26 ноября

  Скульптура «Єднання» братів Зігура у публічному просторі Києва

  Українські митці Єгор та Микита Зігура створили новий міф – з настанням півсутінок, у Києві на лівому березі Дніпра, можна «зловити сонце у серці Єднання».

  Ідея Єднання не обмежується тілесним виміром: йдеться про розчинення двох протилежностей одна в одній, і водночас – про формування кожної людини як цілісної особистості через проникливу, емпатичну взаємодію.

  У вересні 2019 відбулося відкриття скульптури у публічному просторі, – скульптури, яка, неодмінно, стане одним із нових символів міста.

  Остання робота братів, встановлена у парку на Дніпровській набережній, нерозривно пов’язана з навколишнім середовищем: над проектом разом з авторами працювали українські астрофізики, за розрахунками яких поміж чоловічою та жіночою постаттю, з поступовим зникненням світила з обрію, проходитиме сонце. 

   

  Арт-об’єкт виконано зі зварених між собою полірованих прутів і труб з нержавіючої сталі, їхня загальна кількість складає понад 1000 одиниць, тоді як заввишки вся робота більше 4,5 метри, а її ширина – приблизно 4 метри. Монументальну композицію встановлено на бетонному фундаменті. Прикметно, що навколо фігур створено повністю нову територію для відпочинку містян та гостей столиці: викладено бруковані доріжки, встановлено ліхтарі та лави. Таким чином, нова локація об’єднує скульптуру сучасних українських митців та актуальне архітектурне рішення від урбаніста Станіслава Дьоміна.


  Ідея Єднання не обмежується тілесним виміром: йдеться про розчинення двох протилежностей одна в одній, і водночас – про формування кожної людини як цілісної особистості через проникливу, емпатичну взаємодію. Проект проголосив про себе першим своїм проявом ще у 2012 році, коли Єгор Зігура працював над серією «Зріз». У своїй творчості митці досліджують усю багатогранність і неоднозначність людської особистості, ставлячи її у центр своїх художніх, інтелектуальних і філософських пошуків. Автори поєднують традиційні та сучасні матеріали, за головну свою мету поклавши досягнення плідного балансу між активним творчим розвитком та гармонією з довкіллям.

  «Унікальність цього місця полягає у нашій активній причетності до всіх етапів створення простору – наприклад, ми мали за честь долучитися до вибору локації, проектування та дизайну майданчику разом із провідними спеціалістами країни. Подібна ідея та її створення вартує кращих світових практик»

  Єгор і Микита Зігура вже зверталися до техніки зварювання раніше: на території КПІ ім. Ігоря Сікорського інстальовано скульптуру «Новий Прометей», у центрі міста Дніпро встановлено роботу братів, яка отримала назву «Рух».

   

  Скульптурна композиція «Єднання» і благоустрій території виконані завдяки ініціативі та за підтримки Міжнародного благодійного фонду «Життя з надлишком». Арт-менеджмент забезпечено компанією s.com.ua.

   

   

  Источник:

  http://abramovych.art/
  Еще из раздела
  Еще из раздела
  Новое на сайте
  Share