Адрес: вулиця Пушкінська, 21

  «Білий Світ»

  З 6 по 29 серпня експонуватиметься виставка живопису та керамічних скульптур від тандему визнаних українських майстрів Олексія Малих та Гії Міміношвілі «Дотик».

   «Дотик» – тема, що об’єднала в експозиції двох самобутніх митців – Олексія Малих та Гію Міміношвілі. Ідея спільної виставки виникла саме через дотик у буквальному розумінні, коли Олексій торкнувся цупкої поверхні керамічних об’єктів Гії, які і сам автор називає «тактильними, контактними», а Гія відчув долонями потужні нашарування левкасу та фарб на картинах-палімпсестах Олексія.

   Бо, власне, на дотик ми пізнаємо світ: визначаємо форму, характер поверхні, відчуваємо твердість та м’якість, тепло і холод… Згідно з теорією втіленого пізнання, ми сприймаємо ситуацію в залежності від того, з якими предметами ми контактуємо. Фактура предметів, яких ми торкаємося, впливає на наші думки і вчинки, а «взаємодія людського тіла із довкіллям є основним джерелом метафор у людській мові» (Дж. Лакофф, М. Джонсон. «Філософія у плоті»).

  Цілком можливо, що саме від контакту із землею, поверхнею каменю, дерева, води і народжується образна мова мистецтва. Але абсолютно очевидно, що нею промовляють твори Олексія Малих та Гії Міміношвілі. Ці художники давно вже захоплено заглиблені у творчий світ одне одного. І тому разом створюють мистецтво, до якого і хочеться, і потрібно доторкатися – з радістю і любов’ю.

  Место

  вулиця Пушкінська, 21