-
Великодній декор: топ 6 порад від Empire Hall
-
Український «дім далеко від дому» в Антарктиді
-
«Модуль Тимчасовості» — новий тимчасовий культурний простір у Києві від команди don’t Take Fake.
-
Самые высокие здания в мире или зачем нам нужны небоскребы
-
Книжный январь: 5 книг, которые стоит прочитать на Рождество
13 сентября
Helsinki Design Week 2019: бренд FAINA вперше в Фінляндії
Український дизайнерський бренд FAINA, ідеологом та засновником якого є Вікторія Якуша, вперше представив меблі і декор на Гельсінкському тижні дизайну, який проходить зараз в Фінляндії. Виставковий дизайн сет складався зі столику на глиняних ніжках KOROTUN, стільця з геометричними формами TOPTUN, гобелену ручної роботи з вовни та ваз KUMANEC і MOTANKA. Предмети українського дизайну були представлені відразу на двох локаціях фінської столиці дизайну: перша з них під назвою «Room with a view» (укр. - Кімната з видом) знаходиться в історичній будівлі у центрі міста на вулиці Ерроттая, 2, а інша - виставка Habitare, стенд селекційного дизайну від Asun Magazine поруч з такими брендами, як Blau, Iittala, Nikari, Tom Dixon та інші.
Автор FAINA Design Вікторія Якуша створила понад 60 предметів меблів, декору та освітлення. Виготовлені з глини, дерева, лози, а також еко-матеріалів, мінімалістичні і довговічні дизайн-предмети Вікторії відображують її українське коріння. Вона вважає, що місцеві природні матеріали можуть лікувати і збагачувати енергією, що так важливо в мінливому насиченому технологіями світі.
Для презентації на Гельсінкському тижні дизайну Вікторія Якуша привезла одну з новинок основної колекції - гобелен CENTRE OF THE WORLD, витканий вручну з овечої вовни майстринею в Карпатах.
- Гобелен ручної роботи WOOLEN
- Вази KUMANEC
- Вази MOTANKA
- Столик на глиняних ніжках KOROTUN
«Ремесла повинні перезавантажуватися в модернові дизайн-перспективи. Це місія тих, хто створює нові об'єкти. Візьміть щось з минулого, переосмисліть по-сучасному і подаруйте ремісничим традиціям нове яскраве життя – це те, що так надихає мене в цьому проекті», - підкреслює Вікторія Якуша.
«Хрест» як центр світу є всебічним символом слов'янської культури, де горизонталь землі перетинається з небесною вертикаллю, утворюючи точку з'єднання між Небом і Землею. Так гобелен FAINA є свого роду амулетом, що дарує гармонію будь-якому простору.