5 августа

    У Лондоні відбулися офлайн та онлайн торги за участю українських митців

    Арт-ринок та й загалом, сказати б, майже вся царина сучасної культури досить швидко адаптувалися до нових умов реальності: за час пандемії форма спілкування з мистецтвом набула переважно інтерактивного характеру.

    Ще до початку епідемії Covid-19 на арт-арені оперативно розвивалися онлайн-ініціативи: «великі гравці ринку» та «лідери думок» шукали і впроваджували підходи, які б могли якомога надійніше забезпечити успіх художників та арт-інституцій за нових умов стрімкого розвитку; зростаюча активність митців у галузі VR-, AR-, і XR-технологій є свідченням того факту, що автори радикально переосмислюють самі методи подання / сприйняття візуального продукту.

     Наразі ми спостерігаємо за дедалі зростаючим відродженням інтересу до арт-ринку: поки весь світ завмер у заціпенінні, у поціновувачів нарешті з’явився вільний час. Помітна й активність серед покупців, які досить охоче підтримують культурні осередки. Незважаючи на позитивну динаміку серед колекціонерів, більшість все ж надає перевагу спілкуванню віч-на-віч з мистецтвом. 

     15 липня в Лондоні відбулися денні торги «New Now» аукціонного дому Phillips. Загалом на аукціоні було репрезентовано 233 лоти, зокрема роботи Ай Вей Вея, Ентоні Гормлі, Дональда Джада, Оскара Мурільйо. Загальна сума продажів склала $4 690 000. 

     Рекордні ціни установлено на твори американського художника Едді Мартінеса та митця африканського походження (Республіка Гана) Амоако Боафо. Робота «You Come Up Short», виконана у подвійній технології шовкографії та імпасто, була продана за $ 616 300, а живопис з назвою «Untitled», відповідно, було продано за $ 245 350, що значно перевищило зазначені естімейти.

     Сучасне українське мистецтво на аукціоні було представлене творами скульпторів Єгора Зігури та Данила Шуміхіна.

    Робота «Sitting Figure» Шуміхіна зображує узагальнену і навмисне позбавлену ознак відмінності та загалом будь-якої впізнаваності постать. За словами автора, такий сукупний образ людини символізує рівність – соціальну, расову, гендерну. Попередня ціна на роботи становила $ 2 600 – 3 900, придбали ж скульптуру за $ 3 600.

     Творчість Єгора Зігури представлено скульптурою «Shift of Consciousness», яка демонструє ситуацію внутрішньої розколотості, період трансформації свідомості та позбавлення примарних цінностей – задля тверезої самоідентифікації у наявній дійсності. Витвір з циклу «After Today» було продано за $ 6 200  проти естімейту $ 3 900 – 6 500.

     У цей самий теперішній час «нова ера» стимулювала вихід на ринок нових покупців, а саме тих, хто надає перевагу цифровим методам купівель. Це одна з основних переваг подій у режимі реального часу – вони дозволяють охопити набагато ширшу аудиторію по всьому світу.

     22 липня аукціонний будинок Phillips вже вдруге відкрив онлайн-аукціон HEATWAVE, який тривав до 30 липня. було представлено 75 лотів, які датуються з 1930 року й до сьогодні. До лотів було включено не тільки сучасне мистецтво, а й дизайн, друковані видання та мистецво довоєнного періоду. Перелік репрезентував зокрема об’єкти Ігнаціо Гарделла, Лізи Брайс, Томаса Штрута, Герхарда Ріхтера.

     За результами тижневого аукціону було продано дві роботи українського митця Микити Зігури. «Global Warming», яку було оцінено в $ 2 600 – 3 900, придбали за $ 6 200, що перевищило задані цінові межі; та «Paradise Pomegranate» з попереднім естімейтом у $ 2 600 – 3 900 купили за $ 3 300. Скульптури з серії «Eden» мають на меті спрямувати колективні зусилля на об’єднання протилежних поглядів та ідеологій заради збереження миру та природного середовища. 

     «Відновлення довкілля має стати пріоритетною стратегією в усьому світі. Я впевнений, що жителям Землі в усіх куточках планети треба активно працювати за двома напрямками: мінімізувати існуючі втрати і подбати про ті осередки, яким ще не завдано шкоди», – коментує автор.

    Источник:

    https://abramovych.art
    Новое на сайте
    Share