21 апреля

    Мистецтво у кінематографії: художні шедеври кіноіндустрії

    Чи знали ви, що завдяки фільмам, багато людей дізналися про художні праці та музеї. А також, що картини мали вплив на створіння художніх шедеврів кіноіндустрії. Давайте разом зануримося у великий світ кінематографії, де мистецтво відіграє велику роль та сприяє створенню шедеврів. 

    «Жінка в золоті» / «Woman in Gold» 2015

     

    Марія Альтман біля картини Густава Клімта

    Фільм заснований на реальних подіях. Марії Альтман з молодим адвокатом Ренді Шенбергом воювала з урядом Австрії на протязі близько десяти років, щоб повернути картину Густава Клімта на якій написана її тітка.

    Успішний фільм, який прив’язав увагу багатьох людей до мистецтва Клімта, запаливши їхні серця. Після перегляду фільму, шанувальники масово почали подорожувати до Австрії, аби поринути у казковий світ картин Густав Клімта. 

    «Афера Томаса Крауна» / «The Thomas Crown Affair» 1999

     

     

     

     

    «Цей елегантний злочин скоїв елегантний чоловік. Гроші тут ні до чого».

    Феноменальний шедевр, завдяки якому Рене Магрітт та його картина «Син людський» стали обожнюваними усіма людьми, які переглянули цю стрічку. 

    Поєднання стилю та джентльменських манер в одній людині, яка мала усе, але захотіла викрасти картину – дуже захоплює.

    Насправді, портрет «Син людський», так само як і більшість представлених в стрічці картин, ніколи не брали участь в експозиціях музею «Метрополітен», але це не завадило фільму здобути успіх.

    «Білі комірці» / «White Collar» 2009-2014

    Американський серіал у якому привабливий аферист Ніл Кефрі співпрацює з ФБР. Авантюрист і шахрай на протязі 6 сезонів телесеріалу широко показує публіці, як чи інакше треба захоплюватися мистецтвом.

    «Щоб розкрити надзвичайно заплутаний злочин, необхідно найняти найкращого злочинця».

    Велику абстракційну роботу львівського художника Василя Бажана можна побачити у декількох епізодах 14 серії третього сезону серіалу. Герой серіалу, перебуваючи в будинку у колекціонера-злодія, розглядає фотографії саме біля картини українського художника.

    «Вісім подруг Оушена» / «Ocean’s 8» 2018

    Музей мистецтва Метрополітен відіграє головну роль у цьому фільмі. Завдяки щорічному заходу Met Gala, який офіційно має назву «Бал Інституту костюма музею Метрополітен», героїні стрічки зможуть вкрасти намисто Cartier, вартістю 150 мільйонів доларів США.

    Сцени фільму відбуваються у музеї, де ви зможете побачити храм Дендур, головні сходи та багато відомих картин.  

    «Дівчина з перлинною сережкою» / «Girl with a Pearl Earring» 2003

    Картина нідерландського художника Яна Вермеєра існує в реальності, але сценарій фільму заснований на романі Трейсі Шевальє і відповідно в значною мірою вигаданий.

    Тільки 35 картин Вермеєра збереглися досі, і жодна з його натурниць не була з вірогідністю ідентифікована. Тому художній фільм треба сприймати як натхнення чи платформу занурення у мистецтво художника.

    «Код да Вінчі» / «The Da Vinci Code» 2006

    «Сліпий бачить те, що хоче бачити».

    Фантастична стрічка, яка не залишила нікого байдужим. Містичні події та головоломки, натяки про таємні товариства, неймовірні сюжетні лінії та мистецтво, про яке захочеться дізнатися більше. Фільм надає можливість поринути у казковий квест, де мистецтво та історія відіграє велику роль.

    «Ангели і демони» / «Angels & Demons» 2009

    Сиквел фільму «Код да Вінчі», це своєрідна подорож Римом. Герої стрічки намагаються врятувати світ від смертельних замислів таємного антирелігійного товариства ілюмінатів. 

    «Релігія не досконала, але лише тому, що люди недосконалі».

    Вкрадена з дослідницького центру антиматерія дуже небезпечна та її хочуть використати в період Sede Vacante, щоб підірвати Собор Святого Петра — головний храм для католиків усього світу. Головному герою потрібно пройти «шляхом світла» за знаками, залишеними іншим ілюмінатом — скульптором Берніні — через Пантеон, церкву Санта-Марія-дель-Пополо, площу Св. Петра в Ватикані, церкву Санта-Марія-делла-Вітторіо, фонтан Чотирьох річок та замок Святого Янгола.

    «Інферно» / «Inferno» 2016

    Кінцева частина трилогії по книгах Дена Брауна. Де головний герой потрапляє у Флоренцію, не маючи ніяких спогадів, серед особистих речей, він знаходить схований мініатюрний проектор зображень з модифікованою версією Сандро Боттічеллі «Карта пекла», яка сама базується на Інферно Данте.

    У своїх пригодах герої подорожують до Венеції (Площа Святого Марка, Палаццо Дожів), Флоренції (Сади Боболі, Палаццо Пітті, Палаццо Веккіо та Флоренський Баптистерій) та Стамбулу (Водосховище Базиліка).

    «Рішення, прийняті у минулому, творять наше сьогодення».

    «Ніч у музеї» / «Night at the Museum» 2006

    Епіцентром подій у стрічці став Американський музей природознавства (American Museum of Natural History). У музеї запанував хаос коли нічний сторож випадково прочитав стародавнє прокляття, розбудивши експонати. 

    Герою фільму прийдеться втікати від Тиранозавра Рекса, володаря Аттіли, армії гладіаторів та надзвичайно капосної мавпи.

    «Ніч у музеї 2: Смітсонівська битва» / «Night at the Museum: Battle of the Smithsonian» 2009

    Сиквел комедії охоплює інше місто – Вашингтон, а саме Смітсо́нівський музей американського мистецтва (Smithsonian American Art Museum) та Національний музей авіації та космонавтики США (National Air and Space Museum).

    «Ніч у музеї: Секрет гробниці» / «Night at the Museum: Secret of the Tomb» 2014

    Події фільму відбуваються у Лондоні, а саме у Британському музеї (The British Museum), де улюблені герої, не без пригод, мають здолати ворогів.

    Соляріс 1972

    Творчий світ радянського режисера Андрія Арсенійовича Тарковського пронизують найрізноманітніші художники різних епох. Критики вважають, що кінцівку свого фільму «Соляріс» режисер узяв з картини геніального художника Рембрандта Гарменсзона ван Рейна «Повернення блудного сина». Але мало хто знає, що у середині фільму Тарковський надихнувся іншою картиною великого живописця - «Автопортерт з Саскією на колінах» («Блудний син у таверні» 1635. Цю картину він використовував в епізоді невагомості на Станції. 

    До речі, для розуміння цього фрагмента режисер надає безліч підказок в кадрі - від живопису Брейгеля «Мисливці на снігу» (Друга серія 48 хвилина) до ілюстрацій в книгах, що летять повітрям. Це єдиний кінофільм, який повністю показує картину митця майже 2 хвилини.

    Мистецтво надихає людей створювати шедеври. Завдяки впливу кіноіндустрії, музеї та митці мають визнання широкої публіки. Отже, усе в гармонії. Надихайтесь та дізнавайтесь про нове чи забуде старе.

    Источник:

    Комментарии
    Всего комментариев 1
    Это шедевр! скорей бы выходные!!!!
    0
    Новое на сайте
    Share