30 сентября

    НАВЧАННЯ ПО-МАРОККАНСЬКИ: КАМПУС ПОЛІТЕХНІЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ВІД РІКАРДО БОФІЛЯ

    Редакція Royal Design цінує своїх читачів з усього світу. Відсьогодні, ми будемо писати статті не лише російською, а й українською та, час від часу, й англійською, аби ви, любі читачі, змогли відчувати наші історії своєю рідною мовою! Аби вам завжди кортіло повертатись до нас, за порцією свіжої, ексклюзивної і, насамперед, цікавої інформації!

    І сьогодні, команда порталу (продовжуючи головну тему Сходу), розповість вам про унікальний проект зіркового архітектора, котрий збудував новий кампус Політехнічного університету в самісінькому центрі Марокко. Адже травень - це місяць, який наповнений радістю для звичайних школярів, що чекали на літні канікули протягом дев'яти місяців, та страхом невідомого, для тих, хто закінчує школу.  Це місяць постійних сподівань, переживань, екзаменів та вибору. Місяць, який майже остаточно вирішить подальше доросле життя та відповість на одвічне питання: "Ким я хочу стати, коли виросту?". 

    Аби полегшити муки вибору для випускників, які у ці дні здають найголовніші екзамени у своєму житті, та нагадати тим, хто вже навчався у вищому навчальному закладі, яким може бути навчання в університеті, редакція Royal Design і розповість вам про один з найкращих, найтрадиційніших та найсучасніших кампусів в усьому світі, який розташувався на Мусульманському Сході. Можливо, хтось із нашої молодшої читацької аудиторії й взагалі обере цей Політехнічний університет для подальшого навчання.

    І пам'ятайте: ваш вибір - має бути вашим вибором і лише це зможе зробити вас щасливою людиною! Адже, як казав Конфуцій: "Оберіть собі роботу по душі, і вам не доведеться працювати жодного дня у своєму житті"

    То що це за проект і чому він зацікавив нашу редакцію?

    Кампус Політехнічного університету імені Мохаммеда VI в Бен-Герірі, що в Марокко, став одним з найвідоміших проектів іспанського архітектора Рікардо Бофіля, який спроектував такі об'єкти, як: аеропорт і будівля Національного театру Каталонії в Барселоні, головні офіси компаній Cartier і Christian Dior в Парижі, хмарочоси Shiseido Building в Токіо і Dearborn Center в Чикаго.

    У результаті міжнародного конкурсу, групи ОКП (світового лідера з видобутку фосфатів і перетворення), введений в експлуатацію в 2011 році проект кампуса для політехнічного університету імені Мохаммеда VI від архітектурної студії RBTA, став важливою складовою в маштабній схемі зеленого генерального планування міста Бен-Герір. Протяжністю близько 55 га, кампус розташувався в 50 милях на північ від міста і перетворив класичний ландшафт східного міста в сучасний, та не менш традиційний витвір архітектурного мистецтва. 

    Широке планування нового університетьского містечка має граничну висоту 21 метр і таким чином сприяє раціональній, компактній композиції. Геометрично організований генеральний план забудови, запропонований RBTA (компанією Рікардо Бофіля) характеризується вузькими вулицями та площами, що розташовані відносно центральної осі плану. Таке планування заохочує пішохідний рух, у той час як двори, сади і напіввідкриті вулиці збирають студентів і викладачів, сприяючи інтелектуальному і соціальному співробітництву, а також зміцненню почуття спільноти. 

    "Цей проект зміцнив мою переконаність у тому, що можна поєднувати багатства спадщини Марокко із сучасністю. Визнання традицій не означає, що ми повинні всіляко їм потурати, тому що інакше ми ніколи не зможемо створити щось унікальне та нове. Економічні, технічні і соціальні умови, в яких будується кампус імені Мохаммеда VI сьогодні, не кажучи вже про Зелене Місто, повністю віддаляються від тих, які породили Кутубія і басейн Агдаль. Я хотів аркади, закриті або напівзакриті вулиці, громадські місця, які були відносно непроникні і вузькі. Подробиці, які говорять із тими, хто народився в Королівстві, або принаймні, хто знає її тонкощі. Я спроектував таку архітектуру, яка підкреслює геометрію площі, працює за всіма варіаціями внутрішнього дворика, і це повертає основні фігури марокканської культури, такі як moucharaby або арабсько-андалузька арабеска." - архітектор проекту Рікардо Бофіль.

    Три житлових комплекси та об'єкти на обидві сторони центральної пішохідної зони є основою проекту. Ця головна пішохідна артерія збирає для повсякденної діяльності як викладачів, так і студентів. Міський характер дизайну сприяє зміцненню кампусу у ролі так званого суспільного магніту, що не тільки допомагає посиленому вивченню університетської програми, а й задовольняє культурні та й навіть релігійні потреби місцевих студентів. З планом каспусу, який відмінно вписується в концепцію Зеленого Міста, це гарантує постійний обмін між постійними користувачаси кампусу і містом, та його майбутнім розширенням на схід.

    Яскраві насичені кольори університетського містечка нагадують пустелі. Воно засаджене оливковими деревами, кипарисами і пальмами—символічними традиційними деревами Марокко.

    Найбільш унікальною складовою проекту кампусу є його складна, металева структура, що також відома як пергола. Ця структура є результатом тривалих математичних обчислень, реалізацією алгоритмів, за допомогою сталі і скла, які могли опанувати лише комп'ютерні програми та інженери найвищого рівня майстерності, і якій немає аналогів більш ніде у світі. Щоб зрозуміти його філософське значення, вам потрібно поговорити власне з архітектором, який запроектував цю перголу, адже він не розкриває своїх таємниць. Це тому, що університетське містечко імені Мохаммеда VI настільки вросло в Марокканський грунт, що єдиним поясненням, яке може описати її роль та філософське значення - буде "авангард".

     

    Архітектурне рішення вхідної групи кампусу виглядає дуже органічно та відповідає біоморфній ідеї Бофіля, який волів поєднати традиції марокканських міст, суспільство та природу.

    Проект кампусу Політехнічного університету Мохаммеда VI є унікальним. Для свого розміру. Для його клімату.  Для його амбіцій та методології. І для ряду навичок, які йому довелося зібрати разом. 

    Індустріалізація процесу будівництва зарекомендувала себе необхідною, поряд з швидким прийняттям рішень.

    Проект задовольнив екологічні, технологічні, культурні та інженерні потреби міста і суспільства в цілому.

    Кампус університету від зіркового архітектора Рікардо Бофіля поділяється на декілька фаз проектування:

    Фаза 1 поділяється на дві частини, що включають наступні об'єкти:

    • Частина 1А: Школа промислового управління (EMINES), житлові приміщення для студентів, спортивні майданчики та автостоянка.
    • Частина 1B: Науково-дослідний центр гірничо-геологічних досліджень, конгрес-центр, офісний будинок для ОЗП, ресторанний і клубний будинок, два житлові скупчення для 325 студентів, спортивні майданчики та автостоянка.

     

    Решта кампусу включає в себе наступні елементи:

    • П'ять дослідницьких центрів і навчальний центр, розташовані по обидва боки від осі пішохідної частини в центрі кампуса.
    • Дослідницькі центри, згруповані в тій же галузі, щоб заохочувати синергію та обмін інформацією;
    • Інші об'єкти вздовж осі: ресторан, спеціальний майданчик для викладачів, студентський центр та медичний центр, а також навчальні матеріали, розташовані навколо площі на південному кінці кампуса;
    • Готель та регіональний штаб ОЗП, що стоять перед зеленим розширенням;
    • Житлові ділянки на периметрі кампуса;
    • Додаткова автостоянка та зелені території.

    Міський дизайн та архітектурний стиль марокканських міст, а саме міста району Бен-Герір, є фактичним джерелом натхнення для проектів. Багаті архітектурні традиції марокканських міст, як Фес, Мекнес, Рабат і Марракеш, а також ксур (арабський термін для "замку") Південного Атласу, розкривають свою історію, їх культуру та місцеві здібності адаптуватися до конкретних кліматичних умов.

    План для Кампусу Політехнічного Університету Мохаммеда VI в Бен-Герірі поєднує в собі справжню повагу до традицій Сходу та наслідування екологічним цілям. Проект отримав сертифікат LEED NC за архітектуру будівель та «LEED Campus», за Генеральний план.

    Завдяки таким проектам університетське життя більше не здається чимось далеким, страшним та примусовим. Тут ви зможете навчатись за найновішими програмами, у найсучасніших аудиторіях, жити, не завдаючи шкоди екосистемі, і, що найважливіше - правильно відпочивати, дізнаючись щось нове кожного дня.

    Здатність навчатися - це найунікальніша здібність людини. А навчання у гарному, красивому і сучасно спроектованому місці - є подвійним результатом копіткої роботи архітектора, що так само, як і всі студенти Політехнічного університету в Марокко, старанно навчався в університеті більш ніж шість років, забуваючи про сон, їжу та відпочинок. 

    Источник:

    Новое на сайте
    Share