26 августа

    В День Незалежності України понад 3 тисячі киян слухали класику

    24 серпня, в День Незалежності України, на майданчику перед Національним музеєм історії України відбувся третій у цьогорічному літньому сезоні благодійний концерт класичної музики «Класик пікнік. Українська поема». Організатором заходу виступив благодійний фонд «Відкрита музика міста».

    Протягом більш ніж двох годин Національний ансамбль солістів «Київська камерата» під орудою Валерія Матюхіна виконував твори та аранжування українських композиторів. Цього вечора прозвучали композиції Миколи Лисенка, Євгена Станковича, Юлія Мейтуса, Юрія Шевченка, Юрія Ланюка, Лева Колодуба та багатьох інших. Особливою «родзинкою» концерту став виступ лауреатів Міжнародного конкурсу молодих піаністів пам’яті Володимира Горовиця середньої групи: Ілля Овчаренко, Дмитро Семикрас та Марія Мацієвська виконали українську частину своїх концертних програм. Молода віолончелістка Вікторія Фортученко із Одеси, лауреатка багатьох міжнародних конкурсів та нагород, також додала вишуканості та мелодійності атмосфері вечора.

    Понад три тисячі гостей розмістилися на стільцях біля сцени та на чималій території навколо музею. Для дітей, як і на попередніх концертах, працювали ігрові зони, тому батьки мали змогу вільно насолоджуватися класикою. Традиційно співала та знайомила гостей із програмою фестивалю Мар’яна Головко.

    «Концерт до Дня незалежності став для нас особливим та символічним, адже ми змогли показати гостям увесь масштаб та красу української музики, її щирість та повноту. Але найголовніше, ми зробили це не у стінах концертного залу, як всі звикли, а в зручній невимушеній атмосфері відкритого простору, в доступному для всіх форматі. Ми сподіваємося, що наші концерти стануть доброю традицією, і саме тому уже розпочинаємо підготовку до нового сезону та запрошуємо усіх небайдужих підтримати нашу ініціативу, щоб Київ зберіг своє особливе звучання», – розказала автор та ідеолог проекту Марія Дідковська.

    На завершення концерту музиканти виконали легендарну композицію Ігоря Шамо «Як тебе не любити, Києве мій». Разом із ними пісню виконували й гості, тож можна з упевненістю сказати, що мелодія стала улюбленим для кожного киянина гімном української столиці.

    Нагадаємо, що проект фестивалю «Відкрита музика міста» та серії концертів «Класик пікнік» стартував минулого року. У парку імені Тараса Шевченка та на майданчику перед Національним музеєм історії України відбулося п’ять безкоштовних open-air концертів класичної музики, які відвідали понад 10 тисяч киян і гостей столиці. Перший у цьому році концерт «Класик пікнік. Сінема» відбувся 14 червня у парку імені Тараса Шевченка. Другий концерт «Класик пікнік. Симфонічний» пройшов 20 червня на майданчику перед Національним музеєм історії України.

    Источник:

    Новое на сайте
    Share