1 июля

  Дансько-український художник та український скульптор створили «НАДІЮ» для України

  Скульптура HOPE у музеї Silkeborg Bad у Данії

  У KunstCentret Silkeborg Bad у Данії встановлено бронзову скульптуру, створену відомими митцями Сергієм Святченком та Єгором Зігурою

  Сергій Святченко та Єгор Зігура

  Бронзова скульптура, створена дансько-українським художником Сергієм Святченком разом з українським скульптором Єгором Зігурою, отримала назву «HOPE/НАДІЯ».

  Скульптура HOPE у музеї Silkeborg Bad у Данії

  «HOPE» — це фігура голуба, яка у своїй динаміці та ритмі рухається з листком оливи у дзьобі, немов зі знаряддям миру. Птах символізує силу, яка потрібна для перемоги над ворогом та сподівання на майбутнє, частиною якого ми будемо. 

  Колаж Сергія Святченка «Харків. Вершники надії»

  Проєкт було розпочато під час повномасштабного вторгнення у 2022 році, коли Святченко, який понад 30 років живе та працює в Данії, створив перший ескіз до роботи як рефлексію на війну в Україні.

  Сергій Святченко, Єгор Зігура, Ібен Фром

  Над перетворенням колажу в тривимірну композицію працював Єгор Зігура. Робота над створенням скульптури тривала близько року між Києвом, Харковом, Виборгом та Ніццою. 

  Надзвичайний і Повноважний Посол України в Королівстві Данія Андрій Яневський разом із дружиною

  Скульптуру розмістили у публічному просторі KunstCentret Silkeborg Bad. На відкритті були присутні низка офіційних гостей: зокрема посол України в Данії Андрій Яневський та єпископ Генрік Стубк’єр, представники Європейської служби зовнішніх дій із Брюсселю. 

  Сергій Святченко, Ігор Абрамович, Володимир Гавриш, Єгор Зігура

  До події танцюристи Королівського балету Данії виконали однойменний сучасний перформанс. Музичний супровід створив композитор із Берліна Костянтин Шимановський, а хореографом став бразильський митець Алессандро Перейра. Сергій Святченко також презентував колаж під назвою «Харків. Вершники надії», де автор інтерпретує знамениту картину Пікассо «Герніка» 1937 року. Кошти від продажу зображень буде передано до фонду «Сучасна Україна» для допомоги дітям, які постраждали від війни та втратили батьків.

  Перформанс від Королівського балету Данії

  Загальний план передбачає створення трьох ідентичних творів, з яких перша скульптура буде встановлена ​​в Сількеборзі, наступна — у Брюсселі, а третя — у Києві, за умови повної реалізації задуму. 

  Скульптура HOPE у музеї Silkeborg Bad у Данії 

  Скульптура HOPE у музеї Silkeborg Bad у Данії 

  Проєкт став можливим завдяки спонсорству Almennyttige Fond Jyske Bank, Cartier та Abramovych Foundation. 

  Територія музею Silkeborg Bad у Данії

  Реалізація HOPE була підтримана KunstCentret Silkeborg Bad, а також партнерами: AFUCA, ZiguraArt, Profilsport, Expopartner, Henrik Hegelund, Skovgaardmuseet, Chr. Anlæg, L'Officiel Україна та ін.

  Скульптура HOPE у музеї Silkeborg Bad у Данії

  Источник:

  Еще из раздела
  Еще из раздела
  Новое на сайте
  Share