7 мая

    Топ 5 художніх фільмів про Україну

    Патріотичність та героїзм українців зростають у геометричній прогресії відносно зруйнованих міст, зламаних доль, втрачених життів. Люди згуртувалися з неймовірною силою, а культ України злетів за різними показниками у всьому світі. Вишиванки та національна символіка країни стали найпопулярнішими товарами, імениті дизайнери, художники, фотографи та звичайні люди влаштовують різноманітні акції підтримки, покази, виставки. Величезна кількість країн в один голос скандують «Слава Україні».

    Російськомовні жителі незалежної переходять на українську, вдосконалюють розмовні навички, при цьому слухають наших пісні, дивляться фільми на "солов'їної". Намагаються викреслити з життя «великий та могутній» разом з усім, що пов'язує нас цим «братнім» народом. 

    Сьогодні редакція Royal Design підібрала для вас художні фільми, які не тільки захоплять сюжетом, порадують прекрасним українським, а також відчинять нові сторінки історії.

    Тіні забутих предків (1964)

    Кохання Івана та Марічки з двох ворожих гуцульських родин в екранізації Сергія Параджанова виглядає вельми своєрідно. Радянський кінорежисер, сценарист і художник вірменського походження — особистість неординарна, зробив великий внесок у світовий кінематограф. Стрічка «Тіні забутих предків» стала однією з його візитних карток.

    • 35-a.BNk9.jpg
    • 35.BNkd.jpg

    Кіношедевр Параджанова знятий за однойменною повістю українського письменника Михайла Коцюбинського. Стрічка була присвячена до столітнього ювілею літературного класика. Знято фільм кіностудією імені Довженка, а сценаристом був не лише сам режисер, а також Іван Чендей, який відомий як упорядник закарпатських казок.

    • 37.BNkf.jpg
    • 36.BNkP.jpg

    Незвичайне творіння Параджанова отримало 39 міжнародних нагород. Фільм «Тіні забутих предків» зібрав 28 призів на кінофестивалях (з них – 24 гран-прі) у двадцять одній країні світу. Параджанову надіслали свої привітання Фелліні, Антоніоні, Куросава, а польський режисер Анджей Вайда став перед Параджановим на коліна і поцілував руку, дякуючи за цей шедевр.

    Століття Якова (2016)

    Історія людського життя завжди захоплює. А коли вона завдовжки в сто років, пройшла через кілька епох і поколінь, то за її мотивами пишуть книжки, створюють фільми.

    Яків Мех — поліський селянин з села Загоряни на Волині. Народився при Російській імперії та дожив до сучасної України. Доля Якову дісталася довга, складна, насичена хорошими та не дуже подіями.

    Він пройшов через жорстокі війни, був у полоні, втік. Несправедливість та зрада відняли найближчих людей. При цьому головний герой зберіг у своєму серці людяність, надію, віру в найкраще. Життя Якова наповнене злетами та падіннями, переживаннями та болем, моментами щастя та коханням до двох яскравих жінок.

    Події чотирисерійного фільму, зробленого каналом 1 + 1 за однойменним романом Володимира Лиса, розгортаються в місцях, де в ті часи панували поляки. На прикладі села Загоряни видно, як змінювалися епохи, правителі, події, та чим це оберталося для маленького українського села та його мешканців.

    "Століття Якова" побудовано на двох сюжетних лініях, які вдало доповнюють одна одну. Теперішній час вплітається в захопливу історію столітнього життя Якова Меха. Всі серії дивляться на одному диханні, долі героїв не залишають байдужими, а гра акторів заслуговує високих оцінок.

    Кіборги (2017)

    Фантастичних роботів у стрічці не буде, а втім, сліз в кінці перегляду глядачам не уникнути. Сьогодні, з нетерпінням чекаючи перемогу в цій жахливій війні, фільм про захисників аеропорту в Донецьку буде сприйматися по іншому.

    Вересень 2014, двотижневе бойове чергування у вже зруйнованому, але не залишеному терміналі Донецького аеропорту. Група українських військових, за кожним з яких особиста історія, емоції, переживання, життя. Такі різновікові з несхожими долями, з різним досвідом та професіями у далекому мирному житті. Та з однією метою на всіх — вистояти та перемогти.

    Стрічка повністю створена на основі реальних подій, вигадки та фантазій у «Кіборгах» немає. А продовження страшенних подій, на жаль, ми бачимо сьогодні по всій Україні. Головні герої — збірні персонажі тих бійців, які без вагань та роздумів залишилися захищати стратегічно важливий об'єкт, всупереч складним умовам та явній перевазі противника.

    Молодий хлопець з позивним "Мажор", син впливових батьків, студент, музикант. Пішов на війну добровільно, а в небезпечну бойову точку взяв з собою трубу. Командир «Серпень», який не тільки з хлопцями утримує аеропорт, а у хвилини затишшя читає маленькій доньці вірші телефоном. Немолодий боєць з позивним "Старий", готовий наперекір віку, битися за Батьківщину нарівні з усіма. "Субота», «Гід», «Марс», "Псих" — люди з дивними військовими позивними, що стали кіборгами України у 2014. Скільки ж таких героїв, самовідданих, сильних, стійких принесе нам 2022 ... підрахунки потім, сьогодні наше спільне завдання, як і тоді — вистояти та перемогти.

    Ціна правди (2019)

    Тридцяті роки минулого століття. Успішний британський журналіст Гарет Джонс поставив собі за мету взяти інтерв'ю у Сталіна. У його скарбничці вже є зустріч з Гітлером, та він має намір отримати заповітну аудієнцію з великим Йосипом

    Фільм — це екранізація однойменної книжки американської письменниці Андреа Халупи про Голодомор в Україні. Сюжет заснований на реальній історії життя кореспондента з Британії, фаната своєї професії, що розповідає не типові газетні історії. Гарет Джонс став першим іноземним журналістом, який супроводжував Гітлера та Геббельса у Франкфурт, та взяв інтерв'ю у фюрера. 

    Візит до Радянського Союзу та величезне бажання зустрітися зі Сталіним відкриють Джонсу абсолютно несподівані речі. Він самостійно відправляється по українських селах та містах, стикаючись з моторошною дійсністю Голодомору.

    Над створенням фільму працювали кінематографісти трьох країн, України, Великобританії та Польщі, й попри суперечливім відгукам подивитися стрічку однозначно варто.

    Щедрик (2021)

    Ще одна спільна робота кіномитців України та Польщі. Картина про зіткнення імперій, окупацію, Другу світову війну, каральні режими СРСР і Третього Рейху. А також про маленьких дівчаток, які залишилися сиротами. Крізь роки та випробування юні героїні пронесли з собою мужність, стійкість і зворушливу пісню з дитинства «Щедрик».

    Дії фільму відбуваються в Івано-Франківську, в той час Станиславові, починаючи з 1938 року. Імперії намагаються витіснити одна одну, панівні режими ворогують, все навколо змінюється до невпізнання. По сусідству живуть родини різних національностей — українці, поляки, німці та євреї. Світові події не залишають шансів на щасливе спокійне життя ні для кого. Але завдяки викладачці співу Софії хоча б діти отримують шанс на час відчути себе в безпеці. Разом вони співали, забуваючи про страшне сьогодення та мріючи про щасливе майбутнє.

    «Щедрик» класифікується як історична драма. Режисер Олеся Моргунець-Ісаєнко, сценарист Ксенія Заставська. Для дотримання історичної вірогідності консультантами виступали історики, краєзнавці, представники різних діаспор. Фільм вийшов у прокат зовсім недавно, 31 грудня 2021 року.

    Цей список стрічок можна продовжувати, приєднуючи до художніх фільмів документальні та історичні. Різний підхід режисерів, швидше за все, залишить неоднозначні емоції після перегляду топ-5 рекомендованих Royal Design картин. Але головне, поняття «українське кіно» набирає обертів, заявляє про себе на весь світ. Вже заявило, як і незалежна сильна Україна, яка з кожним днем все ближче та ближче до довгоочікуваної перемоги.

    Источник:

    Еще из раздела
    Еще из раздела
    Новое на сайте
    28 марта
    UA: GRIE x NADYA DZYAK BAG – SPRING EDITION UA: GRIE x NADYA DZYAK BAG – SPRING EDITION
    27 марта
    Charity Dinner від благодійного фонду «Мамине серце» Charity Dinner від благодійного фонду «Мамине серце»
    25 марта
    «Покоління Перемоги» : Маша Єфросиніна та Тарас Тополя стали спікерами менторської програми «Покоління Перемоги» : Маша Єфросиніна та Тарас Тополя стали спікерами менторської програми
    23 марта
    Весняний сезон у ЦУМі Весняний сезон у ЦУМі
    Показать еще
    Share