технологій і практик, розвиток національної культури, підготовку та видання монографій і збірників наукових праць із магістральних напрямів наукової діяльності Інституту. Заснований ІПСМ у 2001 році.

    Центр Сучасного Мистецтва М17 — культурна інституція, простір діалогу для фахових кіл, платформа для вивчення і дослідження історичних і сучасних культурних процесів. Разом з українськими та міжнародними експертами, ЦСМ М17 прагне навчати та надихати українське суспільство, через виставки, різноманітні мистецькі та освітні практики сприяти його позитивній трансформації. ЦСМ підтримує художні експерименти, колаборації та міжнародні обміни для експертів і митців різних напрямів для інтеграції українського мистецтва до світового контексту. 

    Фонд Adamovskiy Foundation — неприбуткова організація, заснована бізнесменом Андрієм Адамовським у 2018 році. Діяльність фонду спрямована на збереження та вивчення культурної спадщини України та країн Східної Європи. Місія Фонду — популяризація культури та мистецтва як запоруки сталого і цивілізованого розвитку суспільства. Фонд бере активну участь в організації та підтримці виставкових проєктів, видавничих ініціатив, освітніх та дискусійних платформ, міжнародних форумів та експертних сесій.

    Источник:

    Еще из раздела
    Еще из раздела
    Новое на сайте
    Share