26 августа

  УКРАЇНА ДОРІВНЮЄ НЕЗАЛЕЖНІСТЬ

  Україна 

  Тридцять перша річниця свободи, свято незалежності та гордості за рідну країну, празник, який наші діти будуть згадувати зі сльозами на очах. Нам так важливо саме у цей час відчувати усю силу, міць і незламність України. Та згадати людей, які стоять за цим великим та непорушним словом «НЕЗАЛЕЖНІСТЬ‎».

  Україна понад усе

  Як це було

  За шість місяців війни тільки ледачий не занурився в історію країни, намагаючись відшукати початок конфлікту. Середньовіччя чи козацька доба, революційні часи або радянські, а може треба заглянути у доісторичний період?

  1991 рік 

  Здається увесь цей час український народ мріяв бути самостійним. Такий довгий шлях до своєї цілі, боротьба, та прагнення свободи нарешті приводять до логічного фіналу. У 1991 році Україна стає незалежною. 

  Акт проголошення незалежності України

  Свобода не така уже й проста річ, як може здатися, на перший погляд. Тридцять один рік Україна шукала свій шлях. Змінилися президенти країни, від першого керівника незалежного Леоніда Кравчука влада перейшла до його тезки Леоніда Кучми, потім до Віктора Ющенка. З його ім’ям впливає на пам’ять і перша українська революція — Помаранчева. 

  Помаранчева революція 

  А далі понеслося, президенство Віктора Януковича, євромайдан та революція Гідності. Початок російсько-української війни у 2014, дострокові вибори та перемога Петра Порошенка. Йому країна дісталася у найважчому стані, з парламентською опозицією, економічною кризою, війною. 

  Ще п’ять років і знову неочікуваний поворот, на президентських виборах перемагає актор та шоумен Володимир Зеленський. Він набирає величезну кількість виборчих голосів — 73.23 %. Та починає перетворювати Україну на сучасну європейську державу. 

  Володимир Зеленський 

  Видатні борці за незалежність

  Сучасна історія зараз хвилює кожного українця, та все ж повернемося трохи у минуле, згадаємо видатних борців за незалежність України. Без цих людей країна не змогла б бути тої, яку ми бачимо зараз — мужню, впевнену, непокірну та дивовижно прекрасну.

  МИКОЛА МІХНОВСЬКИЙ (1873-1924)

  ____________________

  «Усіх, хто на цілій Україні не за нас, той проти нас. Україна для українців, і доки хоч один ворог чужинець лишиться на нашій території, ми не маємо права покласти оружжя»

  ____________________

  Микола Міхновський

  Громадський діяч, політик, організатор українських збройних сил, також відомий ідеолог самостійництва та публіцист. Пропагував українські національної ідеї на Харківщині та Донбасі. Написав брошуру «Самостійна Україна» та підготував проєкт конституції у 1905 році. Він бачив Україну президентсько-парламентською республікою, особливу увагу звернув на права і свободи людини, рівність прав громадян незалежно від їхнього походження і статі. Більшість соратників вважали Миколу Міхновського «фантастом» і «авантюристом», але вони не здогадувалися, що ця людина дуже випередила свій час.

  МИХАЙЛО ГРУШЕВСЬКИЙ (1866-1934)

  ____________________

  «Український народ належить до західноєвропейського чи, коротко кажучи, просто-таки європейського круга не силою тільки історичних зв’язків, які протягом століть зв’язали українське життя з західним, а й самим складом народного характеру»

  ____________________

  Михайло Грушевський

  Активний діяч у Науковому товаристві імені Шевченка,  засновник журналу «Літературно-науковий вісник», один з організаторів Української видавничої спілки. Більшу частину життя Михайло Грушевський працював над «Історією України-Руси». Його внесок в українську революцію 1917-1921 років дуже великий, він проходить шлях від головного ідейного натхненника українського національного руху до управління Центральної Ради. Також під його керівництвом розроблялася Конституція УНР, яку прийняли 29 квітня 1918 року. 

  СИМОН ПЕТЛЮРА (1879-1926)

  ____________________

  «Зараз Україна переживає таку хвилю, котрій мусимо віддати всі сили, енергію та, як потрібно, то й життя. Тому всі до гурту! Всі до міцної одностайної організації, щоб і собі стати в ряди борців за щастя українського народу. Прогаяна хвилина — то злочин проти Республіки, за котрий немає прощення»

  ____________________

  Симон Петлюра

  Попри те, що його вважали ворогом, польським шпигуном та організатором єврейських погромів Симон Петлюра посідає важливе місце в боротьбі за незалежність України. Під час Лютневої революції організував український з’їзд фронту та став головою Української фронтової ради. Він активно займався створенням національного війська, його призначають Генеральним секретарем військових справ. Брав участь у захисті Києва від більшовиків під час першої російсько-української війни та вів боротьбу проти «червоної» та «білої» Росії.

  СТЕПАН БАНДЕРА (1909-1959)

  ____________________

  «Без власної держави, без визволення, отже і без визвольної боротьби, Україна не може мати ані свободи, ані добробуту, ані якої-небудь тіні демократії»

  ____________________

  Степан Бандера

  Один з найвідоміших борців за незалежність країни, від  імені котрого у багатьох росіян мороз бігає по шкірі. А де хто взагалі всіх українців іменує не інакше як «бандерівці‎». Син сільського священника, слабкий та часто хворий підліток, через роки перетворився на легенду. Степан Бандера став лідером Організації українських націоналістів та одним із творців ідеї суверенної незалежної України. Він увійшов до історії як найбезкомпромісніший представник ОУН, готовий не лише боротися за незалежність України збройним шляхом, а також відкидати могутніх союзників.

  В'ЯЧЕСЛАВ ЧОРНОВІЛ (1937-1999)

  ____________________

  «Над Україною нависає зловісна двоголова тінь російського імперіалізму, який тільки й чекає остаточного колапсу нашого суспільства, щоб запустити хижі пазурі в живе тіло нашого народу»

  ____________________

  В’ячеслав Чорновіл

  Представник українського дисидентства, засновник Народного руху України, організатор Живого ланцюга Соборності від Києва до Львова. В’ячеслав Чорновіл виступав з антикомуністичними промовами, уклав документальну збірку «Лихо з розуму», в якій описав історії репресованої української інтелігенції. Він став членом Української Гельсінської спілки та одним із провідників національно-визвольного руху. Відбував покарання за «антирадянську пропаганду», попри те у 1990-1991 роках був ініціатором проголошення незалежності України. В’ячеслав Чорновіл не переміг на президентських виборах, але він назавжди залишився в серцях багатьох українців визначним політиком та борцем за справедливість у державі. 

  Міста-герої

  Місто-герой Київ 

  Це почесне звання є найвищим ступенем відзнаки для міст, захисники яких виявили масовий героїзм, мужність і стійкість під час Великої вітчизняної. Довгі роки поняття місто-герой було пов'язано з Великою вітчизняною. Всесвітньо відома мужність Севастополя, Одеси, Києва та Керчі досі вражає та нагадують про жахи війни. Хто б міг уявити, що у 2022 до цих міст президентським указом доєдналися і другу міста України. Лише з маленькою різницею у формулюванні «найвищий ступінь відзнаки для міста під час Російсько-української війни‎». 

  Місто-герой Харків 

  Весь світ узнав, яка металева сила волі та спрага до перемоги може бути у маленької Волновахи. Захоплює дух від гордості за містечко Гостомель. Про мужній та незламний український Маріуполь будуть складати вірші та знімати фільми, але спочатку ми його повернемо та відновимо. Місто-герой Харків продовжує день за днем доказувати, що заслуговує на це почесне звання. Також як і хоробрий Херсон та непокірне ворогам місто Чернігів.

  Місто-герой Чернігів 

  До того мало кому відомі сучасні Буча та Ірпінь стали символом неймовірної жорстокості країни-терориста, яка колись звалась нашим братом. Так само як Миколаїв і Охтирка, та багато інших українських міст, які хоч і не отримати офіційне звання героя, та повністю його заслуговують. Росія намагалася стерти з лиця землі все на своєму шляху, та не вийшло. Й не вийде! Ніколи! 

  Місто-герой Ірпінь 

  Що далі

  Україна дорівнює незалежність 

  Тридцять один — вік дорослої та розумної людини, яка знає чого хоче, впевнена у тому, що робить. Так саме й Україна, попри перешкоди, важкості та навіть війну, знає, куди й чому треба йти. Та ніякі так звані «брати‎» не мають жодного права вказувати нам, що робити. Свій шлях ми обираємо самі, пишемо нову історію рідної країни. Та змогли донести всьому світові — УКРАЇНА ДОРІВНЮЄ НЕЗАЛЕЖНІСТЬ!

  Источник:

  Еще из раздела
  Еще из раздела
  Новое на сайте
  17 марта
  Український «дім далеко від дому» в Антарктиді Український «дім далеко від дому» в Антарктиді
  16 марта
  Як Ресторан Boho святкував своє п’ятиріччя Як Ресторан Boho святкував своє п’ятиріччя
  10 марта
  Мост, как произведение искусства или необычные пешеходные сооружения Мост, как произведение искусства или необычные пешеходные сооружения
  7 марта
  Women’s Power Dinner: Дегустація оновленого меню в Boho Yosai Women’s Power Dinner: Дегустація оновленого меню в Boho Yosai
  6 марта
  «18 років люті»: Nora Polinnia святкує повноліття й анонсує книгу, яка вийде разом із першим альбомом «18 років люті»: Nora Polinnia святкує повноліття й анонсує книгу, яка вийде разом із першим альбомом
  Показать еще
  Share