17 марта

  Український «дім далеко від дому» в Антарктиді

  Інсталяція у вигляді типової української хати з'явилася на острові Галіндез в Антарктиді. Київська студія Balbek Bureau розробила проєкт «Спогади про дім», який встановили на національній дослідницькій базі, щоб викликати спогади про дім у тих, хто тут перебуває на роботі або приїжджає як турист.

  Вирішено було взяти за основу паливний бак, що вийшов з ладу, та одягнути його в обриси української хати. Встановлено конструкцію на видному місці ділянки, «Спогади про дім» — перше, що відкривається погляду туристів, які приїжджають на Галіндзе. За рік кількість візитерів може доходити до чотирьох тисяч осіб, не так і мало, враховуючи специфіку незвичайної природної пам'ятки.  

  ______________________________

  «Наша інсталяція натхненна типовою українською оселею, яка асоціюється з теплом, комфортом та бабусиним затишком. Для наших дослідників це умовний зв'язок із домівкою, щоденне нагадування про щось просте, тепле та рідне. Для туристів — натхнення почати планувати свою подорож до України»

  Студія Balbek Bureau

  ______________________________

  Інсталяція була розроблена до початку вторгнення Росії в Україну, але Balbek Bureau вважає, що вона має більше значення зараз, коли багато українців залишили свої будинки.

  ______________________________

  «Художня інсталяція створена за рік до вторгнення Росії в Україну. Зараз вона набула нового сенсу. Для мільйонів людей, вимушених покинути свої рідні міста і села через російську агресію, повернення додому стало їхньою найбільшою мрією»

  Генеральний директор Balbek Bureau Слава Балбек

  ____________________________

  Будинок був побудований компанією Wonder Workshop за підтримки української роздрібної мережі «Сільпо». Він зроблений у вигляді сталевого каркаса, який імітує елементи типової української хати: шиферний дах, димар і характерні вікна. В основі лежить складений образ сільської хати, дизайнери переглянули сотні фотографій з різних регіонів України та придумали дизайн, який втілює в собі квінтесенцію українського житла.

  Каркас було виготовлено в Києві, зібрали його вже на базі без професійного обладнання та підрядників. У структурі студія створила мінівиставку з кількома «символічними сувенірами», укладеними в епоксидну смолу.

  • 9.BRFb.jpg
  • snimok-png.BRFr.png

  Особливу увагу творці приділили міцності конструкції, інсталяція здатна витримати не тільки сувору погоду Антарктиди. Також протистояти тисячам пінгвінів, які намагаються розібрати конструкцію по частинах, щоб зробити гнізда.

  • 11-PNG.BRF8.png
  • 10-PNG.BRFh.png

  ______________________________

  «Ми віримо, що війна закінчиться нашою перемогою, а українці створять нові спогади в тихій гавані свого дому. А впродовж усього шляху в Антарктиді, як для дослідників, так і для туристів, наш дім залишатиметься міцним, справжнім пам'ятником України»

  Студія Balbek Bureau

  ______________________________

  Источник:

  Еще из раздела
  Еще из раздела
  Новое на сайте
  Share