12 сентября
“The Art of Saving Lives” fundraising charity Gala for Ukraine at Victoria & Albert Museum in London
«Творіння не може зупинити кулі, але творіння – це спосіб рухатися вперед. Я вірю, що світ можна об’єднати за допомогою мистецтва, музики та творчості, і наш внесок є каталізатором. «Мистецтво Рятувати Життя» – це проєкт, який оголошує найпрестижнішим твором мистецтва у світі: людське життя» – проголошує Аксенія Крупенко, засновниця проєкту «Мистецтво Рятувати Життя» та Президентка благодійної організації Revival Foundation (Вашингтон, США).
Американська благодійна організація Revival Foundation (Вашингтон, США) у співпраці з аукціонним домом Christie's організували безпрецедентний благодійний захід «Мистецтво Рятувати Життя» який відбувся в престижному Рафаель Холі Музею Вікторії та Альберта в Лондоні в Великій Британії (Raphael Hall of Victoria & Albert Museum). Місце проведення було обрано символічно, адже саме Сучасне Відродження Українського Мистецтва напередодні 33-го Дня Незалежності України – 22 серпня 2024 року, було представлено в залі, увішаній творами майстрів італійського Відродження.
Надихнувшись українським сучасним мистецтвом, позитивною колективною енергією та силою людяності, Аксенія Крупенко, засновниця проєкту «Мистецтво Рятувати Життя» та президентка Revival Foundation (Вашингтон, округ Колумбія, США), створила ідею нового формату благодійності. Залучаючи п’ять почуттів: зір, слух, смак, нюх, дотик та інтуїцію, благодійний захід «Мистецтво Рятувати Життя» народився з місією культурної єдності через мистецтво, музику, моду та творчість, зміцнюючи зв’язки між Україною та іншими країнами світу на шляху до людства.
«Мистецтво Рятувати Життя» (“The Art of Saving Lives”) – це унікальний благодійний проєкт, який має п’ять головних цілей: розширення можливостей творчих людей, збереження спадщини, освіта творців, сприяння культурному обміну та, найголовніше, бути каталізатором творчого Відродження.
«Мистецтво Рятувати Життя» підтримує місію культурної дипломатії для об’єднання світу за допомогою мистецтва, музики, моди та творчості.
На благодійному аукціоні «Мистецтво Рятувати Життя» в Лондоні відбулась презентація руху «Нове Відродження України» та перша в історії презентація «Алтаря Націй» Оксани Мась із 54-ї Венеційської бієнале у форматі 3D в Рафаель Холі Музею Вікторії та Альберта.
«Коли всюди вирують війни і не можуть дійти згоди ні люди, ні правителі, ні нації – тільки культура залишається тим голосом, який зараз можна почути. Лише благодійність, лише поєднання мистецтва та філантропії – це те, що нам потрібно. Нове Відродження являє собою повне об'єднання людей. Ми всі повинні відчувати, що ми єдині – що ми природа і планета», – Оксана Мась.
На благодійному аукціоні «Мистецтво Рятувати Життя» в Лондоні відбулась презентація руху «Нове Відродження України» та перша в історії презентація «Алтаря Націй» Оксани Мась із 54-ї Венеційської бієнале у форматі 3D в Рафаель Холі Музею Вікторії та Альберта.
«Алтар Націй» Оксани Мась (POST-VS-PROTO-RENAISSANCE) було вперше представлено у 3D-форматі в Рафаель Холі Музею Вікторії та Альберта. Також, на події презентували перший в світі документальний проєкт «МУРАЛИ» (MURALS) українського 3D-художника Артема Іваненка та команди з Польщі, США та Іспанії, прем’єра якого відбулася на Канському кінофестивалі. MURALS – це захоплюючий документальний досвід, заснований на роботах Бенксі (Banksy), створених на стінах зруйнованих війною будинків у Київській області.
З березня 2022 року американський фонд Revival Foundation відправив в Україну 13 літаків Airbus 330, 35 морських контейнерів та 650 тон гуманітарної та першої медичної допомоги.
Американка українського походження Аксенія Крупенко вже понад 15 років проживає в США і підтримує українців гуманітарною допомогою, особливо з початку повномасштабного вторгнення, і систематично об’єднує благодійників по всьому світу для підтримки невинних людей.
З березня 2022 року американський фонд Revival Foundation відправив в Україну 13 літаків Airbus 330, 35 морських контейнерів та 650 тон гуманітарної та першої медичної допомоги.
Усі лікарні в критичних зонах України постійно отримують медичне обладнання та матеріали.
Своє захоплення гуманітарною діяльністю пані Крупенко поєднала із любов’ю до мистецтва і нещодавно заснувала благодійний проєкт «Мистецтво Рятувати Життя». Проєкт має місію культурної єдності та зміцнення зв’язків між Україною і країнами світу на шляху до людства.
Проєкт було створено в якості способу об’єднати українських митців, кінематографістів і творців, які представляють «Український Рух Нового Відродження» для реалізації благодійного аукціону зі збору життєво важливих коштів для допомоги українцям.
Головувала на аукціоні Наталія Воінова, заступниця директора Christie’s Auctioneers.
Гості з 15 країн світу приїхали до Лондона щоб долучитися до благодійного аукціону «Мистецтво Рятувати Життя» в Музеї Вікторії та Альберта. Цей захід надав унікальну можливість представити українське сучасне мистецтво, яскраву музику та творчість, сповнюючи переконання Аксенії, що «творчість – це персональний діалог».
Щоб підтримати цю надзвичайну подію, яка демонструє багату історію України, яскраве сьогодення та багатообіцяюче майбутнє, ключові українські художники пожертвували свої роботи на аукціон, серед них Оксана Мась, Жанна Кадирова, Арсен Савадов, Назар Білик, Артем Волокітін, Ліна Кондес, Meshi/Kepler, Кирил Єльчиць та Володимир Козюк.
Вперше на аукціоні була представлена робота з українського павільйону 54-ї Венеційської бієнале – «Ангели» Оксани Мась. Роботу було продано за безпрецедентні 65,000 британських фунтів.
«Ангели» Оксани Мась, мозаїчне панно, 2560 дерев’яних розписних елементів у формі яєць, 200 x 300 см., 2010 р.
Ця робота є частиною проєкту POST-VS-PROTO-RENAISSANCE (Алтаря Націй), який представляв Україну на 54-й Венеційській бієнале в Італії у 2011 році.
Ще один арт-об’єкт з проєкту «Квантова молитва» Оксани Мась, зроблений із алюмінієвого двигуна BMW V12 покритого муранським склом, який авторка створила в Італії ексклюзивно для шоу «Glasstress 2013» на 55-й Венеційській бієнале, було продано під час гала-вечору за 35,000 фунтів разом зі скрипкою Мойсея Бондаренка, українського скрипаля, військовослужбовця Збройних сил України, який віддав свою скрипку на аукціон. Благодійники Дональд та Йоганна Хоффмани (Donald and Johanna Hoffman) придбали скрипку та «Квантову молитву» Мась, негайно повернувши скрипку Мойсеєві, заявивши, що на ній потрібно грати для українського народу та повернути її їм після завершення війни.
Провідні українські митці повсякчас залучені до процесу збору коштів, беруть участь у благодійних акціях по всьому світу та щодня підтримують Україну.
З початку повномасштабного вторгнення українська художниця Жанна Кадирова жертвує 100% від продажів зі свого відомого концептуального проєкту «Паляниця» – кам’яного хлібу. Загалом, за два з половиною роки на підтримку митців, які проходять службу в Збройних силах України, було відправлено понад 250 тисяч доларів.
«До початку повномасштабної війни в моїй країні я брала участь у проєктах підтримки дітей, які не мають можливості отримати належну освіту в Латинській Америці. Кілька моїх скульптур було продано на благодійних аукціонах по 50 тисяч доларів кожна, і всі зібрані кошти пішли на купівлю всього необхідного для арт-терапії та творчого розвитку дітей. Ось чому я продовжую свою місію з «Мистецтвом Рятувати Життя», оскільки кошти, зібрані під час цього фантастичного Гала-вечору, підуть на облаштування творчих просторів для українських дітей, щоб зробити бомбосховища приємнішим місцем для перебування в ці небезпечні часи війни» – Ліна Кондес.
Сучасне виконання «Мислителя» (The Thinker) україно-американської художниці Ліни Кондес було оцінено у 30,000 фунтів стерлінгів
Арсен Савадов, роботи якого є в колекціях Phillips De Pury, П’єра Броше (Pierre Broche), сера Елтона Джона (Sir Elton John) та інших, пожертвував свою філософську картину «Даная», яка зібрала 40,000 фунтів стерлінгів.
Видатна українська мультимедійна художниця Жанна Кадирова передала свою знамениту скульптуру з нарізаного річкового каміння з унікальною концепцією мистецтва, ціна якого дорівнює фізичній вазі – «Паляницю», яку було продано на благодійному аукціоні «Мистецтво Рятувати Життя» за 9,300 фунтів.
Перші твори з серії нових натюрмортів учасника 54-ї (Future Generation Art Prize, Венеція, Palazzo Popadoppoli) та 56-ї (національний павільйон) Венеційської бієнале Артема Волокітіна «Натюрморт у кам'яній ніші 1 і 2» (диптих) були продані за 20,000 фунтів.
Український митець, скульптор та автор робіт у публічному просторі Назар Білик передав на аукціон свою скульптуру з бронзи «Виявлення» – абстрактну фігуру з порожнечею із контурами та обрисами людського тіла що репрезентує стан людини у ХХІ столітті, яку було продано за 11,000 фунтів стерлінгів.
Сучасне виконання «Мислителя» (The Thinker) україно-американської художниці Ліни Кондес було оцінено у 30,000 фунтів.
Інші унікальні роботи також передали київські художники Meshi/Kepler – «Вона захищена. Перші люди. Походження кохання», живопис (£7,000) та Кирил Єльчиць – «Крізь темряву до світла» (£7,000) – сталевий світильник із російського бойового гелікоптера КА-52, збитого стінгером FIM-92 в київській області 20 травня 2022 р.
Гості з 15 країн світу приєдналися до благодійного аукціону «Мистецтво Рятувати Життя» в Музеї Вікторії та Альберта в Лондоні, демонструючи, як мистецтво може об’єднувати людей.
Філантропи, колекціонери та гуманітарні діячі з усього світу приєдналися до гала-аукціону «Мистецтво Рятувати Життя» в Музеї Вікторії та Альберта в Лондоні. Івор Ічіковіц (Ivor Ichikowitz), філантроп і колекціонер з Південної Африки разом із Ольгою Яковенко, філантропкою і колекціонеркою з України та Великої Британії, придбали за 11,000 фунтів стерлінгів унікальний твір «Синергія Усвідомлення», який було створено колективною енергією українського народу, художником Володимиром Козюком, 2,5-річної дитиною, яка народилася в день початку повномасштабної війни, солдатами та 20 художниками і художницями із зон бойових дій. Благодійники також пожертвували розкішний лот для благодійного аукціону: 4 ночі для двох в MALORA MASHUMA, заповіднику ЮНЕСКО та Національного парку в Мана Пулс у Зімбабве (Південно-Східна Африка), який був проданий за 32,000 фунтів.
Дитина двох з половиною років, яка народилася в день початку повномасштабної війни, на фоні роботи «Синергія Усвідомлення», створеної колективною енергією українського народу.
Адам Харламович, підприємець, меценат та співзасновник ГО «Алгоритм Дій», що об’єднує бізнес, техніку та креативну спільноту Луцька та забезпечує сталий та інноваційний розвиток регіону, представив нове покоління українських філантропів на благодійному гала-вечорі «Мистецтво Рятувати Життя» в Музеї Вікторії та Альберта в Лондоні, Великобританія.
Особливістю вечора стала спільна поява українського музиканта Євгена Хмари та українського шеф-кухаря Юрія Ковриженка, які продали з аукціону приватний концерт та авторську вечерю за 24,000 фунтів стерлінгів.
Крім того, на аукціоні були представлені артефакти з Музею Фрагментів Війни (зібрано 14,000 доларів США) і рідкісна пляшка вина з проєкту Deocoupage вартістю у 1,000 доларів з етикеткою, розробленою Гамлетом Зінківським.
Червоне вино від Deocoupage врожаю 2022 року, який пережив російську окупацію з міста Ізюм з етикеткою Гамлета Зіньківського.
Музей Фрагментів Війни, «Нова битва зі старим ворогом» та «Ідентичність. Символ дому на війні». Артефакти, підвішені в глянцевих прозорих кубах. Кожен артефакт – німий свідок подій та історій війни. Один куб, одна історія.
Команду талановитих українських креативників і креативниць, які живуть по всьому світу, включаючи кінорежисерів, продюсерів, арт-кураторів, авторів контенту, модельєрів, звукорежисерів, бренд-дизайнерів, менеджерів з логістики, шеф-кухарів, музикантів і художників для реалізації благодійного проєкту «Мистецтво Рятувати Життя», зібрала по крупицях Аксенія Крупенко, серед яких:
· Оксана Дудко, Маямі, США – виконавча продюсерка
· Артем Іваненко, Ірпінь, Україна – автор цифрового контенту, автор MURALS
· Максим Дудко, Київ, Україна – автор цифрового контенту та звуку
· Наталія Вєтрова, Вашингтон, США – автор костюмів
· Юрій Ковриженко, Дубай, ОАЕ – шеф-кухар
· Остап Хитрук, Лісабон, Португалія – автор цифрового контенту, Magic Innovations
· Олена Сперанська, Нью-Йорк, США – контент-менеджерка аукціону, каталогер
· Катерина Орловська, Лондон, Великобританія – фешн ательє
· Ігор Кохан, Київ, Україна – бренд-дизайнер
· Наталія Горбенко, Лондон, Великобританія – менеджерка з логістики
· Вадим Грановський, Лондон, Великобританія – баріста
· Євген Хмара, Київ, Україна – фортепіано
· Дзвін, Лондон, Великобританія – український пісенний гурт
· Алекс Смірнов, Лондон, Велика Британія – флейта
· Олександр Лещенко, Париж, Франція – танцювальний перформанс
Партнери:
Великобританія: Christie's Лондон; Wise Productions; AP & Co.; Pinstripes and Peonies; Options Great Hire.
Україна: БФ «Надія»; БФ «Батальйон Волонтер»; Ukrainian Spirit (Луцьк/Лондон); Mural UA; Magic Innovations; Українська транспортна компанія «Гілея».
США: Revival Foundation, Вашингтон; Ukraine Volya Foundation, Вашингтон; Art Shield Foundation, США/Великобританія.
Південно-Східна Африка: MOLORI MASHUMA, Національний парк Мана Пулс, Зімбабве (Rora Private Collection).
Партнерські благодійні організації:
Revival Foundation, Вашингтон, США
З березня 2022 року американська благодійна організація Revival Foundation відправила в Україну 13 літаків Airbus 330, 35 морських контейнерів та 650 тон гуманітарної допомоги та медикаментів. Безперервний потік медичного обладнання та витратних матеріалів досягає усіх лікарень у критичних зонах України.
Ініціатива «Food for Good» – це соціально-економічна програма, яка постачає продукти харчування численним українським родинам у прифронтових зонах.
Програма вирішує такі проблеми:
· Підтримка українських виробників
· Забезпечення зайнятості шляхом збереження робочих місць
· Підтримує виживання місцевих підприємств та виробників харчових продуктів
· Зменшує проблеми для уряду під час війни
· Створює соціальну злагодженість між усіма сторонами, які беруть участь у проєкті, від місцевого виробника до волонтера та одержувача допомоги
· Значно знижує вартість транзакцій
Аксенію Крупенко номінували Міжнародним орденом Святого Станіслава, підтверджуючи її відданість таким ідеалам, як гуманізм, милосердя, захист прав людини та свободи.
Art Shield Foundation, США/Великобританія
Art Shield – це глобальна некомерційна організація, яка займається підтримкою та розширенням можливостей митців у всьому світі, особливо тих, яким загрожує цензура, гніт чи війна. Місія Art Shield полягає у виявленні найкращих талантів, які виходять із кризових територій, і створенні глобальної платформи для мистецьких талантів. Art Shield представляє їх талант та історії світові за допомогою унікальних захоплюючих подій і підвищує обізнаність за допомогою виставок, фільмів, музичних та фешн інсталяцій. Art Shield прагне розвивати спільноту за допомогою проєктів перерозподілу в регіонах, фінансування мистецьких центрів і програм з арт-терапії, а також допомоги художникам і творцям у всьому світі.
…
Благодійні фонди «Воля», «Надія» та «Батальйон Волонтер» з перших днів з початку повномасштабного вторгнення тісно співпрацюють у поєднанні однієї гуманітарної місії з Revival Foundation, реалізовуючи програми гуманітарної взаємодопомоги.
Ukraine Volya Foundation, Вашингтон, США
Фонд Ukraine Volya підтримує дітей, особливо в інтернатах України, надаючи ліки, емоційний догляд, безпечні місця з мебльованими бомбосховищами та необхідні речі, їжу та одяг, допомагаючи їм знайти надію та безпеку під час війни.
Благодійний Фонд «Надія», Київ, США
Фонд «Надія» – благодійна організація з більш ніж 23-річною історією. У мирний час робота фонду була спрямована на допомогу важкохворим дітям, малозабезпеченим громадянам, учасникам бойових дій. Під час повномасштабної війни молодіжний фонд «Надія» став найбільшим благодійником госпіталів і суттєво впливає на систему охорони здоров’я. З початку повномасштабної війни лікарні та польові госпіталі отримали сотні мільйонів гривень допомоги.
Благодійний Фонд «Батальйон Волонтер»
«Батальйон Волонтер» – це некомерційна організація, створена у 2015 році для надання допомоги українській армії нелетальними засобами для захисту нашої країни від російської агресії. «Батальйон Волонтер» був заснований групою цілеспрямованих людей, громадських діячів, журналістів та волонтерів, які розпочали свою індивідуальну волонтерську діяльність з моменту початку російської агресії в 2014 році на Донбасі. Серед її засновників – Юлія Толмачова, Роман Бочкала та Сергій Плотніцький.
Автор статті Олена Сперанська, куратора, авторка каталогу «Мистецтво Рятувати Життя», контент-менеджерка аукціону
Автор фото: Сергій Зіняк, Марія Грицько, Дар’я Агафонова.