6 апреля
Морський, Мужній, Миролюбний. Маріуполь, ми запам'ятаємо тебе таким …
Війна прийшла як грім серед ясного неба, несподівано, страшно та нервово. Донбас у 2014 огорнуло лихо, і тисячі мирних жителів з окупованих міст поїхали геть, покинувши все. Багато хто знайшов укриття у Маріуполі, з надією, що скоро зможе повернутися додому.. Гостинне місто привітно зустріло всіх, стало рідним не тільки маріупольцям, а й багатьом біженцям.
На березі Азовського моря, в гирлі річок Кальміус та Кальчик розцвів Маріуполь. Не тільки парками, садами, скверами, а також промисловими підприємствами, заводами, великим портом і тисячами досягнень українського народу.
А ще посмішками, веселим сміхом та обіймами, весіллями, поцілунками, також плачем немовлят і сльозами радості. Маріуполь розквітав та жив своїм життям, також як Харків, Чернігів, Дніпро, Суми, Київ, як і уся Україна.
Маріуполь — це Азовське море, тепле, дрібне, ласкаве. Багате мінералами та мікроелементами, живе, цілюще, що повертає сили, бадьорість, енергію. Улюблене всіма, хто хоч раз побував на його берегах.
Санаторії, пансіонати різних рівнів, бази відпочинку, курорти. А ще Маріуполь знаменитий грязьовими лікарнями, безліччю цілющих джерел, які відновили та вилікували тисячі українців.
Дивовижні піщані пляжі, десятиметрова Білосарайська коса, що йде далеко в море. І птахи, як рідкісні, так і всім знайомі, чайки, кулики, лебеді. Вони сміливо гніздяться прямо на морських берегах, їм нема чого. Унікальні місця знаходяться під захистом держави, орнітологічний заповідник та стережений заказник Академії Наук України. Унікальна система болотно-водних угідь стала домом для рідкісних видів птахів і тварин.
Білосарайська коса відмінно підійде не тільки для крилатих, а також тим, хто любить незайману природу, дивовижні місця та спокій. Відпочинок тут наповнений шумом хвиль, звуками природи та ароматом донецьких степів.
А ще Маріуполь із задоволенням поділитися енергетикою сучасного міста, здивує новобудовами, гарними вулицями, площами, зеленими парками та скверами. Маріупольський порт — це найбільші морські ворота України та гордість жителів міста.
Потужна вантажопідйомність до 10 тисяч тонн, контейнеровози, суховантажі для транспортування вугілля. Взаємодія з гаванями Середземного та Червоного морів, Волго-Донської системи, Східної Африки та Перської затоки. Порт спеціалізується на прийманні зерна, товарно-штучних вантажів, руди, коксу, вугілля, будівельних вантажів, металопрокату, труб, продовольчих контейнерів, нафтопродуктів, великовагового та негабаритного обладнання. Погодьтеся, Маріуполю є чим пишатися.
А якщо у когось закралися сумніви, що ж цікавого для туриста в півмільйонному промисловому місті, женіть ці думки геть.
- Азовський морський музей
- Грецька площа
- Драматичний театр
- Маріупольська філармонія
- Краєзнавчий музей
- Площа Свободи та Миру
- Музей імені А. І. Куїнджі
- Приморський парк
- Оглядовий майданчик
- Театральний сквер
Але і це далеко не все!
Потрібно неодмінно прогуляйтеся по Маріуполю, вздовж моря, повз східного та західного будинків зі шпилем, загляньте в екстрим-парк та до соборів Миколи Чудотворця, Покрови Божої Матері, Святителя Петра. Пройдіться до будівлі колишньої хоральної синагоги, помилуйтеся мечеттю Сулеймана та Роксолани.
А ще обов'язково вирушайте в заповідник Кам'яні могили — унікальне місце в степу із залишками стародавніх кам'яних статуй, яким на думку вчених більше як 12 мільйонів років.
Просто приїжджайте у Маріуполь, він подарує сонячне тепло та свіжий бриз, яскраві емоції та хвилинки для роздумів біля моря, приємні відчуття і трішечки ностальгії. Неодмінно приїжджай .. Тільки потім .. Через деякий час .. Адже зараз від Маріуполя залишилися лише біль, горе, сльози та зруйновані вщент будинки, вулиці, торгові центри, пам'ятники.
Величезна біда, що увірвалася у мирне місто разом з танками й ракетами "російських визволителів" скалічила життя тисяч людей, у тому числі тих, хто приїхав шукати порятунок від "руського мира" 8 років тому.
Та знов ці люди, а точніше нелюди, приходять "рятувати" українців, знищуючи все на своєму шляху. Чим завадив їм славний Маріуполь, що зробили жінки, люди похилого віку та діти, чим нашкодили житлові квартали, пологовий будинок, театр ...
Немає пробачення! Ніколи не буде! За Маріуполь, Бучу, Ірпінь, Гостомель, Харків, Суми, Чернігів фашисти дадуть відповідь перед українцями, всім світом, судом та Богом. Але вибачені не будуть, від крові мирних людей Росія не відмиється ніколи!
Маріуполь, рідненький, ти повинен жити .. Будь ласка, необхідно вистояти та вижити .. Морський. Мужній. Миролюбний. Ми запам'ятаємо тебе таким, і нікому не віддамо. На місці страшних битв зведемо новий, найкращий, сильний і сміливий Маріуполь. Ти тільки, будь ласочка, тримайся, місто-герой Маріуполь ..