14 сентября

    Королева назавжди: неймовірне життя Єлизавети II

    Її Величність Єлизавета II

    Її Величність Єлизавета II, Божою милістю Сполученого Королівства Великобританії та Північної Ірландії та інших своїх царств та територій королева, глава Співдружності, захисниця віри 

    Єлизавета Александра Марія

    Вродлива дівчинка, одягнена у біленьку шубу, вражає гордливою статурою та не по роках розумним поглядом. Може у той самий момент вона вже відчуває, що її королівське майбутнє буде приголомшливим. 

    Лілібет

    Єлизавета з батьками

    21 квітня 1926 року у будинку свого дідуся по матері, Мейфєрському особняку на Брютон-стріт, народилася дівчинка — Єлизавета Александра Марія. У той момент, а ні батьки, ні інші родичі навіть не здогадувалися, яке майбутнє приготувала доля цієї малечі. Лише у десятирічному році, коли Едуард VIII відмовився від престолу заради кохання, а трон перейшов до батька Єлизавети, Георга VI, дівчинка усвідомила, рано чи пізно вона повинна стати королевою.

    Маленька Єлизавета 

    Один з цікавих фактів про Єлизавету II, вона святкує свій день народження двічі, 21 квітня, як і належить. А у другу суботу червня влаштовуються масові заходи на честь королеви. До цих свят можуть  приєднатися всі жителі Великої Британії.

    • 2.Brvc.jpeg
    • 3.Brvx.jpeg

    Лілібет

    Миле ім'я-прозвище Лілібет майбутня королева вигадала у дитинстві сама, величне «Єлизавета» для маленької дівчинки було важким у промовлені. Перше ім'я вона отримала від своєї матері — Єлизавети Боуз-Лайон, яку частіше називали «‎королева-матір». Олександра — дівчинка успадкувала від прабабусі, яка померла за кілька місяців до її народження. 

    До речі, традиції у королівській родині продовжуються, у 2021 році принц Гаррі, онук Єлизавети II, називає свою доньку на честь улюбленої бабусі. 

    Майбутня королева з батьками 

    Майбутня королева, як і належить людині її рівня, здобула добру освіту, але навчалася вдома. З нею займалися найкращі викладачі країни. Юриспруденція, історія, міжнародне право, а уроки по релігії Єлизаветі давав сам архієпископ Кентерберійський. Крім того, дівчина з бажанням займалася плаванням там самостійно вчила французьку. А під час Другої світової війни Єлизавета вивчилася на механіка та водія військової вантажівки. Та була єдиною жінкою з англійської дворянської родини, яка вступила до національної оборони.

    • 5.Brvk.jpg
    • 6.Brvn.jpg

    Принцеса Єлизавета 

    Єлизавета та Філіп

    Восьмирічна Лілібет вперше побачила майбутнього чоловіка у 1934 на весіллі принцеси Марини у Вестмінстерському абатстві. Навряд чи ми дізнаємося, які саме були думки у голові маленької Єлизавети при першому погляді на симпатичного хлопця Філіпа, який був старший за неї на чотири роки. 

    Заручені Єлизавета та Філіп

    Друга зустріч Єлизавети та Філіпа сталася у 1937, но потрібно було ще два роки, та нова зустріч, щоб перши іскри майбутнього великого кохання спалахнули між вісімнадцятирічним хлопцем та дівчинкою-підлітком. Потім було романтичне листування, спільне Різдво сорок третього зі всією королівською родиною у Віндзорському замку. 

    Єлизавета та Філіп 19 серпня 1947 року 

    Попри те, що батьки майбутньої королеви не були у захваті від такої партії для своєї доньки, 10 липня 1947 року були офіційно проголошені заручини. А восени цього ж року усе Сполучене Королівство святкувало весілля. Це було перше велике свято після довгих, важких воєнних та післявоєнних років. 

    Весілля принцеси Єлизавети та принца Філіпа 20 жовтня 1947 року

    Зараз важко повірити, але королівська весільна сукня була вироблена із тканини, яку змінили на скоплені продовольчі картки. А продукти на великий святковий торт збирали як пожертвування. 

    Подружжя були разом у печалі та радості довгі сімдесят два роки. Народили трьох синів та доньку. Вони все життя намагалися родинні справи залишати за стінами королівського палацу та бути щасливими, як звичайні британські родини. А ось виходило це чи ні, вже зовсім інша історія.  

    Фото до 70-річчя  весілля Єлизавета та Філіп у 2017 році

    Королева Великобританії

    Її Величність Єлизавета II

    ___________________

    «Мене взагалі ніхто не вчив бути королевою: мій батько помер занадто рано і це сталося так несподівано. Мені довелося одразу включитись у справу і при цьому намагатися не вдарити обличчям у бруд. Я доростала до становища, яке я зайняла. Це була доля, її слід було прийняти та не нарікати. Я вважаю, що наступність – це дуже важливо. Моя робота – на все життя»

    Єлизавета II, королева Великобританії

    ____________________

    Коронація Єлизавети II у 1953 році 

    На початку 1952 Єлизавета та Філіп подорожують, звістка про смерть короля застає подружжя в Кенії. Молоді знаходилися у готелі «Tree Tops‎», розташованому на гілках старого величезного дерева. Пізніше у гостьовій книзі з'явився запис, що саме там трапилася унікальна подія, принцеса піднялася на дерево, а спустилася з нього королевою. 

    Єлизавета та Філіп 

    Коронація відбулася 2 червня 1953 року у древньому соборі Вестмінстерського абатства. Королева була у білосніжній сукні з атласу, яку саме для цієї події створив королівський кравець Норман Хартнелл. Сукня була вишита національними емблемами Британії та країн Сполучення — англійськими розами, канадським кленовим листям та ірландським клівером. Також іншими квітами, які мають значення для Британії. 

    Королева Великобританії  Єлизавета II 

    Цю грандіозну подію транслювали по британському телебаченню, мільйони підданих корони застигли перед екранами, намагаючись нічого не пропустити та розглядіти всі подробиці. А потім ще довгі роки жителі Великобританії, Серверної Ірландії та королівств Сполучення будуть прихильно слідкувати за всім, що відбувається у житті королеви та її родини.   

    Королівські звички

    Її Величність Єлизавета II

    Попри те, що Єлизавета II — справжній символ Туманного Альбіону вона ще просто звичайна людина, жінка, яка мала свої слабкості, звички, улюблені речі, страви та напої. Любила гарне виглядати, мала добрий смак, а її знамениті костюми з капелюшками стали символом англійського стилю. 

    Саме такі дрібниці завжди викликають велику цікавість, та незвичайних фактів про королеву на просторах інтернету велика кількість. Редакція Royal Design обрала п'ять речей, які на наш погляд, гідні бути королівськими.  

    Її Величність Єлизавета II

    Коргі.

    Вони були пристрастю всього життя, починаючи з того моменту, коли маленька Лілібет побачила пухнасте коротколапе творіння у будинку маркіза Бата. З і першого улюблениця родини Дукі до останнього коргі, 14-річного Уіллоу, ці собаки завжди були з нею поруч. Песики, які весь час посміхаються, стали великою частиною життя королеви, у Єлизавети було понад тридцяти собак цієї породи.

    Королева зі своїми улюбленцями 

    Стиль.

    Про одяг Єлизавети можна писати книжки, та викладати дизайн у коледжах моди. Вона віддавала перевагу спідницям та сукням, але були у її гардеробі й штани. Для неї робили вбрання Норман Хартнелл, Харді Еміс, Ян Томас та Морін Роуз. Пізніше гардеробом англійської королеви займається Джон Андерсон, Карл Людвиг, Стюарт Парвін та Анжела Келлі. Остання дизайнерка починала з домробітниці при палаці, потім стала молодшою стилісткою, після чого особистим помічником королеви з гардероба. Багато років черевички для Єлизавети робила британська марка Anello & Davide, а аксесуари, зокрема відомі сумочки королеви — бренд Launer. 

    Її Величність Єлизавета II

    Їжа та напої.

    Сніданок, обід, полуденок, вечеря — саме так їла Її Величносте. З ранку доволі часто королева просила омлет-скрембл з копченим лососем. Обідати могла як запеченою рибою, так і куркою. Полюбляла палтус за особливим рецептом, а деколи могла з'їсти гельський стейк  — яловичину, яку готували у кращих шотландських традиціях. На чаюваннях їй подавали Ерл-Грей та сендвічі з лососем чи огірком. 
    Її Величносте любила шоколад, іноді могла випити джин або dubonnet із льодом та лимоном. А на зустрічах віддавала перевагу до келиха шампанського. 

    Королева Єлизавета II

    Кінокумир.

    Її Величність так часто ставала натхненням та її втілювали на сцені, що інші монархи можуть тільки позаздрити. Взагалі більшість стрічок з її участю — це документальне кіно, де грала вона сама себе. 
    Але Єлизавета II також знялася у художній міністрічці, присвяченій церемонії відкриття Олімпіади 2012, де королева також зіграла себе, а її партнером став Джеймс Бонд. 

     Єлизавета II та Джеймс Бонд 

    Соцсеті.

    Як же без цього, Єлизавета завжди намагалася йти у ногу з часом. Свій перший електронний лист вона відправила з бази британської армії ще у 1976. Сторінка на Facebook @TheBritishMonarchy з'явилася у 2010, акаунт в Інстаграм @theroyalfamily існує з 2019. Також королівська сторінка є у Твіттері. 

    Її Величність Єлизавета II

    Єлизавета II була королевою довгих 70 років, та саме стільки улюбленицею мільйонів людей всієї планети. Чарівна жінка, яка залишиться у пам'яті кожного британця та не тільки. Про неї будуть писати книжки, знімати фільми та складати пісні. Але для своєї родини вона назавжди залишиться ще й улюбленою матусею, тіткою, бабусею та прабабусею. А весь інший світ дуже довго буде асоціювати слово «королева‎» з Її величністю Єлизаветою II.  

    Источник:

    Еще из раздела
    Еще из раздела
    Новое на сайте
    Share