23 августа

  ХАРКІВ: З ЛЮБОВ'Ю В СЕРЦІ ТА СЛЬОЗАМИ НА ОЧАХ

  Мужній та гордий, поранений, але не зломлений, прекрасний та коханий усім серцем місто-герой Харків.

  Сьогодні усі наші думки, переживання та молитви з тобою, а також з іншими містами рідної України, які піддалися безпрецедентному вторгненню терористів. Зруйновані, покалічені, вони зберегли найважливіше — український дух, сили боротися та віру в перемогу.

  Цією статтею Royal Design відкриває серію публікацій про великі, прекрасні та приголомшливі, не дивлячись ні на що, міста, що стали героями. Мужньо б'ються за свободу, правду та світле майбутнє наших дітей.

  Харків прекрасний, і про кожен куточок цього міста можна розповідати довго, з емоціями, іскорками в очах, підтверджуючи сказане неймовірними фото. Перерахувати усі дивовижні місця, сади та парки, музеї, собори, вулиці, сквери та провулки в одній статті неможливо. Але закохатися в місто легко з першого погляду, зітхання, кроку по його центру, околиці або маленьким дворикам.

  Ми покажемо всього декілька місць, які не залишать сумнівів, сучасне, європейське місто гідне того, щоб сюди приїхати. Скоро... як тільки закінчиться війна... і українці відродять Харків з попелу…

  Площа Свободи

  Якщо ви хоч би раз були у Харкові, то бачили, як прекрасне це місто. А про найбільшу площу відомо навіть тим, хто ніколи не приїжджав в Україну.

  Йшли роки, змінювалися назви, у двадцятих — "Дзержинського", під час німецької окупації — "Лейбштандарту СС", "Німецької Армії". Але ім'я, яке носить це місце зараз, вже ніхто не забере — це дійсно Площа Свободи. Навіть колосальні руйнування та обстріл російськими ракетами не позбавлять нас незалежності. Ніколи!

  Найбільша в Україні, шоста за величиною у Європі та дванадцята у всьому світі. Площа Свободи в п'ять разів перевищує Червону у Москві, тільки вдумайтеся в це! Красива, а коли ми відбудуємо її, буде ще прекрасніша...

  Поруч дві станції метро, Держпром та Університет, історичні будівлі, навчальні заклади, готелі, пам'ятники та Палац дитячої творчості. А також обласна адміністрація, куди прилетіли ворожі ракети…

  Площа Свободи прекрасна у будь-яку пору року, взимку тут встановлюють красуню ялинку, заливають величезний каток, а влітку проводять ярмарки, відкриті виставки, концерти та демонстрації. Мирні демонстрації… 

  Ми віримо, дуже скоро нове життя закипить на Площі Свободи, а люди зі всього світу летітимуть сюди, щоб віддати данину пам'яті тим, хто захищав мир та незалежність.

  Міський сад імені Тараса Шевченка

  Одно з улюблених місць відпочинку жителів та гостей Харкова, приголомшливий, зелений, та дуже затишний Сад імені Шевченка. Парк вважається візитною карткою та особливою родзинкою міста, він у самому центрі, всього за декілька кроків від Площі Свободи. У це місце не можна не закохатися, тому взимку та літом тут дуже багатолюдно.

  Державний діяч, учений та просвітник Василь Назарович Каразин — не лише засновник Харківського університету. Саме він у 1804-1805 роках започаткував цей смарагдовий діамант в природному дубовому гаї, у той час на самій околиці міста.

  Багато що змінилося відтоді, сьогодні Сад імені Тараса Григоровича Шевченка опинився в самому серці Харкова, та став ще прекраснішим. А могутні дуби, що збереглися з тих далеких часів, є справжніми пам'ятниками природи.

  Дерева стали свідками багатьох радісних та до сліз сумних подій … Під час Великої Вітчизняної Війни парк сильно постраждав. Більш ніж половина довоєнних зелених насаджень були знищені запеклими боями за свободу міста.

  Хто б міг уявити, що у 2022 нова біда прийде у рідні місця … Але немає ніяких сумнівів, Сад Шевченка вистоїть, також як і Харків, як уся Україна. І дуже скоро ми всі разом посадимо молоді саджанці дубів, каштанів, кленів. Розіб'ємо клумби небаченої краси, а про казкові фонтани складатимуть пісні на різних мовах.

  Собор Успіння Пресвятої Богородиці

  Православна святиня, один з самих відвідуваних храмів Харківщини — величний та старовинний Успенський собор.

  Невелика дерев'яна церква була побудована в середині сімнадцятого століття та займала місце трохи південніше від нині чинного храму. Це і надає собору право називатися однією зі старих будівель Харкова.

  На долю Успенського собору припало багато сумних подій. Храм палав у пожежах, перебудовувався, відновлювався та ремонтувався. Був розграбований під час війни, вміщував робочі цехи в післявоєнну пору. У дев'яності повністю відновлений та віруючи з новою силою потягнулися до святого місця.

  2022 … знову важкі часи. Собор Успіння Пресвятої Богородиці піддався варварському обстрілу та руйнуванням людей, які раніше звалися нашими братами ... Як сьогодні таке можливе? Відповіді не це питання немає.

  Але кожен харків'янин точно знає одне, що буде з храмом після війни. Успенський Собор відновлять, як і усі міста нашої улюбленої країни. Україна стане у сто разів гарніше, краще, а головне, залишиться вільною.

  Парк Горького

  Гарні алеї з мощеними доріжками, атракціони на будь-який смак, танцмайданчик та спортивні зони. Дзвінкий сміх діточок, пенсіонери з книжками в тіні розкидистих дерев, закохані пари в альтанках біля ставка. Парк Горького. Картинки із зовсім недавнього минулого, які були у «у житі до» …. ще кілька тижнів тому тут все було по іншому …

  Сто тридцять гектарів розділені на тематичні зони, місце по інтересах тут знайде будь-хто. Екстрим-парк та Середньовічна площа, сімейно-розважальна зона, дитячі території, спортивний комплекс, канатна дорога, ретро та Французький парки. А ще найвище в Україні колесо огляду, з якого відкриваються прекрасні види на Харків. Відкривалися …

  Після сильного дощу на небі, як різнокольорове диво, з'являється веселка. Грізна буря, рано чи пізно, змінюється тишею. А на пораненій землі, через попіл та уламки, пробивається молодий зелений паросток.

  Харків ніколи не буде колишнім, але немає ніяких сумнівів, місто відродиться, як казковий птах фенікс. Це зробимо ми, усі разом, він стане ще краще, світліше та чарівніше. Тримайся, рідненький.

  Все буде Україна!

  Источник:

  Еще из раздела
  Еще из раздела
  Новое на сайте
  Share