31 марта

    Колаборації: мистецтво, як натхнення для зірок.

    Мистецтво, як натхнення для зірок.


    Музичні відеокліпи та фільми являються дуже впливовими у нашому столітті. Та знали ви, що багато співаків беруть матеріали для своїх проектів у митців, створюючи цікаві та прибуткові колаборації. 

    Один із найвідоміших японських художників - Такаші Муракамі (Takashi Murakami), який часто сприяє на музичну культуру, за допомогою додаванням ярких деталей та свого іменного принта. 

    Візьмемо колаборацію з Канье Вестом, яка мала шалений успіх, завдяки якому, Муракамі та його твори почали визнавати молоде покоління. З цієї обкладинки альбому усе й почалось. 

    Це не єдина колаборація зірок. Нещодавно Муракамі створив ще одну обкладинку для нового спільного альбому Канье Веста з Kid Cudi – “Kids see Ghosts” (2018).

    Муракамі також являється режисером відео “Good Morning”. Короткий анімаційний фільм отримав широке визнання і його часто називають одним з найбільш художніх музичних кліпів Канье Веста. Він був включений до списку видань, як "найкращий", в  таких журналах, як "Billboard" і "Complex", і демонструвався в багатьох музеях мистецтв. 

     

     

    Усі «сингли» з музичного альбому «Graduation» були також створені митцем.

    У 2014 році Муракамі продюсував відеокліп ще одного впливового репера Фарелла Вільямса «It Girl». Анімаційний кліп виконаний у стилі різних японських мультфільмів та відеоігор.

     

     відеокліп Фарелла Вільямса «It Girl»

    Митець, навіть зараз, не припиняє свою діяльність. Кліп американської співачки Біллі Айліш «you should see me in a crown» був анімований та зрежусований Муракамі. Йому знадобилось вісім місяців щоб завершити проект. 

    Музичне відео розпочинається з анімованою версією Ейліш, одягнена у неоново зелену сорочку та шорти, врешті-решт перетворюючись на монстра-павука, що створює хаос у мініатюрному місті. 

    Біллі Айліш «you should see me in a crown»

    Нікі Мінаж і Кєссі та їх музичний кліп «Boys» 2012 року, має дуже знайомий «принт» в одній сцені, який дуже нагадує Яйої Кусами (Yayoi Kusama) «Polka dot». Але на жаль, ніхто не згадав японську художницю у додатках. Будемо вважати, що співачки були натхненні мистецтвом Кусами та й забули пригадати.

    Персональна виставка Яйої Кусами «Yayoi Kusama Eternity of Eternal Eternity” у Матсумото Музеї Мистецтва, Нагано, Японія 2012 / Kusama’s solo exhibition “Yayoi Kusama Eternity of Eternal Eternity” at Matsumoto City Museum of Art, Nagano, Japan 2012

    Але не усі такі стримані як японці, наприклад, оточення французького фотографа Гая Бурдіна (Guy Bourdin) судилися с Мадонною. Сцени музичного кліпу дуже були схожі на фотографії Бурдіна, тому вона й програла судову справу. 

     

    «Дісталося» ще одній співачці - Рианні. Її музичний відеокліп «S&M» нагадує роботи фотографа Девіда ЛаШапеллі (David LaChapelle), а особливо це момент де вона в латексному костюмі з кольоровим попкорном. 

    Сюжети та деталі деяких моментів дуже схожі. Наприклад: клоуни навколо жінки, міміка, вбрання, волосся та концепт моментів відеокліпа.

     

    Нью-Йоркський фотограф, німецького походження Філіпп Паулус (Philipp Paulus) також наголошував, що його сюжет фотографії був використаний у відеокліпі. 

    Енні Кларк більш відома під псевдонімом St. Vincent та її музичне відео «Cheerleader» було натхненне художнім твором австралійського скульптора Рона Муека (Ron Mueck). Гігантська Кларк, яка прив'язана до центру галерейного простору, оточена глядачами, дуже гармонійно та цікаво виглядає у кадрі.

    Французько-американський гурт «Hold Your Horses», який проводить глядачів у подорож історією мистецтва у своєму відеоролику «70 мільйонів». 

    • “Смерть Марата” Жак-Луї Давід / “The Death of Marat” by Jacques-Louis David
    • “Син людський” Рене Маґрітт / “The Son of Man” by René Magritte

    Подружжя Картерів, а саме Бейонсе та Джей Зі (Beyoncé and Jay-Z) показали «магію» парижського музею Лувру. Запальні танці у музейному просторі, вишукані наряди та світлове шоу не може залишити байдужим.

    “Мо́на Ліза”(Джоконда) Леонардо да Вінчі / “Mona Lisa” by Leonardo da Vinci

    “Посвята імператора Наполеона та коронація імператриці Жозефіни у соборі Паризької Богоматері 2 грудня 1804 року”

    Жак-Луї Давід / “The Coronation of Napoleon” Jacques-Louis David

     Ніка Самофракійська / Winged Victory (Nike) of Samothrace

    Венера Мілоська / Venus de Milo

    “Портрет мадам Рекамье” Жак-Луї Давід / “Portrait of Madame Récamier” Jacques-Louis David

    Багато співаків запозичують та беруть натхнення у митців, але не так багато це визнають. Тому дуже важливо поважати працю інших людей, бо усе може обернутися. Нікому не потрібні судові справи, а визнання та повага - усім. 


    Як сказав відомий фотограф: «Наступного разу, коли ви зробите музичне відео як Девід Лашапелль, вам, мабуть, слід найняти Девіда Лашапелла.»

    Источник:

    Еще из раздела
    Еще из раздела
    Новое на сайте
    Share