19 марта

    Art-Online, або як з користю провести карантин

    Якщо ви бажаєте відвідати музей чи дізнатися більше про мистецтво, але карантин цьому заважає. Не проблема. Ми підготували для вас матеріал, який буде вашим гідом на час карантину.

    Онлайн-платформа Google Arts&Culture 

    Онлайн-платформи Google Arts&Culture співпрацює з понад 1200 музеїв та архів. Це джерело, де ви зможете поринути у світ мистецтво зі своєї квартири. 

    The British Museum 

    Головний музей Великої Британії в Лондоні, один з найбільших музеїв у світі. Музей має більш ніж 4 мільйонів експонатів, про які ви можете дізнатися.

     

    Solomon R. Guggenheim Museum


    Музей Соломона Ґуґенгайма — художній музей у Нью-Йорку, у якому представлені, по суті, приватні колекції меценатів та шляхти. У цьому музеї широко представлений європейський живопис XX століття та американський живопис другої половини XX століття. Ви можете побачити роботи таких митців як: Василь Кандинський (найбільша у світі колекція робіт художника), Фернан Леже, Едуар Мане, Анрі Руссо, Піт Мондріан, Огюст Ренуар, Клод Моне, Пабло Пікассо, Поль Сезанн, Марк Шагал, Дадо (Міодраг Джурич) та інші. 

      Musée d'Orsay

    Музей д'Орсе — національний музей мистецтв у Парижі. Основу експозиції музею складають роботи імпресіоністів та постімпресіоністів. У закладі представлені переважно французький живопис, скульптура та прикладне мистецтво 1848–1914 років. 

     

    Проект «HeForSheUkraine»

    Проект «HeForSheUkraine» підготували для нас мобільний додаток де ви зможете віртуально побачити 10 картин із фонду Національного художнього музею України. А також, 4 роботи сучасних художниць, які є номінантками Премії Women in Arts 2019. Завантажте додаток тут: 

    http://heforsheukraine.info/artsweek2020/argallery/

    Musée du Louvre

    Musée du Louvre 

    Музей Лувру розпочав онлайн тури, де ви зможете дізнатися більше про експонати які знаходяться у цьому закладі. Лувр є найбільш відомим та відвідуваним художнім музеєм у світі.  Вебсайт надає можливість бачити все від першої особи, тому проходьте далі по лінку: 

    https://www.louvre.fr/en/visites-en-ligne#tabs 


    YouTube канал: «Искусство понимать искусство»

    YouTube канал: «Искусство понимать искусство»

    Анна Владимирська — українська письменниця. У 2013 році книги Анни Владимирської, за версією журналу «Фокус», увійшли до ТОП-10 найбільш популярних книг України.

    Завдяки лекціям Анни Владимирської дуже багато людей змогли зануритись у світ мистецтва та почати розуміти як історія та мистецтво пов’язано. Її YouTube канал допоможе вам надбати знання про мистецтво та митців до такого рівня, що ви зможете підтримати будь-яку бесіду.  

    https://www.youtube.com/channel/UC7qCtMWRXSBBOT2iopzxaNQ 

     

     

    Фільми:

    Amazing Leonardo. Леонардо Да Вінчі (Незвідані Світи)

    Найбільш очікуваний арт-фільм року який підійде цінителям творів да Вінчі і італійського живопису в цілому.

    Біографічний фільм розповідає глядачам про становлення Леонардо да Вінчі - легенди світової культури.

    Дитинство головного героя видався непростим, в основному через розлучення батьків і відсутність повноцінного спілкування з матір'ю. Втім, як подейкують сучасні мистецтвознавці, без цих випробувань не з'явилися б найзначніші з його шедеврів - за зізнанням самого Леонардо, він постійно намагався відтворити материнський образ у своїх роботах.

    At Eternity's Gate. Ван Гог. На порозі вічності

    У стрічці йдеться про останні роки життя нідерландського художника Вінсента ван Гога, якого зіграв Віллем Дефо.

     Геніїв дуже рідко визнають за життя. Як правило, їх творчість лежить за рамками будь-якого часу - воно вічне. Дуже часто їх покоління не може зрозуміти все те, що генії заклали у своє мистецтво. Не знаходячи розуміння, вони можуть стати алкоголіками, просто втратити розум або покінчити життя самогубством. Один з таких геніїв - Вінсент Ван Гог. 

    Це була людина, яка не могла не творити. Люди, бачачи його картини, не могли збагнути всієї суті, не хотіли розуміти бачення генія. Ван Гог багато пив, робив божевільні речі і багатьма вважався божевільним. Лише найближчі друзі, такі як Поль Гоген, могли сказати, що Вінсент - справжній геній, який увійде в історію.


    Michelangelo – Infinito. Мікеланджело – Нескінченність

    Художньо-документальний фільм про абсолютного генія Ренесансу, який навічно залишив слід у світовій історії мистецтва — Мікеланджело Буонаротті.

    За допомогою найпередовіших технологій відтворює на екрані головні скульптурні і живописні твори Буонаротті: приголомшливу Сикстинську капелу, ніжну «П‘єту», величного «Давида», «Страшний суд», базиліку святого Петра у Ватикані, «Мадонну Брюгге» та інші безсмертні шедеври.

    Kusama: Infinity. Кусама. Бесконечні мири

    Історія сучасної художниці з Японії Яёйе Кусама, яка багато років йшла до визнання, борючись з консервативним суспільством, расовими забобонами, сексизмом і своїми психічними розладами.

    Світовий успіх прийшов до неї пізно, хоча вона захопилася мистецтвом ще в дитинстві. Яёйе росла в нещасливій обстановці, не зустрічала підтримки у нещасної в шлюбі матері і не захотіла піти по її стопах. 

     У 27 років Яёйе вирішила покинути консервативну батьківщину і переїхала в Ньй-Йорк, де встала на передову авангардного мистецтва. Творчість стало її порятунком від психічних розладів, включаючи галюцинації і суїцидальні думки.

    Rodin. Роден

    У основі сюжету фільму історія сходження геніального французького скульптора Огюста Родена (1840—1917) до вершини світового мистецтва. У сорокарічному віці він отримує від уряду Франції перше замовлення: «Брама пекла», що прославило його, і над яким він працював 27 років. Він залишає свою супутницю та матір його єдиної дитини Роз Бере, заради талановитої учениці Каміли Клодель, життя з якою буде наповнене взаємним обожнюванням і муками.

     


    https://uk.m.wikipedia.org/wiki/Роден_(фільм)

    Camille Claudel. Каміла Клодель

    В основі сюжету фільму, заснованому на реальних історичних фактах, доля скульптора-початківця Каміли Клодель (Ізабель Аджані), зустріч якої з Огюстом Роденом (Жерар Депардьє) фатально вплинула на життя молодої жінки.

     


    https://uk.m.wikipedia.org/wiki/Каміла_Клодель_(фільм)

    Renoir. Ренуар. Останнє кохання

    Фільм про останні роки Огюста Ренуара в Кань-сюр-Мер під час Першої світової війни.  У 1915 рік сивоволосий Огюст Ренуар одержує звістку про те, що улюблений син Жан поранений на фронті. Єдине, що скрашує гірке відлюдництво художника, — присутність поруч молодої рудоволосої натурниці. Сліпуча Андре стає останньою музою майстра і наповнює його світ новими фарбами.

     


    https://uk.m.wikipedia.org/wiki/Ренуар._Останнє_кохання

    Pollock. Поллок

    Біографічний фільму, який розповідає історію життя американського художника Джексона Поллока. 

    Дії фільма розпочинаються восени 1941 року потім простежує основне життя художника і закінчується гибелью Поллока в автокатастрофі в 1956 році.

    Big Eyes. Великі очі

    Біографічна драма про відому американську художницю Маргарет Кін, її феноменальний успіх наприкінці 1950-х років та взаємовідносини з її чоловіком, який видавав себе за справжнього автора її картин.

    https://uk.m.wikipedia.org/wiki/Великі_очі

    Frida. Фріда

    Фільм-біографія мексиканської художниці Фріди Кало.

    Стрічка розповідає про непросте життя мексиканської художниці Фріди Кало. Молода дівчина потрапляє в аварію, де зазнає численних травм і переломів, через що виявляється загіпсованою і прикутою до ліжка, а потім до кінця життя страждає від болю.

    Під час хвороби Фріда починає писати картини. Одужавши, вона показує їх відомому художнику Дієго Рівері, який згодом стає її вчителем, чоловіком і соратником у політичній боротьбі.

     
    https://uk.m.wikipedia.org/wiki/Фріда_(фільм)

    Источник:

    Еще из раздела
    Еще из раздела
    Новое на сайте
    Share