26 декабря

  Ніч перед Різдвом в Іспанії або справжня «замбомба»

  Різдво Христове — ці слова мають аромат зими, морозної хвої та смачної їжі. Співучі колядки, дзвінкий сміх, ігри в сніжки, катання на санчатах та теплі родинні вечори. Знайомі відчуття? 

  Жаркі вогнища, ароматний аніс, медові солодощі та веселі пісні під акомпанемент дивних музичних інструментів — не дивуйтеся, але це також Різдво. Запрошуємо вас у саму південну частину Іспанії, у невелике місто з дивною назвою Херес де ла Фронтера, на різдвяні вечірки, які отримали звання національного туристичного інтересу. Сьогодні ви дізнаєтеся, що таке справжня іспанська різдвяна «замбомба»! 

  «Ніч перед Різдвом» в Андалусії триває довго, приблизно місяць. З останнього тижня листопада, у вихідні, люди міста починають збиратися на «замбомба». Але, щоб як слід відчути, що коїться, перенесімось в Херес де ла Фронтера вісімнадцятого сторіччя. Саме від туди беруть свій початок дивні різдвяні вечірки.

  Край вина, знаменитого хересу, та десятки виноробень на одне невелике місто. Тут знаються на вині, і розуміються на святах. За ними далеко ходити не треба, сусіди невеликих будинків збиралися на спільних патіо, розпалювали багаття, виносили з домівок вино та аніс і співали. Співали разом, всі малі й старі, акомпануючи оплесками у долоні, притоптуючи в такт ногами, постукуючи по столу, або по тому, що попадеться під руку. В ход шли пляшки від міцних напоїв, сукання по нім виделкою задавало настрою й супроводжувало спів. Але все ж таки справжній музичний інструмент завжди був на таких вечірках. 

  Замбомба — це доволі великий керамічний посуд, порожній та зверху закритий натуральною тканиною, в центрі вставлена дерев’яна палиця. Поруч з музикантом стоїть посуд з водою і головний секрет гри на замбомба — постійно змочувати руки. Від потирання мокрими руками по дерев’яній палиці, яка контактує з тканиною та порожнечею в середині, з’являються своєрідні та глибокі звуки, які важко описати якими то музичними термінами. 

  Саме замбомба дала назву різдвяним вечіркам, які не просто збереглися до наших днів, а вийшли з маленьких патіо на вулиці та площі міста, перетворилися на національній туристичний інтерес Андалусії, і заволікають в Херес туристів з різних міст Іспанії та багатьох країн Європи.

  Атмосфера таких вуличних свят гаряча від вогнища, анісу та неймовірного позитиву всіх присутніх. Люди різних поколінь сидять разом і співають пісні, які так само співали їх дідусі та бабусі багато років потому. Поруч діти, підлітки, молодь і всі співають «Maria se llama a madre Dios». 

  За місяць перед Різдвом у Херес де ла Фронтера проходять декілька десятків замбомба, від невеликих, організованих релігійними братствами до величезних, які проходять на площах міста. Різдвяні замбомбовські пісні лунають по всьому місту із динаміків на вулицях, їх співають у барах і табанко, люди гуляють по Херес де ла Фронтера с маленькими бубнами в руках, тут вони звуться пандерета, співають різдвяні мелодії в магазинах та громадському транспорті. Навкруги звуки замбомба та веселий спів, і все це буде продовжуватися до самого Святого вечора 24 грудня. 

  Вечеряють всі в колі родини, друзів, близьких та знайомих. У Святий вечір вуличне життя в місті затихає, зачиняються бари та кафе, клуби та інші заклади, всі святкують вдома. І це дуже чудова традиція. 

  На святковому столі нема знайомої нам куті та дідуха, а ось вертеп — це обов’язкова декорація кожного іспанського будинку. Також дома прикрашають красними квітами, а на столі завжди буде головний іспанський делікатес хамон. 

  • photo_2023-12-26_09-19-17.BBn3.jpg
  • photo_2023-12-26_09-19-26.BBn9.jpg
  • photo_2023-12-26_09-19-30.BBnd.jpg

  Різдвяні свята не закінчаться 25 грудня, вони плавно перетечуть у святкування нового року та всі іспанці будуть під бій курантів їсти виноград на щастя. Потім до них прийдуть з грандіозною кавальгатою та подарунками три чарівних королі Мельхіор, Гаспар й Бальтазар. А за ними будуть інші свята, які саме в Андалусії не закінчуються ніколи.

  Але Різдво Христове було і залишається одним з найважливіших свят як для іспанців, так і для всіх православних людей планети. Щирі вітання від Royal Design, миру та спокою, щастя та кохання, з Різдвом Христовим! 

  Источник:

  Еще из раздела
  Еще из раздела
  Новое на сайте
  Share