В ЦУМ відкрилась виставка «Моя Україна»

23.08.2018

21 серпня до Дня Незалежності України на 7-му поверсі в ЦУМ, відбулось урочисте відкриття виставки Народного художника України Петра Сипняка під назвою «Моя Україна». В експозиції представлена серія мальовничих пейзажів, над якими художник працює вже багато років і які відображають красу нашої країни

В кожному людському серці поняття батьки й батьківщина закладенні на рівні генетичного коду. Де би людина не їхала чи серед кого б не жила вона завжди залишатиметься носієм традицій, менталітету, історії та культури власного народу. Це самоідентифікування набувається на підсвідомому рівні з кожним ковтком води з криниці на батьківському подвір’ї, з кожним подихом вітру, знайомого з дитинства краю.

Експозиція «Моя Україна» – це енергетичний колодязь на все життя. Це візуалізація живописного прикарпатського села, в якому народився Петро Cипняк, Карпати та Дніпровські, Миколаївські, Криворізькі степи. Це Львівські вулиці й будинки, храми, створені геніальними зодчими. Це історія нашого народу, героїчне минуле, традиції, звичаї і щоденна праця. Це прекрасна мелодія – мелодія віків, яка звучить в душі кожного українця. Мелодія праці і любові.

Творчість Петра Сипняка у жанровому відношенні багатогранна, складається з тематичних циклів та серій: пейзажі, міські пейзажі, портрети, натюрморти, етюди та ін. Творчий доробок митця складає кілька тисяч робіт, понад 35 персональних виставок бере активну участь у групових виставках у Львові, інших містах України та за кордоном, на його рахунку організація та участь у багатьох благодійних аукціонах, відновлення та формування культурного та естетичного середовища Львова та інших міст. Роботи митця знаходяться у музеях Львова, Києва, Запоріжжя, Дніпродзержинська та численних приватних колекціях в Україні та за кордоном.

Виставка триватиме в арт-просторі ЦУМ (вул. Хрещатик, 38, 7 поверх) до 31 серпня, вхід для усіх охочих вільний.

 

 
 
Share
Прислать
материал
Новое на сайте
Показать еще