13 ноября

    ХЕРСОН — ЦЕ УКРАЇНА НАЗАВЖДИ

    З поверненням! Занадто довго ми на тебе чекали. Усвідомлюємо, як раніше вже не буде, але головне — ти з нами, разом ми впораємося. 

    Херсонщина

    Сонячна та гостина Херсонщина — унікальний регіон України, теплий, екологічний та родючий. Що омивається Чорним та Азовським морями, дивними озерами Каховським то Сиваш. Та навіть має своє Мертве море, дивовижну водойму рожевого кольору, солону настільки, що у неї не можна потонути.

    Сільськогосподарський рай з двома мільйонами гектар орних земель, перша область України по вирощуванню смачних та соковитих овочів. Знамениті херсонські кавуни навіть стали символом цілого регіону, їх люблять по всій країні, вихваляють та ставлять пам'ятники.

    Херсон

    Херсон забрався на високий правий берег Дніпра, це адміністративний центр області, і названо його на честь давньогрецької колонії Херсонес. Місто кораблів офіційно існує з 1778, було основане як морський порт та перша база Чорноморського флоту. Але з глибокої давнини на берегах Дніпра жили люди. Саме там, де зараз знаходиться місто, скіфи зустрічалися з мореплавцями та купцями, слов'яни-землероби  з печенігами та половцями. 

    Херсон — це козацьке місто, та російські історії про те, що «Катерина II з графом Потьомкіним у дикому полі заснували місто» правдиві лише частково. До створення повноцінного міста на території майбутнього Херсону вже існувало містечко, де зимували козаки. У 1737 тут було побудовано укріплення Олександр-Шанц, а трохи пізніше — це поселення колишніх запорозьких та полтавських козаків Пікінерського Полку. 

    Українська мова рідна для всієї Херсонщини. Попри те, що на момент перепису населення 1897, біль ніж сторічній русифікації усій території, все ж таки п'ятдесят три проценти людей розмовляють українською та лише двадцять один — російською. 

    Комуністичний терор також не дає спокою Херсонщині, у 1937 було вбито понад дві тисячі херсонців зі складу інтелігенції та вчителів. Культурно-просвітницька діяльність та навчання дітей української було визнано як шпигунство та зраду.

    Сучасність

    Важка історія у цього чарівного міста, яке неможливо не любити. Воно таке привабливі та навіть «домашнє‎», а для херсонців улюблене та рідне. Такі знайомі для містян назви «‎Воєнка», «‎Млини», «‎Забалка», «‎Кіндійка» — це не просто райони, а частина їхнього життя. 

    Херсон — культурно-торгівельне місто, воно може пишатися своїми портами та морськими навчальними закладами. Тут багато моряків, яки постійно у плаванні, тому місто вважається жіночим. 

    Але попри це Херсон може бути міцним та мужнім. Після початку повномасштабної війни, під час окупації, херсонці без зброї виходили проти танків та автоматів, щоб заявити, про те, що вони українці.

    ____________________

    6 березня 2022 року Указом Президента України з метою відзначення подвигу, масового героїзму та стійкості громадян, виявлених у захисті своїх міст під час відсічі збройної агресії Російської Федерації проти України місту присвоєно почесну відзнаку «Місто-герой України»

    ____________________

    До особливих днів, яки святкують херсонці додався ще один. І зараз він здається найважливішим понад усі інше. 11 листопада 2022 року місто-герой Херсон було звільнено від рашиських окупантів, воно повернулося додому, в Україну!

    Мрія кожного українця зараз почути «З поверненням» у досі окупованих містах, селах та куточках України. А саме я з нетерпінням чекаю, коли зможу написати про звільнення свого рідного міста. Любий Донецьк, повертайся скоріше додому‎.

    Ми віримо в ЗСУ, все буде, Україна, дуже скоро!

    Источник:

    Еще из раздела
    Еще из раздела
    Новое на сайте
    Share