15 мая

    Українська історія Євробачення

    ____________________

    Все можна пережити, якщо підібрати потрібну пісню

    Курт Кобейн

    ____________________

    Яскравий, динамічний, приголомшливий шлях довжиною у 20 років — саме така історія нашої країни на головному європейському конкурсі естрадної пісні. Україні є чим пишатися, починаючи з 2003 до перемоги на Євробаченні 2022.

    Сьогодні редакція Royal Design пригадає виступи українських виконавців, які всі без винятку проходили у фінал конкурсу. Втретє наша країна стає переможцем Євробачення. У цей важкий рік гурт Kalush Orchestra змогли знову довести світу, Україна неймовірна, співуча, незалежна та сильна!

    2003

    Першим українським учасником престижного пісенного конкурсу Євробачення був обраний Олександр Пономарьов. Співак виконав пісню англійською мовою «Hasta la vista Baby», вона була написана композитором Цвікою Пік та поетесою Міріт Шем-Ур.

    Дебют України пройшов цілком успішно, композиція потрапила у фінал та вийшла на 14 місце з двадцяти шести можливих.

    2004

    У наступному році до Євробачення увірвалася Руслана. З піснею «Wild Dances», вона стає першим українським переможцем пісенного конкурсу. Цей виступ запам'ятався багатьом і надовго. «Дикі танці» просякнуті духом свободи, свіжим вітром Карпатських гір, а від супер потужної енергетики не витримала навіть стамбульська сцена, під час репетиції дала тріщину.

    Мініатюрна виконавиця в екзотичному шкіряному вбранні завоювала серця глядачів у всьому світі. Рекордна, до цього часу, кількість балів — 280, та крім кубка Євробачення Лижичко отримала спеціальну нагороду від преси, за підсумками голосування. Пісня  «Wild Dances» була визнана «кращою піснею Євробачення».

    2005

    «Грінджоли» представляли Україну хітом «Разом нас багато». На той момент це була єдина композиція гурту, вона асоціювалася з помаранчевою революцією та подіями на Майдані. Для Євробачення композицію переклали англійською мовою, Україна виступала у себе вдома, в Києві, на ювілейному п'ятдесятому конкурсі.

    У фінал хлопці пройшли, але вище 19 місця не піднялися, набравши всього 30 балів. «Грінджоли» проіснували недовго, можливо не дуже вдале Євробачення стало перешкодою для розвитку кар'єри.

    2006

    Цього року чарівна та яскрава Тіна Кароль відстоювала честь України на конкурсі естрадної пісні. «Show Me Your Love» — заголовний трек щойно випущеного альбому. Саме з цією композицією співачка відправляється в Афіни.

    Виступ вийшов блискучим у всіх сенсах, запальна пісня, вродлива учасниця, від якої неможливо відірвати погляд. Супер коротке біле плаття, розмальовані яскравими квітами чоботи та динамічна танцпідтримка в червоному справили сильне враження на глядачів. Тіна потрапляє в десятку кращих, набирає 145 балів та займає сьоме місце.

    2007

    Улюблениця Євробачення, володарка почесного звання «Міс Євробачення 2007», епатажна та харизматична Вєрка Сердючка, у виконанні Андрія Данилка, вривається у конкурс з піснею «Dancing Lasha Tumbai». Суміш української, англійської та німецької, блискучі костюми співачки та хореографічної підтримки, динаміка всього номера справляють відмінне враження і надовго запам'ятовуються публіці.

    Не обійшлося без негативу, ряд політиків і громадських організацій назвали виконавця «ганьбою України». А «I want you to see — Russia goodbye!», яке прослуховується у тексті  викликало негативну реакцію російськомовної аудиторії. Попри все супер заводна пісня з дивними словами змогла посісти друге місце, набравши 235 балів і підкоривши серця глядачів та журі.

    2008

    До неможливості сексуальна, чудова та блискуча Ані Лорак представляла честь України на Євробаченні 2008. Музику для пісні «Shady Lady» написав Філіп Кіркоров, він сам подав заявку на участь. Виступ був налаштований на перемогу з перших акордів і виходу співачки на сцену.

    Феєричне шоу, прекрасні вокальні дані Лорак, професійна хореографія принесли заслужені результати. У півфіналі пісня вийшла на перше місце, але у фіналі у лідери вирвався Діма Білан з Росії та зовсім трохи випередив українську виконавицю. Ані Лорак займає друге місце та назавжди входить в історію Євробачення, як яскрава і потужна вокалістка.

    2009

    Світлана Лобода прийняла естафету у Лорак та продовжила підкорення Євробачення. Харизми та сексапільності у цієї виконавиці виявилося нітрохи не менше, виступ був зухвалим, напористим, суперемоційним. Вокал солістки, енергетика, яскравий костюм і хореографія номера давали всі шанси на успіх.

    Музику до пісні «Be My Valentine» написала сама Лобода, слова англійської версії належать Євгену Матюшенку. Хоч те, що за підсумками конкурсу композиція набрала лише 76 балів та зайняла 12 місце, пісня злетіла в багатьох музичних парадах і стала справжнім хітом.

    2010

    Співачка з незвичайним для дівчини ім'ям Alyosha прийняла естафету у Лободи. До чарівності, таланту та бажання перемогти учасниця додала свій унікальний голос діапазоном в 4 октави. Спочатку передбачалося виконати композицію «To Be Free», з якою дівчина перемогла на внутрішньому відбірковому конкурсі. Потім пісню замінили на «Sweet People».

    Нервозність навколо вибору українського учасника була з перших днів. Знамениті актори зверталися до президента Віктора Януковича провести повторний відбір та змінити Василя Лазаровича, нібито обраного «за блатом». Потім виник скандал з піснею співачки Alyosha, перший варіант визнали плагіатом. Але "Sweet People" впевнено входить у фінал та виконавиця займає десяте місце, набравши 108 балів.

    2011

    Цього року Україну на Євробаченні знову представила молода талановита виконавиця зі сценічним ім'ям Міка Ньютон. Цей національний відбір також супроводжувався скандалами. Частину учасників дискваліфікували, а перемога Ньютон була під питанням. Вимагали повторне голосування, але учасники пресконференції, зібраної з цього приводу, спростували всі підозри. Міка була остаточно обрана представляти Україну на конкурсі.

    Композиція «Angels» набрала 159 балів і посіла четверте місце. А виступ запам'ятався ще й завдяки приголомшливій пісочної анімації, яку виконала Ксенія Симонова.

    2012

    Вибір стояв між Максом Барських і Гайтаною, яка всього на шість балів випередила співака за підсумками внутрішнього відбору. Темношкіра Українка, яка поєднала у своїй творчості соул, джаз, блюз, фанк і фолкмузику яскраво представила Україну на Євробаченні 2012.

    Скандали не оминули й цю учасницю, перед фіналом відбіркового туру у Гайтани пропав голос, а потім композиція «Be My Guest» звинувачується в плагіаті. Але виступ пройшов цілком успішно, пісня набрала 65 балів, пройшла у фінал і посіла п'ятнадцяте місце.

    2013

    Злата Огневич продовжила участь українських голосистих красунь у Євробаченні. Відбірковий тур в Україні пройшов спокійно і вокалістка здобула впевнену перемогу з композицією «Gravity». Ця ж пісня представляла країну на конкурсі, що проходив цього разу у Швеції.

    Злата виступає гідно і дуже впевнено, пісня «Гравітація» приносить їй 214 балів і заслужене третє місце у фіналі Євробачення 2013.

    2014

    Вибір падає на дзвінкоголосу красуню Марію Яремчук, яка представляє Україну на Євробаченні 2014. Співачка відкривала фінал конкурсу піснею власного твору Tick-Tock і в завершенні виступу на всю Європу зі сцени прозвучало «Слава Україні».

    Талант вокалістки, динамічна пісня, чорне летюче плаття і хореографія від Олени Коляденко приносять добрі результати. У сумі Марія набирає 113 балів і займає шосте місце.

    2015

    Перший і єдиний раз, коли Україна відмовилася від участі в конкурсі Євробачення. Як було заявлено, це трапилось «через нестабільну фінансову та політичну ситуацію в країні».

    2016

    Джамала принесла країні ще одну довгоочікувану і яскраву перемогу. Українська кримськотатарська співачка з піснею «1944» змусили багатьох плакати. Складна вокальна партія і глибоке посилання композиції мало кого залишає байдужим. Джамала закликала пам'ятати про минулі трагедії, і не допустити війни знову. На жаль не почули .. 

    Пісня біографічна, в ній йдеться про депортацію кримських татар у 1944, про яку співачці розповідала її бабуся. Перші рядки були написані ще у 2014 українською мовою. На основі їх Арт Атоян написав англомовний текст спеціально для Євробачення. Виступ Джамали набирає 354 бали та приносить Україні заслужене перше місце.

    2017

    Прийшов час змінити прекрасних українських леді на сцені Євробачення. Можливо це і стало помилкою, O. Torvald — на сьогодні це найгірший виступ України на пісенному конкурсі за всі роки. Та все ж композиція «Time» потрапляє у фінал і займає 24 місце серед сорока двох країн учасниць.

    2018

    І знову вибір припав на дуже незвичайного виконавця. Костянтин Бочаров відомий як переможець шостого сезону вокального шоу Х-фактор. Сценічний псевдонім Melovin співак вибирав сам, зробити очі різного кольору з допомогу яскраво-блакитної лінзи — також ідея артиста.

    У всіх сенсах виконавець влаштував справжнє запальне шоу. Пісня «Under The Ladder» відкрила фінал Євробачення, набрала 130 балів і посіла сімнадцяте місце.

    2019

    Marul — найбільша скандальна історія серед українських виконавців на Євробаченні. Співачка успішно пройшла національний відбірковий тур і мала шанси на успішний виступ. Але відмовилася від участі в престижному музичному заході через незгоду з деякими пунктами в договорі з Національною громадською радіокомпанією.

    Виникло багато конфліктів з приводу прав на пісню «Siren Song», гастролей Marul по Росії та небажання співачки висловлювати свою чітку позицію в ситуації з погіршенням відносин між Україною та Росією. Все це наробило багато шуму, в результаті чого Україні довелося пропустити Євробачення 2019.

    2020

    2020-й приніс неприємності всьому світу, тривалі локдауни, заборона на проведення масових заходів. Євробачення було скасовано, а переможці національного відбіркового туру гурт Go_A з піснею «Соловей» автоматично отримали право брати участь у наступному конкурсі.

    2021

    «Соловей» був замінений на пісню «SHUM»  (Шум), але самобутність і особливий народний колорит учасники гурту Go_A за рік без Євробачення лише примножили. Виступ вийшов соковитим, яскравим, та привернув увагу. Нічого дивного, що відео з їх виступом набрало 2.8 мільйонів переглядів за добу після концерту.

    Go_A з композицію українською мовою набирають 364 бали та посідають п'яте місце на Євробаченні 2021.

    2022

    Цей рік вже увійшов у історію України, Європи та світу своїми жахливими подіями, які змінили життя тисяч людей. Війна, розпочата Росією зруйнувала міста і долі, але не зламала силу духу та прагнення до свободи. Ми просто зобов'язані були перемогти. Перше місце групи Kalush Orchestra з піснею Stefania — це заслуга усіх українців, яких біда розкидала по світу.

    У фіналі лідер гурту Олег Псюк прямо зі сцени закликав до допомоги Україні, Маріуполю, Азовсталі. Цей ризикований крок міг призвести до дискваліфікації, але Європейська мовна спілка розцінила заклики до миру гуманітарними, а не політичними висловлюваннями.

    Перше місце повністю заслужено, та вселяє надію, що дуже скоро ми будемо повторювати слово «Перемога». Та скандувати його не тільки на музичній сцені, а на всіх вулицях та площах незалежної, гордої, прекрасної України!

    ____________________

    Ми зробимо все, щоб одного дня учасників і гостей «Євробачення» приймав український Маріуполь. Вільний, мирний, відбудований!

    Володимир Зеленський

    ____________________

    Источник:

    Еще из раздела
    Еще из раздела
    Новое на сайте
    Share