17 сентября

    На новому бульварі у Дніпрі встановлено 7-метрову скульптуру братів Зігура

     У місці зустрічі двох алей розміщено найбільшу в Дніпрі скульптуру з бронзи –  «Атланта». 

    Метафорично постать Атланта несе на собі залізні пута. 

    На вулиці Південній в Дніпрі з'явилася сучасна пішохідна зона. Реалізацією проєкту займається девелопер Alef Estatе, його авторами виступили FILIMONOV & KASHIRINA architects. Він є продовженням популярного Катеринославського бульвару, прозваного «куточком Європи в центрі міста».

    У місці зустрічі двох алей розміщено найбільшу в Дніпрі скульптуру з бронзи –  «Атланта». Створенням об’єкту займалися відомі українські автори Єгор і Микита Зігури.

    Стилістично скульптура відноситься до серії «AfterToday», розпочатої ще у 2010 році. Незабаром по завершенні освіти в Київській художній академії Єгор Зігура створив невелику, лише півметра заввишки, роботу «Колос, що руйнується», втіливши у ній свій ностальгічний потяг до античної доби – до греко-римської спадщини, яка набуває особливого звучання у поданні нинішньою естетикою постмодерну.

    Визволення відбувається у місці зустрічі двох бульварів – «минулого» і «майбутнього» – у публічному просторі, «агорі»

    Знахідка виявилась на диво вдалою, започаткувавши подальші її розробки, які розкривають культурно-естетичний вимір історії. «Колоса» стала супроводжувати «Кора», і їхня символічна пара у поданні Єгором, до якого знедавна приєднався брат Микита, набула на світовому арт-ринку реноме влучної ілюстрації нашої сучасності.

     Метафорично постать Атланта несе на собі залізні пута. Він звільнився від нестерпного тягаря і здобув свободу у трьох головних аспектах життєдіяльності: свободу фізичну, яку символізують розірвані кайдани на ногах; свободу соціальну – самоідентифікацію – ілюструють розірвані пута на рівні потичкової зони; свободу внутрішню – перемогу над собою, над особистими обмеженнями – відзначають знищені пута на рівні плечей-серця-легенів.

     Визволення відбувається у місці зустрічі двох бульварів – «минулого» і «майбутнього» – у публічному просторі, «агорі». На обличчі Атланта – вираз рішучості, з якою він робить свій перший крок, виринувши з самозаглиблення. Погляд Атланта – і зосереджений, і рішучий, і відкритий, і здивований, і, мабуть, найголовніше – допитливий. У цьому погляді, спрямованому на нас із самої вічності, ми повинні побачити себе.    

    Источник:

    https://abramovych.art
    Еще из раздела
    Еще из раздела
    Новое на сайте
    Share