17 сентября

    Куди ми поїдемо після війни: ТОП-7 незвичайних місць України

    Україна

    Подорожі. За останні місяці для українців це слово отримало новий сенс, інший, не такий як раніше. Практично кожен, хто поїхав від війни в Італію, Польщу, Канаду, Австралію, Німеччину або інші країни думає не про нові емоції. Не про те, що усі готові прийняти українців, надають допомогу і підтримку. Нас перестали притягати відкриті кордони, спрощені правила в'їзду. Усі думки українців про те, коли ж ми повернемося додому, відновимо прекрасний Харків, побудуємо наново сучасний Маріуполь, зробимо ще краще столицю нашої країни Київ і усі міста, постраждалі від цієї страшної війни.

    Україна 

    А потім відправимося подорожувати, але не в Азію, Америку чи Європу. Ми поїдемо дивитися унікальні місця України. Тому що їх у нас стільки, що ніякі ТОПи не можуть вмістити всю красу й пишність природних шедеврів, приголомшливих архітектурних та історичних пам'ятників країни.

    Royal Design приготував підбірку незвичайних місць, куди рядовий турист забирається нечасто. Але українці вже давно перестали бути звичайною нацією, і якимись "европами" нас тепер не здивувати.

    Актовський каньйон

    Актовський каньйон, Миколаївська область 

    Перша асоціація до слова "каньйон" — це Америка, Аризона, Навахо або, на крайній випадок, Намібія чи Мексика. Мало хто знає, що в Україні теж є унікальне місце, яке по популярності можливо і поступається США, але по красі та унікальності точно ні.

    У Миколаївській області, поряд з селом Петропавлівка знаходиться регіональний парк Гранітно-степове Побужжя. Український Гранд-каньйон — це частина приголомшливого комплексу лісової та водної екосистем, в оточенні гранітних валунів.

    Актовський каньйон, Миколаївська область 

    Одна з найстаріших ділянок суші в Євразії, що з'явилася в результаті розколу великого гранітного щита і повністю сформована з вулканічних порід. Усе це — Актовський каньйон, дивовижне по красі місце, оповите скіфськими виданнями та легендами.

    «Долина диявола», річка Мертвовод, величні кам'яні склепіння та скелі, рожеві від призахідного сонця. Місць розкішної природної краси у світі немало, і одне з них, це Актовський каньйон в Україні.

    Трикратський ліс

    Трикратський ліс, Миколаївський район 

    Якщо вже ви потрапили у ці місця, то чарівний ліс відвідати просто зобов'язані. Попри те, що це творіння рук людських, Трикратський ліс перенесе вас у справжню казку. Вже знайомий Миколаївський район, зовсім поряд Актовський каньйон і річка Мертвовод, тому рекомендуємо побувати в цих місцях за один заїзд, та краще залишитися на декілька днів.

    Трикратський ліс, Миколаївський район 

    Дякувати за цей зелений шедевр ми повинні поміщику й графу Віктору Скаржинському. Та його дружині, яка, за розповідями місцевих жителів, не відповідала лісівнику взаємністю. Створюючи Трикратський ліс Скаржинський сподівався розташувати серце улюбленої жінки. За народним переказом йому це так і не вдалося, зате розкішний ліс, незвичайний лабіринт із зелених насаджень, таємничий ставок, що нагадує казкові володіння водяних, залишилися для того, щоб ми могли й сьогодні милуватися ними. 

    Українське мертве море

    Українське мертве море, Херсонська область 

    Рожеве озеро у якому неможливо потонути? Так! Знайомтеся, ще одно унікальне місце серед незвичайних природних пам'яток України. Мертве море, Лемурійське озеро, приголомшлива водойма кольору ніжної вранішньої зорі знаходиться в Херсонській області, у Чаплинському районі біля села Григорівка.

    Українське мертве море, Херсонська область 

    Концентрація солі перевищує знамените море в Ізраїлі, а лікувальні властивості води Лемурійського озера не поступаються відомим світовим курортам. Грязі з цих місць успішно пройшли європейську сертифікацію, застосовуються в косметологічних салонах Австрії та Німеччини. А краса цих місць вражає навіть бувалих цінителів дивовижних природних куточків у всьому світі.

    Водоспад Гук

    Водоспад Гук, Івано-Франківська область 

    Карпати — чарівні місця, куди їдуть люди зі всього світу. Захоплюються природними багатствами та магічною красою цих просторів. Водоспад Женецький Гук — це приголомшливе творіння природи, один з найбільших в цих краях, і він заслуговує бути в топі місць, обов'язкових до відвідування.

    Водоспад Гук, Івано-Франківська область 

    Гук на закарпатському діалекті означає «шум», звуки п'ятнадцятиметрового потоку води лунають по усій окрузі. З'явився водоспад у другій половині XX сторіччя із за сильних повеней. Підвищена вологість цих місць дала можливість незвичайним рослинам відчувати тут себе як вдома. Рідкісні болотні незабудки, герань Роберта, пишна зелень різних видів і відтінків, а також різноманітний тваринний світ — усе це унікальне природне явище Женецький Гук.

    Магічний Шипот

    Магічний Шипот, Закарпатська область 

    Ще один закарпатський скарб, місце, оповите легендами та історіями про лісових чарівниць — водоспад Шипот. Природа уміло приховала його від людських очей, неначе спеціально зробивши це місце для таємних зустрічей, проведення магічних ритуалів. Лише тихий шепіт води підкаже, Магічний Шипот зовсім поряд, причаївся в густому лісі, оберігаючи свої секрети та загадки.

    Магічний Шипот, Закарпатська область 

    Кришталеві струмені води стікають по декількох природних каскадах, розбиваються о них і утворюють безліч крапель, що переливаються. А сонячні проміннячка, що забігають у гості, підсвічують водоспад нереальними відтінками. Красиво, напрочуд спокійно, по-чарівному особливо. Напевно саме тому Шипот обрали для проведення щорічного фестивалю субкультур, який проходить тут напередодні дня Івана Купала.

    Бакота

    Бакота, Хмельницька область 

    Слово дуже співзвучно з назвою головного міста Колумбії, втім наша Бакота теж колись була столицею цілого краю. А також на цьому місці розташовувався один з прадавніх монастирів України. Зараз ми тут бачимо величну затоку, утворену водами Дністра. 

    Уперше назва Бакота згадується в літопису 1024 року, але розкопки говорять, що поселення язичників тут були набагато раніше. Вже в першій половині XIII сторіччя місто стає великим і найважливішим центром Понизовья та входить до складу Галицько-волинського князівства.

    Бакота, Хмельницька область

    Бакота може похвалитися довгою та насиченою історією, зі зльотами, падіннями, щасливими моментами та трагедіями. А у 1981 почалося повільне підняття рівня води у Дністрі, за декілька років під воду пішли десятки селищ. А нам залишилося милуватися нереальною красою цих місць, нескінченним водними просторами та слухати легенди про незвичайне місце з назвою Бакота.

    Острів Інь Янь

    Острів Інь Янь, кордон Івано-Франківської й Тернопільської областей

    Ще одна унікальна природна родзинка на Дністрі, острів у формі одного з символів китайської філософії, що об'єднує чоловіче та жіноче начало в єдине ціле. Інь Янь з'явився не так давно, у 1969 після сильної повені. На стику Івано-Франківської й Тернопільської областей, попри постійну загрозу зникнення, понад п'ятдесят років жителів та гостей цієї місцевості радує маленький незвичайний острів.

    Острів Інь Янь, кордон Івано-Франківської й Тернопільської областей

    Завдяки великому потоку прибулих вод цей унікальний шматочок суші став відкритий для загального огляду, але чергова сильна повінь може також швидко стерти його з поверхні річки Дністер. Учені припускають, що дерева, які навіть виросли за ці роки, не допоможуть утриматися Інь Янь «на плаву», він з легкістю піде під воду. Поки цього не трапилося намагайтеся побачити китайський символ на українських просторах.

    Озеро Підкова, Житомирська область 

    Незвичайні місця України зібрати в ТОПи неможливо, сім, десять, сто пунктів не вмістять в себе усіх унікальних куточків країни. Про цікавості нашої батьківщини можна розповідати довго, до попередніх додати загадковий п'ятикілометровий тунель на Рівненщині. Який не лише виглядає як зійшовши з картин художників, а став відвідуваним місцем закоханих пар і бажаним для фотографів всього світу.

    Тунель кохання, Ровенська область 

    Чого тільки стоять українські Мальдіви — Острів Джарилгач в Херсонській області. Що зачаровує невинною природою, чистісіньким морем, рідкісними тваринами, рослинами. І звичайно пейзажами, від яких не відірвати погляд, пустинними білосніжними пляжами. А ще знаменитий легендами й незвичайними історіями. 

    Острів Джарилгач, Херсонська область

    А ще Олешківські піски, Кінбурнська коса, острів Бирючий, озеро Синевир і Дніпровсько-Бузький лиман, Тустань і Святогірськ. Нам тільки потрібно трохи часу, щоб відстояти незалежність, вигнати ворога з прекрасних земель України. Ми зобов'язані перемогти, а після точно знаємо куди поїхати. Адже наша приголомшлива країна у сто разів краще за усі заморські дивини, «олл инклюзив» , резорти та готелі. 

    Давайте самі напишемо ТОП-тисячу й одну пам'ятку України, куди дуже скоро прагнутиме туристи з усіх країн світу!

    Источник:

    Еще из раздела
    Еще из раздела
    Новое на сайте
    Share