5 марта

  Студія Sergey Makhno Architects отримала нагороду на IDA Awards

  В активі України ще одна перемога на міжнародній арені. В Лос-Анджелесі відбувся конкурс International Design Awards, в рамках якого бронзу отримала українська студія Sergey Makhno Architects за проект Wabi Sabi Apartment. Цього року серед переможців конкурсу – це єдиний проект з України.

  Wabi Sabi Apartment була створена для родини засновника студії архітектора Сергія Махно: дружини та трьох синів. Квартира отримала визнання у номінації «Екологічний, зелений дизайн інтер’єру». Студія особлива тим, що на стінах нанесена глина.

  Стіни в двоповерхових апартаментах виконані у техніці, яку використовували ще наші прадіди та прабаби в хатах мазанках. Більшість меблів – дерев’яні, виготовлені в Україні спеціально для цього проекту. Прикрашають квартиру колекція сучасного українського мистецтва та авторське освітлення, яке студія виготовляє у власній керамічній майстерні. На терасі розташувався сад бонсаїв.

  «Коли 3 роки тому ми створили ці апартаменти з глиною замість звичної штукатурки чи то шпалер — на нас дивились як на божевільних. Сьогодні чи не щодня запитують, що це за такий цікавий матеріал.  В українських традиціях ми відчуваємо свою силу і неповторність, це — наше, і це цікаво світові. До складу суміші входять трави, інколи — конопля і ніякої хімії. Виходить тактильно і довговічно. Глиняні бархани можна колупати, гризти (інколи дворічки саме так і роблять, кажу вам з досвіду), — це безпечно і не дуже помітно. Арт – це те, без чого для мене не може існувати простір. Практичність у наш час іде за замовчуванням, але якщо ви зібрались прожити з річчю трошки довше — вона має щось для вас значити – звідси моя любов до усього унікального, зробленого саме для тебе», —  розповідає Сергій Махно.

  В 2017 році ці апартаменти стали фіналістом британського конкурсу SBID та переможцем The International Property Awards. У листопаді 2018 Wabi Sabi Apartment стала єдиним проектом від України, який здобув нагороду міжнародної американської премії The Architecture MasterPrize.

  International Design Awards був заснований 12 років тому. З того часу своєю основною місією бачить визнання та святкування розумного і сталого дизайну, популяризацію легендарних дизайнерів і відкриття нових талантів. Нагорода IDA був розроблена відомим графічним дизайнером Роном Тафтом, а нагородження проходить у Лос-Анджелесі. 

  Источник:

  Новое на сайте
  Share