14 августа

  EXODUS. BIRUCHIY 019. MONTENEGRO: українська виставка в Чорногорії

  16 серпня в Національному Художньому Музеї Чорногорії в місті Цетіньє (Cetinje) відбудеться урочисте відкриття виставки міжнародної мистецької резиденції «Ісход. Бірючий 019. Чорногорія» (“Exodus. Biruchiy 019. Montenegro”) за участю митців з України, Чорногорії, Франції, Боснії і Герцеговини, Чехії та Сербії. Виставку відвідає Надзвичайний та повноважний посол України в Чорногорії.

  В експозиції приймуть учать роботи художників, що протягом трьох тижнів червня жили та працювали на арт резиденції в Гірському Морині (Gornji Morinj). Працюючі над темою «Ісходу» – біблійного символу переходу людей крізь випробування до більш гідного та гармонійного існування, митці розглядали чинники та робили спробу шукати свою версію вихіду з криз в яких опинилося людство у наш час. Після завершення резиденції до проекту залучився Зоран Тодорович (Zoran Todorović, Белград, Сербія), який надав для майбутніх виставок проекту в Чорногорії та Україні об’єкт зі свого контроверсійного проекту «Теплота», що демонструвався в павільйоні Сербії на 53-й Венеційській бієнале 2009 року. Килим з людського волосся, як символ контролю сучасного суспільства над людиною та її біоматеріалом, спонукав куратора проекту Костянтина Дорошенка та художника Романа Михайлова до перфомансу, документація котрого експонуватиметься в діалозі з роботою Тодоровича.

  Також, на виставці будуть експоновані роботи художників, що особисто не приймали участь в мистецькій резиденції, але завдяки плідній роботі з комісаром проекту Петаром Чуковичем (Petar Ćuković, Подгориця, Чорногорія) – чорногорським професором історії мистецтв, комісаром Цетінської бієнале (1991, 1994), членом міжнародного журі Премії ЮНЕСКО 4-ї Цетінської бієнале (2002), директором Національного музею Чорногорії (1995–2007), куратором національного павільйону Чорногорії на Венеційській бієнале (2001, 2005, 2011) та виставок в Австрії, Німеччині, Угорщині, Іспанії, Великій Британії, Чехії та Італії – свої роботи покажуть Младен Мілянович (Mladen Miljanović, Баня-Лука) з Боснії і Герцеговини, Єлена Томашевич (Jelena Tomašević) та Влатка Вуйошевич (Vlatka Vujošević) з Подгориці, Чорногорія.

  Міжнародна виставка в Національному Художньому Музеї Чорногорії за участі українських митців триватиме до 29 серпня 2019 року та відбудеться за підтримки Українського культурного фонду та соціального клубу Exodus. Куратор Костянтин Дорошенко, комісар Петар Чукович.

  Учасники проекту:

  APL315 (Одеса, Україна), Сергій Братков (Харків-Москв а, Україна-Росія), Володимир Будніков (Київ, Україна), Влатка Вуйошевич (Vlatka Vujošević, Подгориця, Чорногорія), Мілка Делібашич (Milka Delibašić, Нікшич, Чорногорія), Віталій Кравець (Київ, Україна), Нікіта Кравцов (Париж, Франція), Матвій Крилов (Херцег Нові, Чорногорія), Роман Михайлов (Харків, Україна), Младен Мілянович (Mladen Miljanović, Баня-Лука, Боснія і Герцеговина), Павла Нікітіна (Pavla Nikitina, Брно, Чехія), Йіржи Пец (Jiří Pec, Брно, Чехія), Каріна Пустовалова (Київ, Україна), Влада Ралко (Київ, Україна), Сініша Радулович (Siniša Radulović, Подгориця, Чорногорія), Камій Саньє (Camille Sagnes, Париж, Франція), Сельма Сельман (Selma Selman, Біхач-Нью-Йорк, Боснія та Герцеговина-США), Зоран Тодорович (Zoran Todorović, Белград, Сербія), Єлена Томашевич (Jelena Tomašević, Подгориця, Чорногорія).

  Источник:

  Новое на сайте
  Share