21 июля

  Другий Дубай: в Єгипті будується нова столиця

  Всі ми звикли, до масштабних проектів ОАЕ, які кожного разу дивують весь світ своїм розмахом, але влада Єгипту вирішила перевершити еміратські досягнення, збудувавши з нуля інноваційне місто з передовими технологіями та найвищою спорудою у світі, висота якої перевищить 1 кілометр.

  Незважаючи на те, що рівень ВВП Єгипту налагоджується, велика частина населення країни все ще знаходиться за межею бідності. Попри складну ситуацію з рівнем прожиття населення, влада Єгипту на чолі з президентом розпочала грандіозне будівництво нової столиці прямо посеред пустелі. Заява про будівництво була здійснена ще 6 років тому, а вже сьогодні перші об’єкти здані в експлуатацію.

  Сьогодні столицею Єгипту є Каїр, на даний момент – це шостий у світі за величиною мегаполіс в якому проживає 22 мільйони людей. Зважаючи на те, що кількість населення міста активно зростає, влада країни вирішила перенести столицю в інше місце, адже в Каїр стикнувся з проблемою вільного житла, постійними заторами на дорогах та забрудненням повітря. Саме тому, уряд у 2015 році заявив про будівництво нової столиці площею 700 квадратних кілометрів, яка знаходиться в 35-ти кілометрах від Каїру.

  За підрахунками проекту, нова столиця буде вміщати 7 мільйонів людей, до неї будуть перенесені всі посольства, а також всі урядові установи. Тут збудуть безліч бізнес-центрів, житлових комплексів, буде створено понад 2 мільйони робочих місць, а також будуть залучені міжнародні інвестиції міжнародних компаній та міжнародний туризм. Таким чином, столиця повинна покращити імідж Єгипту. Хоча проект знаходиться на фінальній стадії будівництва, назви у нової столиці ще немає. Її просто називають «НАС», що розшифровується як нова адміністративна столиця.

  Здавалось би, такий грандіозний проект мав би підняти дух населення країни, але на жаль, він зазнав хвилю критики. А все тому, що в уряду Єгипту немає жодного плану дій, як використовувати будівлі, що звільняться в Каїрі після переїзду до нової столиці. Також в уряду немає чіткого розуміння розвитку міста в подальшому. Іншими словами, жителі міста переживають, що їх кинуть на призволяще, адже уряд країни фактично вмиває руки від вирішення проблем міста. У 2018 році представник проекту Халед Ель-Хусейні сказав, що поки вони не знають, що робити з порожніми будівлями в Каїрі, але вони щось придумають з часом.

  Головним ідеологом НАС є президент Єгипту Абдул-Фаттах Ас-Сісі. Громадяни та преса критикують перенесення столиці за те, що такий масштабний проект не обговорюють із населенням. Жителі теперішньої столиці бачать в цьому не спробу допомогти населенню, а посилити безпеку та комфорт для чиновників та військових Єгипту. Крім того, проект буде недосяжним для більшості єгиптян, оскільки квартира в НАС із двома спальнями обійдеться в суму від $62 тисяч. Місто скоріше за все приверне багатші верстви населення, підтримкою яких і заручився нинішній режим. Хоча, Халед Ель-Хусейні запевняє, що у місті буде соціальне житло для більш вразливих верств населення.

  Проект з будівництвом нової столиці Каїру порівнюють зі створенням нової столиці Бразилії. За задумом це мало бути місто у формі птаха з прекрасною інфраструктурою, але по факту, Бразиліа стала містом виключно для багатих людей, які відокремились від бідного прошарку населення. Щоб цього не повторилось в Єгипті, Халед Ель-Хусейні запевняє, що тут враховані всі нюанси.

  Плани будівництва нової столиці грандіозні, адже тут вже побудували основу найбільшої споруди в Африці Iconic Tower, висота якої сягає майже 400 метрів. Будівництвом хмарочоса займається одна з китайських компаній, яка обіцяє завершити будівництво вже в наступному році. Автором проекту виступили бейрутська компанія Dar та американське архітектурне бюро Perkins & Will. Всередині будівлі будуть розташовані офіси, готелі та магазини.

  На початку 2026 року тут планують розпочати будівництво кілометрового хмарочоса Oblisco Capitale, яка повинна забрати першість у знаменитого дубайського рекордсмена Бурдж-Халіфа. За задумом архітекторів компанії IDIA, будівля буде дублювати стилістику стародавнього Єгипту, між собою будуть поєднані архітектурні мотиви початку ХХ століття та ар-деко. В тому, що Єгипет хоче збудувати найвищу будівлю в світі – немає нічого дивного, адже древній Єгипет був першим, хто збудував найвищу споруду в світі.

  Місто буде позиціонувати себе як інноваційне за рахунок автоматизованих центрів управління контролю інфраструктури та безпеки. Дахи будинків будуть покриті сонячними батареями, фінансові операції будуть здійснюватися за рахунок безготівкової оплати, а за рекреаційну складову міста буде відповідати масштабній парк завбільшки 35 кілометрів, що за своєю площею в шість разів перевершує Централ-парк в Нью-Йорку.    

  Ще один світовий рекордсмен – Міністерство оборони Єгипту, або як його ще називають Октагон. Це комплекс будівель, які складаються з десяти восьмикутних будівель, побудованих за принципом Пентагону у США. 

  Деякі будівлі міста вже практично готові, як наприклад парламент з 50-ти метровим куполом. Цього літа в будівлю почнеться масовий переїзд 52 тисяч держслужбовців.

  Також тут уже зведена найбільша за площею православна церква у світі — коптський собор Різдва Христового і найбільша мечеть в Єгипті Аль-Фаттах Аль-Алім, яка здатна вмістити 17 тисяч осіб.

  Також у місті буде свій аеропорт, парк розваг, а на сайті відомого італійського архітектора Стефано Боері вже є проект створений спеціально для міста – семиповерхові житлові будинки, які вкриті зеленню.

  Бюджет будівництва НАС на сьогодні перевищує суму $60 мільярдів, хоча деякі джерела стверджують, що вартість проекту складає близько $300 мільярдів. Звідки кошти на таке будівництво, достеменно невідомо. Спочатку була інформація про фінансування від ОАЕ, але вона була швидко спростована. Потім стало відомо, що уряд Єгипту взяв на себе витрати за першу фазу реалізації проекту в сумі $25 мільярдів, де близько $3 мільярдів із цієї суми пішли на будівництво урядового кварталу. На таку ж саму суму Єгипет взяв позику від Китаю, який профінансував зведення ділового центру, в тому числі Iconic Tower. На сьогоднішній день, Китай зацікавлений у ринку Єгипту, а також розглядає країну як майданчик для впливу на весь Середній Схід. Крім цього, в будівництво нової залізниці залучені інвестиції з Німеччини.

  Керівник Coldwell Bank Middle East Мохаммед Абдалла заявляє, що на сьогоднішній день Єгипет не потребує іноземних інвесторів, адже прибуток від продажу землі в новій столиці повністю покрив фінансування проекту.

  Источник:

  Новое на сайте
  Share