6 сентября
П'ять цікавих інтер'єрів створених в Україні під час війни
Третій рік в Україні триває повномасштабна війна, сто двадцять сім тижнів українці борються за свою незалежність і право бути вільними, та демонструють всьому світу мужність, впевненість й талановитість. Попри постійні бомбардування та обстріли, руйнування та проблеми, безсонні ночі, відключення світла, українці продовжують жити, працювати та створювати яскраві, достойні уваги та похвали проєкти.
Сьогодні редакція Royal Design розповість про цікаві інтер’єрні роботи, які були створені в Україні під час повномасштабної війни.
Фактурні інтер’єри для оздоровчого центру
Українська дизайнерка Ольга Фрадіна створила інтер’єр для оздоровчого центру «Space» у Києві, що вражає, акцентуючи на текстурах, що надають простору заспокійливу атмосферу. «Space» — це не просто центр для здоров'я, а осередок спокою, де поєднуються йога, медитація, акупунктура, рейки та цигун.
Центр розташований на Подолі в приміщенні колишнього свічкового заводу початку XX століття. Інтер’єр включає затишний передпокій, роздягальні, зал для групових занять, кімнати для масажу, чайну та ванну кімнату для лікувальних процедур. Особливо вражає світлий зал для занять з дзеркальною стіною та градієнтною фарбою, що імітує захід сонця. Масажні кімнати виконані в темніших тонах для створення затишної атмосфери. Латунна панель з динамічним символом, розписана українським художником Микитою Власовим, додає елегантності.
Чайна кімната має триметровий стіл з необробленого дерева, виготовлений на замовлення, а барна зона включає старовинну цеглу та чорну гранітну стільницю. Полички прикрашені сувенірами з подорожей дизайнера.
Основні матеріали проєкту — мікроцемент, гіпс, дерево, мідь та стара цегла, що підкреслюють філософію монохромних інтер’єрів Фрадіної. Реалізація проєкту у складних умовах війни вимагала використання генераторів та періодичного прихистку у метро під час обстрілів. Попри ці труднощі, Фрадіна завершила проєкт, відзначивши, що ці обставини глибоко вплинули на її творчість.
Футуристичний інтер’єр лазерної клініки
Українська дизайнерка Анастасія Темпинська успішно поєднала футуристичні елементи та матеріали, що нагадують людське тіло, в проєкті для «13 Laser Clinic and Spa» у Києві. Простір відображає передові технології клініки, що спеціалізується на лазерній епіляції та шліфуванні шкіри, а також на традиційних процедурах, таких як масаж і догляд за обличчям.
Клініка включає рецепцію та п’ять процедурних кабінетів, зокрема кімнату для пар або друзів. Розташована на першому поверсі житлового комплексу, до ремонту локація була порожньою оболонкою з червоної цегли та бетонними колонами.
Темпинська використала сіру та білу палітру, що створює мінімалістичний фон для металевих поверхонь і матових текстур, які асоціюються з медичним обладнанням. Футуристична естетика підкреслюється яскравими акцентами — рожевими та блакитними деталями в меблях і неонових вивісках у зоні приймання.
Серед виготовлених на замовлення елементів — кутове дзеркало, яке виглядає як вирізане лазером, стіна зі скляних блоків у зоні приймання, натхненна науковим обладнанням, та відкриті комунікації на стелі, що додають атмосферу наукової фантастики.
Темпинська також інтегрувала анатомічні текстури: букле на сидіннях нагадує нерівності шкіри під мікроскопом, а столик тілесного кольору. Масивна рецепція з бетону виглядає як суцільна брила каменю.
Грубі та текстуровані елементи доповнюють концепцію природи: керамічна плитка на підлозі гармоніює з кам’яною поверхнею рецепції, а порізаний край консольного столика нагадує текстуру пемзи. Нерівна стіна за стійкою реєстрації нагадує грязь, що використовується в спа-процедурах.
Меблі для проєкту були створені на замовлення, зокрема трубчастий торшер з вазами для квітів. Кутове дзеркало на коліщатках і неонова вивіска підкреслюють інноваційність простору і запрошують на цікаві селфі.
До відкриття власного офісу Темпинська працювала в різних дизайн-студіях. Попри виклики війни, вона успішно завершує численні проєкти.
Барвистий інтер'єр в індустріальному стилі
Студія дизайну Dihome створила яскравий інтер’єр у стилі індустріального мінімалізму для компактної квартири на 15 поверсі в Києві. Квартира «Супрематизм», площею 42 квадратних метри, була адаптована для молодої пари, яка прагнула максимально функціонального, але барвистого простору.
У редизайні були демонтовані стіни, що відкрили простір. Зонування здійснюється за допомогою скляної цегли та панелей, а базовим тлом стали білі стіни, доповнені кольоровими акцентами через меблі та декор. У вітальні виділяються помаранчевий журнальний столик і синій оксамитовий диван.
Центральною прикрасою є велике помаранчеве панно від художниці Таші Оро, натхнене супрематизмом. Кухня відокремлена від вітальні скляною та очеретяною перегородкою. Оригінальність кухні підкреслюють сірі табурети з червоними ніжками, а дзеркальна панель візуально розширює простір.
Бетонна колона виконує роль перегородки та функціонального елемента: з одного боку — телевізор, з іншого — полички для зберігання. У спальні інтегрований письмовий стіл і низьке ліжко на платформі, а жовта штора приховує гардеробну.
Груба текстура бетонних стель і барвиста геометрична панель з переробленого пластику додають індустріальної естетики. Ванна кімната, відокремлена скляною цеглою, продовжує колірну палітру квартири з яскравими червоними та жовтими акцентами.
Фітнес-студію в умовах дефіциту під час війни
Архітектурна студія Dubrovska Studio створила унікальний простір для фітнес-студії Stan у Києві, поєднуючи сучасний дизайн з екологічними принципами та ресурсним підходом в умовах воєнного дефіциту. Основне приміщення площею 120 квадратних метрів призначене для занять йогою та баре, вміщує до 15 осіб, і має затишну приймальню з комфортною зоною для відпочинку та камерою схову.
Простір вражає м’якими фіранками, що створюють відчуття затишку, напівкруглим диваном з тканини 1970-х років і кам'яними журнальними столиками з місцевих матеріалів. Фіранки згладжують кути приміщення, надаючи йому м’якість і гармонію.
Усі меблі виготовлені на замовлення з перероблених матеріалів, зокрема, столи з кам’яних відрізків і стійка реєстрації з литого бетону, контрастують з ніжним текстилем. Деталі, такі як стояче дзеркало вмонтоване в камінь і прихована раковина, додають шарму і спокою.
Роздягальні та душові кімнати вирізняються теплим дерев’яним оздобленням та білою мозаїкою, що нагадує про старовинні ванні кімнати. Попри складні умови будівництва, Stan став притулком для тих, хто шукає гармонію в ці непрості часи.
Dubrovska Studio, заснована дизайнером Наталією Дубровською у 2018 році, спеціалізується на створенні проєктів, що дарують спокій і гармонію.
Готельний бар з фанерними панелями
У самому серці Києва, на першому поверсі бутик-готелю Bursa, розташувався стильний бар, спроєктований Настею Мірзоян з Mirzoyan Studio. Bursa Bar, площею 55 квадратних метрів, став оазою для шанувальників вінілової музики та живих виступів, поєднуючи сучасний японський дизайн із функціональністю.
Фанерні стіни в темних відтінках створюють стриману елегантність і гармонійно поєднуються з простими меблями та полицями для алкоголю і вінілових платівок. Дерев'яна решітка на стелі не лише додає глибини, але й покращує акустику, зберігаючи тишу в готельних номерах. Вбудоване освітлення та вентиляція роблять простір більш затишним.
Меблі з нержавіючої сталі надають індустріального шарму, а барна стійка та маленькі столики створюють ідеальний баланс для компактного простору. Центр зали відведено для танцювального майданчика з музикою від колонок Ojas. Діджейська кабіна, виконана з фанери, слугує для зберігання платівок.
Рельєфна плитка на барній стійці в охристих, білих і зелених тонах перегукується з колірною гамою стелі та лампами Flowerpot від Вернера Пантона, що додають тепле світло. Віконні ніші з нержавіючої сталі забезпечують додаткові місця для гостей.
Освітлення в барі регулюється, створюючи різні настрої для кожної зони. Bursa Bar є прикладом того, як, попри війну, Київ продовжує жити та відновлюватися завдяки талановитим дизайнерам, як Настя Мірзоян, які перетворюють виклики на можливості.
______________________________
Третій рік в Україні триває війна, страшна, руйнівна та несправедлива. Але попри все люди продовжують жити, наша країна рухається вперед, до перемоги.
Все буде, Україно!