24 ноября

    Українські поштові марки: Вільні. Незламні.Непереможні

    Колекціонери поштових марок у захваті. Навіть люди, яких ніколи не цікавили маленькі шматочки паперу з картинками стають у величезні черги, щоб придбати одну із марок Укрпошти. Нікого не хвилює довге очікування та обмежена кількість в одні руки, українці бадьоро скупають все, що так старанно роблять майстри марочного мистецтва.

    Трішки історії

    Ім'я  англійського поштмейстера Роуленда Хілла щільно пов’язане з поняттям «поштова марка‎». Саме він є запроваджувачем наклеюваної марки та автором ескізу першої у світі поштової марки, яка увійшла в обіг шостого травня 1840 року в Англії. 

    ____________________

    Поштова марка — це цінний папір, який є свідоцтвом оплати поштового відправлення. Використовується шляхом наклеювання на предмет поштової пересилки та наступного погашення поштовим штемпелем

    ____________________

    В Українській Народній Республіці перші марки-гроші були випущені 18 квітня 1918 року замість розмінних монет. Мали трохи дивний номінал «‎шагі», якими вимірювалася їх вартість. Малюнки для перших двох марок зробив Антон Середа, трьох інших — Григорій Нарбут.

    Укрпошта

    Здається, що з моменту випуску першої марки «‎Русскій воєнний корабль, іді …» 12 квітня 2022 року пройшла вічність. Довгий та важкий для країни час, нескінченні сльози, тривога, біль. Хто б міг уявити, що попит на поштову марку у такі часи буди неймовірним. Тому наступні творіння команди Укрпошти не змусили довго чекати на себе. 

    «Доброго вечора, ми з України‎!» — фраза, яка у 2022 році стала культовою. Саме вона стала ідеєю для наступної поштової марки воєнного часу. Ескіз до неї  обирали українці, серед 1500 робіт, які взяли участь у конкурсі, перемогла ілюстрація Анастасії Бондарець. До речі, «‎Русскій воєнний корабль, іді …» також з'явився завдяки конкурсу, оголошеному Укрпоштою. Малюнок, що ми бачимо на всесвітньо відомій марці, зробив Борис Грох. 

    А ескізом до поштової марки, конверта та картки з назвою «Українська мрія‎» став малюнок одинадцятирічної дівчинки Софії Кравчук з Волинської області. Саме ця робота була призером Всеукраїнського конкурсу, який проходив у рамках святкувань до 30-річчя Незалежності України. 

    «Що для мене Україна?‎» — для юної художниці це виявилася саме «Мрія‎», найпотужніший у світі літак АН-225. На малюнку він прагне до зірок та прикрашений рожевими квітами. 

    «Кримській міст на біс‎» (автор Юрій Шаповалов) та «Херсон це — Україна‎» (автор Андрій Сагач) — є логічним продовженням вже улюбленої серії поштових марок воєнного часу.

    • 8.B5xm.jpg
    • 9.B5xs.jpg

    А як же Патрон — відомий джек-рассел-тер'єр, який допоміг виявити велику кількість вибухових пристроїв з початку повномасштабного вторгнення росії в Україну? З песиком все добре, улюбленця дітей та дорослих також зобразили на поштових марках Укрпошти. Автор ескізів для наборів з Патроном Олександр Нікітюк, фото М. Ільєва та з архіву ДСНС України. 

    ____________________

    «Пес Патрон» – перші благодійні поштові марки України, випущені з додатковим номіналом – 8 грн. Зібрані в такий спосіб Укрпоштою благодійні внески будуть використані для придбання машини механізованого розмінування та надання допомоги притулкам для тварин

    _____________________

    Вільні. Незламні.Непереможні

    Саме так зараз кажуть про українців у світі. Це нація, що стала символом героїзму, патріотизму та неймовірної любови до Батьківщини. Три століття мрій про державність, сто п'ять років боротьби за вільну Україну, тридцять один рік розбудови незалежності, вісім  — відстоювання суверенітету та кордонів. 

    Що нас чекає попереду не знає ніхто. Але попри всі незгоди ми продовжуватимемо боротьбу, бо іншого шляху немає. Тому що українці «ВІЛЬНІ. НЕЗЛАМНІ. НЕПЕРЕМОЖНІ» (автор малюнку на марці Антон Хрупін).

    Источник:

    Еще из раздела
    Еще из раздела
    Новое на сайте
    Share