26 ноября

    Новий рік 2020: яким буде Київ у новорічні свята

    До Католицького Різдва та Нового року залишилось трохи більше місяця, а Європа вже на фінішній прямій з приготування до свят. Починаючи з першої половини листопада в Європі почали запалювати різдвяні вогні. Першою була ялинка в Лондоні, вогні якої засяяли 12 листопада, слідом за Британією різдвяні ярмарки відкрились в Відні, Таллінні та Копенгагені. А з 25 листопада різдвяна магія охопила всю Німеччину, де святкові ярмарки вважаються найкрасивішими в світі. В рамках так званого “різдвяного марафону” святкова лихоманка охопить всі країни, де останнім містом Європи, яке запалить святкові вогні на головній ялинці країни, традиційно буде Київ. Та незважаючи на відкриття святкових локацій в середині грудня, монтажні роботи організатори почнуть заздалегідь.

    Приємно усвідомлювати, що за рівнем підготовки, столиця України не поступається європейським країнам. Залишивши позаду пострадянські канони святкування новорічних свят, Київ перейняв практику оформлення міста у країн Заходу. Незважаючи на те, що Київ є новачком в таких заходах, розмах різдвяних ярмарків залишає далеко позаду серію європейських міст. Завдяки цьому, різдвяні локації столиці України займають високі позиції в світових рейтингах. Чим ми можемо пишатись. І цей рік не став виключенням, адже етнокультурний проект Folk Ukraine знову став організатором проведення різдвяних та новорічних заходів у Києві. Ми поспілкувались з засновником проекту Ігорем Добруцьким та готові поділитись з вами тим, чого чекати киянам та гостям міста в цьому році.

    Цього року головною тематикою оформлення святкової локації на Софійській площі стала казка Ернста Гофманна “Лускунчик та чотири королівства”. Окрім цього, на столичному Подолі, де за традицією буде стояти ще одна ялинка, темою святкування стане полтавська керамічна іграшка — опішня. Таким чином, організатори вирішились продовжити знайомство українців з культурною спадщиною України. Враховуючи те, що в минулому році новорічні містечка відвідало 5 мільйонів людей, цей рік обіцяє бути масштабнішим. Але давайте про все по черзі.

    Новий 2019 рік в цифрах

    5 мільйонів відвідувачів 
    5 000 артистів на сцені 
    220 тонн випитого глінтвейну 
    70 тонн спожитого м’яса 

    Тематика оформлення

    Тематика оформлення цьогорічних святкових локацій Києва була придумана ще рік тому, в момент святкування минулорічних свят. В цьому році Софійська площа перетвориться в казку чотирьох королівств, головним героєм якої стане Лускунчик. Організатори щасливі, що їм нарешті вдалось втілити в реальність цю тематику, адже декорації для Лускунчика - досить дороге задоволення. Проекту Folk Ukraine потрібно віддати належне, адже їм вдалось знайти кошти на таке коштовне оформлення. Головними кольорами на Софійській площі стануть - золотий, червоний та білий.

    Контрактова площа стане етнічним епіцентром, де головною темою стане гончарство з Полтавщини - опішнянська кераміка. Крім того, що керамікою буде прикрашена ялинка, опішнянською керамікою буде прикрашена вся Контрактова площа. Вироби будуть настільки великі, що гості локації зможуть навіть зайти всередину цієї чашки чи глечика.

    Безпека та комфорт

    Одними з найважливіших аспектів святкування завжди є безпека та комфорт гостей. Саме тому, на обох локаціях увага організаторів буде максимально спрямована на безпеку людей та на доступність для маломобільних людей з особливими потребами. Також варто зазначити, що завдяки домовленостям зі спонсорами, шматочок щастя буде подаровано малозабезпеченим дітям, яких привозитимуть на святкові локації. Адже всі люди без винятку повинні відчути магічну атмосферу свята. Також в цьому році буде вдосконалена логістика, з врахуванням зауважень гостей з попередніх років. І що дуже важливо, буде організований спеціальний підрозділ охорони, який боротиметься зі стихійною торгівлею на локаціях, адже це дуже відштовхує туристів та відвідувачів.

    В цьому році замість незручних біотуалетів буде встановлено 8 великих комфортних контейнерів виготовлених та привезених з Австрії. На території новорічних містечок будуть знаходитись інформаційні пункти, волонтери яких будуть розмовляти на декількох іноземних мовах, також будуть медпункти, а також теплі зони з накриттям. Що стосується чистоти локацій, для їхнього прибирання буде залучено 15 комунальних підприємств.

    Розваги

    На цей раз на Софійській площі слід очікувати більше фотозон ніж у минулому році. Що стосується концертної програми, то біля головної ялинки відбудеться 21 захід. Біля пам’ятника Богдану Хмельницькому буде працювати святковий залізничний експрес, який безкоштовно буде катати дітей. Також будуть встановлені інтерактивні екрани, на яких розказуватиметься історія Санта Клауса. Крім цього, з’явиться нова святкова локація в зоні нового пішохідного мосту буде спроектована різдвяна локація “Сніг фест”, на якій розмістяться спортивно-розважальні гірки висотою в 5-поверховий будинок і довжиною в половину футбольного поля.

    На Контрактовій площі буде розміщена резиденція Святого Миколая, а також льодяний каток, який стане найбільшим за всю історію святкувань новорічних свят у Києві. Його площа складе 1600 квадратних метри і він повністю буде оформлений ілюмінаціями. Що стосується концертної програми, то в цьому році на сцені на Подолі відбудеться 20 заходів. Крім цього, кожного дня тут буде відбуватись фестиваль діджеїв України. В цьому році як і в минулі роки використання феєрверків на святкових локаціях буде під забороною. Також під забороною буде продаж міцних алкогольних напоїв. 

    Якою буде ялинка

    В цьому році Київ буде прикрашений дванадцятьма ялинками, але головна по традиції буде стояти на Софійській площі, і трішки менша за розміром, але не за важливістю - на Контрактовій площі. Встановлення головної ялинки розпочнеться 5 грудня, а завершення монтажу має відбутись до 12 грудня. В цьому році головна ялинка країни буде не суцільна, а збірного формату, що робить її монтаж досить складним, тому монтажні роботи виконуватимуться в 4 зміни. Дерево буде сформоване з гілок сосни і ялиці, її висота складатиме 30 метрів, ширина 35 метрів, вага більше 100 тонн, а вартість ялинкових прикрас сягне позначки в 2 700 000 гривень.

    Цього року довжина електричних гірлянд головної ялинки і дотичного до неї простору складатиме більше 20 кілометрів, а кількість електричних ліхтариків сягне позначки — 42 000 штук. Якщо в минулому році на головній ялинці України було 500 ялинкових прикрас, то в цьому році їх буде більше тисячі, включаючи верхівку в формі 3D-зірки. Що стосується ялинки на Контрактовій площі, її прикрашатиме близько 700 ялинкових іграшок.

    В цьому році на новорічних локаціях очікується не менше 5 мільйонів киян та гостей столиці. Вартість цьогорічної організації новорічних свят складатиме від 25 до 27 мільйонів гривень. Кошти на оформлення Софійської та Контрактової площ, організатори як і в минулі роки беруть з капіталу, який вдається зібрати завдяки спонсорам та коштам з продажу на ярмарках. По традиції святкування розпочнеться 19 грудня і завершиться 13 січня на Софійській площі, та 19 січня на Контрактовій.

    Источник:

    Комментарии
    Всего комментариев 1
    1575494886
    Стосовно новорічних, Різдвяних та Колядних свят, в голові багатьох одна пропагандистська каша... від "русского мира", єзуїтів та Ватикану)))
    Чому ж власного, предковічного не любимо? Чому забуваємо давнє українське?
    Чи не є це допомога ідейним ворогам?
    Коли, чому і як святкували українські предки новий рік та Різдво, читайте тут -
    https://site.ua/ivan.kozak/24325-kolyada-ta-rizdvo---sakralna-osnova-pravoslavnogo-kalendarya/
    0
    Новое на сайте
    Share