19 февраля

    CREATING INFINITY: THE WORLDS OF LOUIS VUITTON AND YAYOI KUSAMA

    СТВОРЕННЯ НЕСКІНЧЕННОСТІ: СВІТИ LOUIS VUITTON ТА YAYOI KUSAMA

    Вже вдруге Louis Vuitton запросив видатного японського художника YAYOI KUSAMA на нову творчу співпрацю, пробуджуючи, розвиваючи та розширюючи новаторський креативний рух. 

    ПОЧАТОК ШЛЯХУ

     

    Яйоі Кусама — японський художник і письменник. Упродовж своєї кар’єри вона працювала в різноманітних середовищах, включаючи живопис, колаж, скульптуру, мистецтво перформансу та інсталяції навколишнього середовища, більшість із яких демонструє її тематичний інтерес до психоделічних кольорів, повторення та візерунків.

     Народившись 22 березня 1929 у Мацумото, Наґано, у сім’ї вищого середнього класу, Кусама почала створювати мистецтво в ранньому віці, продовживши вивчати живопис Нігонга в Кіото в 1948 році. Розчарована цим виразно японським стилем, вона зацікавилася європейським та американським авангардом. , організувавши кілька персональних виставок своїх картин у Мацумото та Токіо протягом 1950-х років. У 1957 році вона переїхала до Сполучених Штатів, оселившись у Нью-Йорку, де створила серію картин під впливом руху абстрактного експресіонізму.

    Переключившись на скульптуру та інсталяцію як на основні медіуми, Кусама стала невід’ємною частиною нью-йоркського авангарду, на початку 1960-х її роботи виставлялися поряд із такими творами, як Енді Воргол, Клаес Ольденбург і Джордж Сігал, де її часто асоціювали з рух поп-арт. Прийнявши підйом контркультури хіпі кінця 1960-х років, Кусама привернула увагу громадськості після того, як організувала серію Фестивалів тіла, на яких оголених учасників розмальовували в яскравий горошок.

    • ЯЙОІ КУСАМА, КІННА ГРА, ВУДСТОК, 1967. ФОТОГРАФІЯ ЛЮБ'ЯЗНО НАДАНА KUSAMA ENTERPRISE, OTA FINE ARTS, ТОКІО/СІНГАПУР І ВІКТОРІЯ МІРО, ЛОНДОН ©YAYOI KUSAMA"

    У 1973 році Кусама повернулася до рідної Японії, де вона виявила, що мистецька сцена набагато консервативніша, ніж у Нью-Йорку. Ставши торговцем мистецтвом, через кілька років її бізнес згорнув, а після психічних проблем у 1977 році вона добровільно потрапила в лікарню, де провела решту свого життя. Звідси вона продовжувала створювати твори мистецтва різними засобами, а також розпочала літературну кар’єру, опублікувавши кілька романів, поетичну збірку та автобіографію.

    Коли я стою перед полотном, малюючи всі ці крапки, я зрештою заповнив стіл і підлогу, навіть моє тіло. Я завжди повторював одні й ті ж рухи, сітка розтягувалася до нескінченності. Я забув про себе і дозволив бути захопленим таким павутинням. Мої руки, ноги, одяг і все, що було в кімнаті, було покрито сіткою.

    У сімдесятих роках Яйої стає королевою хіпі завдяки своїм надзвичайним артистичним виступам: усі хочуть її одяг, прикрашений горошком, усі претендують на крапки, намальовані на шкірі. Це відбувається тому, що я даю людям те, що вимагає час. Сексуальна свобода самовираження. Звички хіпі ідеально поєднуються з одержимістю Яйоі сексом. Мати вселяє їй думку, що це щось брудне, чого треба соромитися і приховувати. Але заборона стає невід'ємною частиною його творчості. Він є речником нестримної сексуальної революції, вільної від утримання, табу та упереджень. Хепенінги Кусама народжуються, сексуальні події з оголеними чоловіками та жінками, геями, лесбійками та гетеросексуалами, з метою відвертих групових статевих актів. Поступово хепенінги набувають глибшого значення й пов’язані з викриттям інших проблем: політика зливається з філософією горошку.

    Кусама, якій зараз 94 роки, довгий час грає з модою. У 1968 році вона дебютувала в Kusama Fashion Company і почала працювати з великими універмагами, такими як Bloomingdale’s. Потім вона заснувала компанію Nude Fashion Company, продукція якої була значно авангарднішою, як-от «сукня для вечірки», у яку могли поміститися до 25 осіб. В Японії її печать можна знайти як на дорогих, так і на недорогих речах.

    Не можливо розповідати про колоборацію модного гіганта Louis Vuitton и YAYOI KUSAMA не розуміючи що ця тендітна жіночка титан новаторького всесвіту містецтва вже понат століття. 

    Источник:

    Комментарии
    Всего комментариев 2
    Sofia 1673952269
    Дуже цікава стаття! Дякую
    0
    Це дуже цікаво! Дякую
    2
    Еще из раздела
    Еще из раздела
    Новое на сайте
    Share