16 декабря

  Українське мистецтво продали на аукціоні в Лондоні

  12 грудня в Лондоні відбулися денні торги «New Now» аукціонного дому Phillips. Загалом на аукціоні репрезентовано 224 лоти, зокрема роботи Джоржа Кондо, Демієна Хірста, KAWS, Катаріни Гросс, Джонаса Вуда. Загальна сума продажів склала $ 4 878 000.

  Рекордну стартову ціну установлено на твір південноафриканського митця Вільяма Кентріджа. З естімейтом у $ 260 000 оцінено малюнок Drawing for Felix in Exile (Nandi's Cry). Відеоробота «Felix in Exile» представляє багате нюансами дослідження, спогади про насильницькі риси апартеїду і боротьбу проти нього. Фільм, який складається з малюнків вугіллям і пастеллю, демонструють в Тейт Лондон, в Музеї сучасного мистецтва в Нью-Йорку та музеї Соломона Гуггенхайма в Нью-Йорку. У Лондоні малюнок придбали за $ 317 000, що значно перевищило стартову оцінку. Сучасне українське мистецтво на аукціоні було представлене роботами Єгора Зігури, Романа Мініна та Данила Шуміхіна.

  Об­раз Дон Кіхота, який використав у своєму творі Роман Мінін, сим­волізує кращі наміри та праг­нення лю­дини. Художник наділив шах­та­рів ри­сами чарівників, ли­царсь­кою шля­хет­ністю. Змінився й хронотоп: індустріальні міста власної міфо­логії уни­ка­ють деп­ре­сив­но­го за­бар­влен­ня, нав­па­ки, – ви­маль­ову­ють­ся в цілий світ, спов­не­ний унікаль­ної ро­ман­ти­ки. Барельєф митця Phillips оцінили в $ 1 300 – 2 600, роботу придбали за $ 1 670.

  Робота «Друзі» Данила Шуміхіна входить до серії скульптур «Суб’єкти», створеної у 2010 році, головні герої якої – близькі люди художника.  Жорсткі грані скульптури підкреслюють складність будь-яких відносин – поступок, взаємоповаги й взаєморозуміння. Попередня ціна на роботи становила $ 2 600 – 3 900, у той час як придбали скульптуру за $ 3 675.

  Творчість Єгора Зігури представлено мініатюрою відомого диптиху Awakening. Жіноча та чоловіча фігури передають момент пробудження «свободи духу» людини за сучасної доби, коли нинішня цивілізація споживання, за авторським баченням, увійшла у кризову стадію свого розвитку. Скульптури з циклу «Післясьогодні» було продано за $ 5 346 з естімейтом у $ 1 300 – 2 600.

  Більше інформації на сайті ABRAMOVYCH.ART

  Источник:

  Новое на сайте
  Share