25 апреля

  Classic Picnic: концерти класичної музики в Києві

  Культурний розвиток – це один з головних постулатів, що формують культурний світогляд людини. Останнім часом все більше людей звертає увагу на культурні заходи, відвідуючи театри, оперу чи концерти. Якщо раніше відвідування таких заходів було розвагою виключно елітарного клану, то на сьогоднішній день це задоволення доступне для кожного, незалежно від віку та соціального статусу. Мабуть багато з вас чули про серію атмосферних концертів, які відбулися в київському центральному парку імені Тараса Шевченка та на Пейзажній алеї. Для багатьох ці концерти були «як бальзам для душі», адже такі події – рідкість не лише для Києва, але й для всієї країни. І, що найцікавіше, всі вони були безкоштовні.

  Багато подорожуючи по світу та відвідуючи подібні заходи, майбутній засновник та ідеолог проекту Classic Picnic Марія Дідковська, довго носила в собі ідею, як подарувати українцям «шматочок» культури, познайомивши їх багатим світом класичної музики. Зібравши всі свої ідеї в одне ціле, сформувавши команду спеціалістів та знайшовши зацікавлених в цьому меценатів та партнерів, Марія заснувала проект «Класик пікнік», який покликаний дарувати людям радість та задоволення за допомогою класичної музики. Проект стартував минулого року. У парку ім. Тараса Шевченка та на майданчику перед Національним музеєм історії України відбулося п’ять безкоштовних open-air концертів класичної музики, які відвідали понад 10 тисяч киян і гостей столиці. Це було п’ять неймовірних концертів, які своєю атмосферою заставляли тремтіти тих, хто до цього не цікавився класикою.

  Загалом протягом минулого сезону 160 музикантів подарували гостям 10 годин класичної музики, гри симфонічного оркестру та оперних арій і більше 100 найкращих композицій світової класики, неймовірний настрій та енергетику. Глядачам презентували Французький, Австрійський, Італійський концерти, а також виступ Федеративного молодіжного оркестру Німеччини Bundesjugendorchester спільно з Молодіжним Симфонічним Оркестром України Ysou. На завершення сезону відбувся концерт «Класик Пікнік. Українська поема», присвячений Дню незалежності України.

  Маючи амбіційні плани на майбутнє і жагу дарувати українцям прекрасні емоції, Марія Дідковська спільно з благодійним фондом «Відкрита музика міста», який виступає організатором, продовжує розвивати формат. Нещодавно в київському ресторані Citronelle відбулася презентація концертів даного проекту на 2019 рік. Зібравши журналістів за прес-сніданком, Марія презентувала цьогорічну програму.

  «Ми прагнемо створити новий вид культурного дозвілля, зробити класичну музику ближчою до людей, винісши її зі стін концертних залів і консерваторій у простір відкритих майданчиків. Формат виступів покликаний дати нове життя і сучасну інтерпретацію традиції міських концертів», – ідеолог проекту Марія Дідковська.

  Всі концерти відбудуться на відкритих локаціях, облаштованих місцями для сидіння гостей – це парк ім. Тараса Шевченка та майданчик перед Національним музеєм історії України. Як і раніше, вхід для відвідувачів буде безкоштовний. Також під час концертів працюватимуть спеціально облаштовані ігрові зони для дітей, щоб привчати до мистецтва наше майбутнє покоління. 

  Протягом літа у Києві пройдуть чотири благодійні open-air концерти класичної музики «Класик пікнік»:

  • 14 червня – парк ім. Т. Шевченка – концерт «Класик пікнік. Сінема».

  Виступ творчої майстерні Мирослави Которович та камерного ансамблю «Артехатта».

  • 20 червня – майданчик перед Національним музеєм історії України – концерт «Класик пікнік. Симфонічний».

  Виступ Kyiv Fantastic Orchestra / Державного естрадно-симфонічного оркестру України під орудою Луїджі Гаджеро.

  • 26 липня – майданчик перед Національним музеєм історії України – «Класик пікнік. Опера бароко».

  Спільний проект з мистецькою платформою Open Opera Ukraine, результатом якого стануть сучасні оперні постановки у виконанні солістів.

  • 24 серпня – майданчик перед Національним музеєм історії України – «Класик пікнік. Українська поема».

  Національний ансамбль солістів «Київська камерата» під орудою Валерія Матюхіна виконуватиме музику українських композиторів.

   

  Більше інформації на сторінках у Facebook та Instagram:

  https://www.facebook.com/classicpicnickyiv/

  https://www.instagram.com/classic_picnic_kyiv/

  Источник:

  Фото: Микита Гончарук
  Новое на сайте
  Share