30 марта

    РИМ: виставка одеського відеоарту «Наш корабель — корсарська шхуна»

    З 26 березня по 21 квітня в римському Національному музеї мистецтв 21 століття MAXXI пройде виставка «Наш корабель — корсарська шхуна: Одеський відеоарт від 90-х до сьогодення». Покази відбуваються у великій відео галереї музею, розташованій в римському кварталі Фламініо, яку спроєктувала Заха Хадід.

    Myroslav Kulchitsky “Gulf Saw a War“, 2015

    Куратори Музею сучасного мистецтва Одеси, Андрій Сігунцов та Анна Мороховська, відобразили стрімкий розвиток одеського відеоарту: від його зародження та перших експериментів до становлення як повноцінної частини мистецтва. Проєкт охоплює ранні періоди: від перших піратських відео, телевізійних передач та музичних кліпів, експериментальних короткометражок до останніх значущих робіт у цьому жанрі.

    Ця добірка демонструє як самоіронію в дусі постмодерністської ментальності, так і ліризм, занурення в себе та глибокі роздуми про мистецтво.

    Myroslav Kulchitsky & Vadym Chekorsky “Highway Nyman“, 1998

    Myroslav Kulchitsky & Vadym Chekorsky “Screen Copy”, 1998

    ____________________

    «Відео як метод і відеоарт як жанр є не лише засобом самовираження, але й ключем до розуміння сучасної культури. Платформи, такі як TikTok, YouTube, Instagram та інші соціальні мережі, активно використовують відео та сприяють його розвитку, що робить цей формат одним з найпоширеніших та найпопулярніших у світі на сьогодні. Проте відео, як явище, все ще залишається поза увагою українських дослідників та музеїв.

    Відео як жанр є значно більш гнучким та проникливим порівняно з великими виставками, хоча останні також є важливими. Одеський відеоарт з його історією, що захоплює  та експресивністю має найкращу локальну експозиційну історію, яка заслуговує уваги як на внутрішньому, так і на міжнародному рівні»

    Куратор виставки Андрій Сігунцов

    ____________________

    Myroslav Kulchitsky “Deep Throat“, 2000

    Nadiya Shoshina “Aubervilliers“, 2019

    З 2010 року Музей сучасного мистецтва Одеси активно займається архівуванням та музеєфікацією одеського відеоарту. Унікальність підходу одеських митців виявляється в тому, що відео розглядається не лише як продукт сам по собі, але і як неодмінна частина великих інсталяцій та тематичних кураторських виставок і фестивалів. 

    Nadiya Shoshina “you're here“,2019

    Nikolay Karabinovych “Even Further“, 2021

    Серед учасників виставки такі митці, як Анті Гонна, Георгій Делієв, Мирослав Кульчицький та Вадим Чекорський, Надія Шошина, Микола Карабінович, Олександр Ройтбурд, Олександр Шевчук, Олексій Шмурак, Уте Кілтер, Віктор Маляренко, Юрій Лейдерман.

    Nikolay Karabinovych “Something happened this spring“, 2021

    Oleksiy Shmurak “ASMR“, 2019

    Ініціатива є частиною Laboratorio sulla Ricostruzione dell’Ucraina (Лабораторія відбудови України) — проєкту MAXXI та Triennale Milano у співпраці з канцелярією Прем’єр-Міністра Італії, Міністерством закордонних справ Італії, Міністерством культури Італії та за активного посередництва ЮНЕСКО.

    Yuri Leiderman “Hasidic Duchamp“, 2000

    Адреса: MAXXI,  Via Guido Reni, 4/A 00196 Roma

    Дата: 26.03 — 21.04

    Olexand Roytburd “Psychedelic invasion of the battleship _Potyomkin_ into Sergey Eisenshtein's tautological hallucination, 1998 (1)

    Olexand Roytburd “Psychedelic invasion of the battleship _Potyomkin_ into Sergey Eisenshtein's tautological hallucination, 1998 (2)

    Olexand Roytburd “Psychedelic invasion of the battleship _Potyomkin_ into Sergey Eisenshtein's tautological hallucination, 1998

    Olexandr Shevchuk “Carres me, darling“,1997

    Ute Kilter “Knee“, 2000

    Ute Kilter, Viktor Malyarenko “Die strasse”, 1988

    Ute Kilter “Knee“, 2000 (2)

    Ute Kilter “Knee“, 2000 (1)

    Источник:

    Еще из раздела
    Еще из раздела
    Новое на сайте
    Share