21 ноября

    Новий рік 2019: яким буде Київ у новорічні свята

    До Католицького Різдва та Нового року залишилось більше місяця, а Європа вже на фінішній прямій з приготування до свят. Починаючи з перших чисел листопада в Європі почали запалювати різдвяні вогні. Першою була ялинка в Парижі, вогні якої засяяли 7 листопада в знаменитому універмазі Galeries Lafayette. Буквально за декілька днів після цього, в Лондоні відкрилась різдвяна ярмарка, яка дала старт святковому марафону, що прокотиться найближчими днями по всьому світу. Практично кожного дня в європейських містах відкриваються святкові маркети та запалюються новорічні красуні. У цьому так званому різдвяному марафоні Київ буде останнім містом Європи, яке запалить вогні на новорічному дереві. А, вже через два дні в столиці розпочнеться монтаж маркету, встановлення декорацій та підготовка до встановлення головної ялинки країни.

    Приємно усвідомлювати, що за рівнем підготовки, столиця України не поступається європейським країнам. Залишивши позаду пострадянські канони святкування новорічних свят, Київ перейняв практику оформлення міста у країн Заходу. Незважаючи на те, що Київ є новачком в таких заходах, розмах різдвяної ярмарки залишає далеко позаду серію європейських міст. Цей рік не став виключенням, адже етнокультурний проект Folk Ukraine який є організатором проведення святкових заходів в Києві, підготував для нас серію сюрпризів. Ми поспілкувались з засновником проекту Ігорем Добруцьким та готові поділитись з вами тим, що чекає на киян та гостей міста в період Різдва та Нового року.

    Цього року тематикою оформлення святкових локацій стали “Країна Північного Сяйва”, та творчість української художниці Марії Примаченко. Ідея оформлення виникла в команди ще минулого року, тому приготування розпочалось заздалегідь. Цьогорічні масштаби святкування будуть значно більшими, адже крім звичної нам локації на Софійській площі, святкові заходи відбудуться ще й на Подолі. Якщо бути більш точнішим, зимове містечко на Софійській площі простягнеться від Софіївського собору до кінця Володимирського проїзду, та буде оформлене в стилі північного сяйва. Локація на Подолі простягнеться від Контрактової площі до фунікулера, та буде оформлена в стилі робіт Марії Примаченко. У зв’язку з цим, на період святкування деякі вулиці в центрі Києва будуть перекриті для проїзду транспорту.

    Цього року локації зазнають деяких змін. Наприклад, Софійська площа стане гостьовою і практично залишиться без фуд-кортів, за виключенням декількох будиночків з ексклюзивною їжею. Поласувати українською та європейською кухнями, а також солодощами та напоями, гості зможуть на головному фуд-корті вздовж всього Володимирського проїзду. Розваги та атракціони з Михайлівської площі переїдуть на Поділ. Єдиним атракціоном на Софійській площі стане “Полярний експрес”, довжина колії якого складе 93 метри та буде їздити навколо пам'ятника Богдану Хмельницькому. Також в цьому році змінить своє положення й сцена на якій відбудеться більше тридцяти концертів.

    Що стосується декорацій, крім ялинки сяяти будуть світлові фонтани діаметром 30 метрів, та світлодіодні шестиметрові конструкції позаду ялинки, які будуть динамічно переливатись імітуючи полярне сяйво. Крім цього, на гостей очікуватиме 75 фотозон, 16-метрова світлодіодна сніжинка, яка висітиме на висоті восьми метрів, та мультимедійний екран у підніжжя ялинки в формі конуса. На цьому екрані буде не лише переливання північного сяйва, але й прямі трансляції привітань від гостей зимового містечка.

    І тепер найголовніше - ялинка. Цього року їх буде аж дві, головна ялинка країни буде традиційно стояти на Софійській площі, її висота буде сягати близько 27 метрів. А, друге новорічне дерево висотою 22 метри, буде встановлене на Контрактовій площі. Головну ялинку виберуть протягом наступного тижня, а її встановлення розпочнеться 8 грудня. Прикрашати її буде 10-кілометрова гірлянда холодного білого відтінку, яка за потужністю в шість разів сильніша за ті, що використовуються у більшості європейських міст. Крім цього, на ялинці буде висіти безліч прикрас, вага яких складає 10 тонн. Запалить святкові вогні 19 грудня Святий Миколай, який почне свій маршрут від фунікулера, спершу навідавшись на Контрактову площу, а тоді попрямує на Софійську площу до головної ялинки.

    Цього року організатори очікують на своїх локаціях близько п'яти мільйонів гостей. В новорічну ніч гостей чекає шоу, виступ оркестру, шоу ілюмінацій та сюрприз, деталі якого організатори тримають у таємниці. Масштаби святкування цього року обіцяють бути грандіозними, адже на організацію буде витрачено 37 мільйонів гривень, що на 10 мільйонів більше ніж минулого року. Таким чином з кожним роком святкування новорічних свят у Києві стає масштабнішим. Варто зазначити, що на всю організацію витрачаються кошти виключно від спонсорів та партнерів проекту. Якими в кінцевому результаті будуть святкові локації, і чи здивує нас цього року ялинка, побачимо зовсім скоро, адже ярмарки почнуть працювати вже з 15 грудня.

    Источник:

    Новое на сайте
    Share