5 мая

    Реконструкція закинутого будинку на Пейзажній алеї

    Після тривалої бюрократичної тяганини, збору всіх необхідних дозволів та багаторічної паузи в реконструкції, знаменитий цегляний будинок замкового типу, який знаходиться на початку Пейзажної алеї, нарешті буде відновлений. Незважаючи на світову кризу спричинену карантином, будівельні роботи на даному об’єкті почались відразу після отримання останнього необхідного дозволу від організації ЮНЕСКО. Згідно з даними паспорта об’єкту, на місці напівзруйнованого будинку вже в кінці 2020 року з’явиться посольство Японії, а навколишня територія перетворить в сучасну відпочинкову паркову зону.

    Історія будинку на Великій Житомирській 34а почалась на початку ХХ століття. Він був спроектований за проєктом архітектора І.С. Моргульца, а після завершення будівництва він виконував функцію звичайного житлового будинку. Крім цього, біля дому була побудована котельня, яка з часом перестала своє функціонування разом з будинком. Близько 30-ти років тому дім мав бути реконструйований, як і прилеглі будинки на Великій Житомирській, але на відміну від сусіднього дому під номером 34, його реконструкція так і не завершилась.

    Суть реконструкції дому полягала в тому, щоб змінити перекриття між поверхами на більш сучасніше, при цьому зберегти його фасадну «коробку». Для прикладу у сусідньому будинку під номером 34 перекриття між поверхами все ж таки були виконані, а фасад 1900-х років був збережений. Після завершення всіх ремонтних робіт люди, які там проживали повернулись. На жаль цього не можна сказати про будинок під номером 34а, адже реконструкція яка почалась ще у 90-х роках не була завершена і будинок став аварійним. Згодом було прийняте рішення перетворити покинутий дім в посольство Італії. Отримавши всі документи на право власності, представники посольства почали збирати всі необхідні дозволи для реконструкції дому, але через бюрократичні тяганини і великі фінансові витрати, будівельні роботи так і не почались. Таким чином, цегляний особняк замкового типу став одним з «привидів» столиці, простоявши в плачевному стані майже 30 років.

    Осінню 2019 року на території будинку почались ремонтні роботи, які полягали в тому, щоб оновити його підземні теплотраси і комунікації. Над оновленням комунікацій служби працювали декілька місяців, після чого роботи на якийсь час були припинені. Але одного ранку в березні 2020 року покинутий будинок перетворився на будівельний майданчик з активними ремонтними роботами. Будівельники обгородили територію новим парканом, привезли всю необхідну техніку і приступили до укріплення фасаду та віконних прольотів. Крім цього сусідню прибудову яка колись була котельнею зруйнували, адже вона не несла жодної архітектурної цінності, а також почалось активне вивезення зайвого ґрунту, будівельного сміття і встановлення бетонних паль позаду будинку над урвищем, внизу якого знаходиться Воздвиженка.

    Згодом стало відомо, що ні місці аварійного будинку буде посольство Японії. Його представникам вдалось домовитись з італійським консульством та переоформити на себе право на власність. Крім цього представникам японського посольства знадобився цілий рік, щоб отримати всі необхідні дозволи від Мінкульту, УТОПІК, заповідника «Софія Київська» та ЮНЕСКО. Замовником проєкту виступає девелоперська компанія «Будстандарт», яка займалась реконструкцією будинків для посольства Італії на Ярославовому Валу та офісу ОБСЕ. За контролем будівництва слідкуватиме компанія «Урбан Дизайн, а архітекторами проєкту виступають Ігор Данилов та Станіслав Дьомін.

    «Ми збережемо історичну частину, незважаючи на те, що будівля формально не є пам’ятником архітектури. Ми максимально намагаємося зберегти все, що вціліло після тривалого простою без належного догляду», − обіцяють архітектори проєкту.

    На щастя замовники підійшли до реконструкції з великою відповідальністю, тому проєкт передбачає повне збереження центрального і бокових фасадів, а також появу нової прибудови в сучасному стилі. По задуму прибудова буде спроектована таким чином, щоб контрастно підкреслити історичний фасад, але всередині будівля буде єдиним цілим. Через значну руйнацію екстер’єру, він буде відреставрований, щоб зберегти всі історичні елементи. На жаль задня частина дому сильно постраждала, тому вона буде перебудована і з’єднана з новим об’єктом. Таким чином архітектура будинку буде плавно переходити з історичного в сучасний. Що стосується висоти оновленого будинку, то він залишиться незмінним. Висота нової споруди буде відповідати висоті старого фасаду – 17,8 метрів. Також буде збережена кількість поверхів.

    На жаль сьогодні біля споруди знаходиться занедбана територія, яка вже зовсім скоро стане сучасним сквером для прогулянок та відпочинку, який стане частиною туристичного маршруту Києва через Пейзажну алею. Паркінг для працівників посольства буде схований позаду будинку, візуально занурюючись під нього. В цілях безпеки саме ця територія буде загороджена парканом, також біля посольства буде зроблений під’їзд для пожежників та екстрених служб, які не заважатимуть пішоходам. Сквер буде обладнаний всією необхідною інфраструктурою та максимально озеленений. Крім цього, забудовники хочуть домовитись з КМДА про облаштування пішохідного переходу від вулиці Стрітенська до скверу, адже це зменшить ризик аварійних ситуацій з пішоходами, які лінуються переходити дорогу біля світлофорів, що поруч на Львівській площі.

    Що стосується термінів, реконструкція та будівництво прибудови завершиться в кінці 2020 року. А сквер і повне функціонування прибудинкової зони заплановане на перший квартал 2021 року. Єдине, що може спричинити затримку в термінах з відкриттям паркової зони – домовленості з італійським консульством, якому все ще належить ця територія. Але як стверджують архітектори проєкту, цим питанням вони зараз займаються. З оптимістичним прогнозом будемо сподіватися, що вже наступної весни на киян та гостей столиці чекає нова відпочинкова локація. Вартість проєкту не розголошується, посилаючись на комерційну таємницю посольства Японії, адже всі витрати відбуваються за кошти японської сторони, без участі державних коштів.

    Источник:

    Фото: Урбан Дизайн
    Новое на сайте
    Share