19 июня

    Ukrainian Urban Awards 2019: гран-прі за проект реконструкції набережної «Циганка» у Тернополі

    Найкращим проектом, що отримав Гран-Прі - найпрестижнішу нагороду конкурсу Ukrainian Urban Awards 2019 - став проект реконструкції набережної "Циганка" у місті Тернопіль, від громадської ініціативи URBAN.te і КП "Місто".

    Особливість проекту реконструкції "Циганки" у тому, що молода команда громадської ініціативи URBAN.te і КП "Місто" трансформувала абсолютно занедбану територію біля озера (що була зовсім не схожа на набережну) - у сучасний центр соціальної активності, якому немає аналогів в жодному місті України.

    За задумом архітекторів ініціативи URBAN.te, набережна умовно розділена на сім основних зон: алея для прогулянок з виходом на пристань, рекреаційна зона, скейтпарк, головна площа з пірсом і фонтаном, пляж «Циганка» з рестораном, спортивна зона і територія пивоварні. Унікальність оновленої набережної у тому, що вона є абсолютно інклюзивною зоною відпочинку для усіх: підлітків, маленьких дітей та їх батьків, людей літнього віку та маломобільної групи населення. Нові велосипедні доріжки, які були відділені від пішохідних зеленими насадженнями, дозволяють звільнити територію від транзиту відпочиваючих на велосипедах, що значно покращує культурно-соціальне призначення та функціональність реконструйованої набережної.

    “На оновленій “Циганці” ми намагалися створити максимально комфортні умови для відпочинку мешканців різного віку, заняття тут для себе знайдуть як любителі екстрим-розваг, так і батьки з дітьми, люди старшого віку. Відразу після відкриття це місце перетворилося на один із сучасних символів нашого міста, яке в обов’язковому порядку відвідують туристи, - міський голова міста Тернопіль Сергій Надал.

    Проект реконструкції занедбаної набережної Тернопільського ставу був реалізований в 2016 році та миттєво став головним акцентом цієї території, притягуючи до себе щодня ще більше людей, не дивлячись на погодні умови. Аби оновлена набережна задовольняла потреби її безпосередніх користувачів, архітектори тісно співпрацювали з жителями міста у вирішенні основних функціональних питань нового громадського пляжу, що додало цьому проекту індивідуальності, інноваційного підходу до проектування та нового рівня гуманності ландшафтної архітектури. Завдяки такій співпраці та виходячи з побажань людей, до набережної "Циганка" додалась пристань для човнів, безліч оглядових майданчиків з неймовірним краєвидом, той самий скейт-парк, про який усі мріяли, фонтани, унікальні площі, амфітеатр, велика кількість відкритих фотозон, та майданчики для різних видів відпочинку.

    Цікаво те, що окрім гран-прі проект оновленого громадського центру отримав також і перше місце в номінації «Урбаністичний простір та ландшафт / реалізований проект », адже рівень занепокоєння станом міста, його природними ресурсами та зв'язку людини з ними надав проекту особливого значення і став справжнім прикладом того, як чудово можна трансформувати занедбані території у центри соціально-культурного збагачення.

    "URBAN.te - громадська платформа всіх активних і небайдужих людей, які люблять своє місто та хочуть змінити його на краще"

    «Починаючи працювати над цим проектом, ми не сподівалися, що він буде реалізований найближчим часом. Для нас це була спроба показати, як може виглядати якісний громадський простір на противагу тому, що реалізовувалось у Тернополі та інших містах», – Олена Джула-Райфшнайдер, архітекторка і представниця громадської ініціативи URBAN.te.

     

    Команда, що працювала над проектом

    Над проектом реконструкції набережної, що неочікувано перетворилася у найпопулярніший громадський простір міста Тернопіль, працювала талановита команда молодих архітекторів громадської ініціативи URBAN.te: Анастасія Джула, Леся Чернець, Дмитро Райфшнайдер, Марта Голяка, Ярослав Брінь, Іван Джула, Віктор Шупляк та Олена Джула-Райфшнайдер.

    «Презентація проекту відбулася у 2015 році на фестивалі “Вуличний ринок” в парку Шевченка. Я показав його міському голові Тернополя (Сергію Надалу – авт.), він підійшов, поговорив з архітекторами і дав добро. У травні 2016 року стартували, а в серпні набережну вже відкрили. Рівно рік минув з моменту презентації проекту до відкриття набережної», – Антон Марчевський, радник мера Тернополя з питань урбаністики та транспорту.

    Источник: URBAN.te, Хмарочос

    Фото: URBAN.te, Антон Марчевський, Станіслава Банникова

    Источник:

    Новое на сайте
    Share