20 октября

    ABRAMOVYCH ART AGENCY ПОКАЖУТЬ УКРАЇНСЬКЕ МИСТЕЦТВО В АВСТРАЛІЇ НА ВИСТАВЦІ SCULPTURE BY THE SEA

    Олексій Золотарьов, «Роза вітрів»

    «Російське вторгнення — не єдина складова українського сьогодення. Це також історія про супротив та єдність, як частини нашого генетичного сьогодення»

    Роботи скульпторів з України займуть почесне місце на цьогорічній виставці Sculpture by the Sea на пляжі Бондай. Зібрані кошти скерують на допомогу українським біженцям і переміщеним особам, постраждалим від війни.

    Українська виставка охоплює чотири скульптури Дмитра Грека («Споглядання»), Єгора Зігури («Колос, що тримає світ»), Микити Зігури («Глобальне потепління») й Олексія Золотарьова («Роза вітрів»); кураторкою виступила Вікторія Кулікова, арт-директорка Abramovych Art Agency (Київ).

    За словами Кулікової, «Російське вторгнення — не єдина складова українського сьогодення. Це також історія про супротив та єдність, як частини нашого генетичного коду та притаманної нам культури. Надважливо демонструвати спільні духовні та матеріальні здобутки для міжнародної спільноти — долучати до хвилі солідарності з Україною».

    Ukraine Showcase на знак солідарності з українським народом — плід зв’язків з австралійською неприбутковою організацією Sculpture by the Sea, закладених іще до повномасштабного вторгнення. Почалися вони з того, що скульптура Єгора Зігури була представлена на мисі Тамарама в рамках Sculpture by the Sea на пляжі Бондай 2019 року. Роботи Єгора і його брата Микити також відібрали для Sculpture by the Sea 2020 року, але виставку перенесли через пандемію.


    Дмитро Грек «Споглядання»

    Українські зв’язки з австралійським Sculpture by the Sea сягають 1998 року, коли на Sculpture by the Sea, Bondi уперше виставили роботи Ореста Кейвана».

    Скульптури українських митців і ще понад сотня робіт з шістнадцяти країн представлені вздовж мальовничої двокілометрової набережної в Сіднеї, що тягнеться від Бондаю до Тамарами. Sculpture by the Sea — це найбільша у світі щорічна виставка скульптур просто неба, відкрита публіці. Sculpture by the Sea, Bondi 2022 триватиме з 21 жовтня по 7 листопада.

    За словами засновника, керівника й арт-директора Sculpture by the Sea Девіда Гендлі, «Наша цьогорічна виставка на пляжі Коттесло відкрилася за кілька днів після початку російського вторгнення в Україну, і нам здавалося неправильним святкувати тут, в Австралії, з митцями з цілого світу, доки життя наших колег з України руйнує війна. Ми почали з’ясовувати, чи нам вдасться зібрати достатньо скульптур, щоб підготувати виставку українських митців на пляжі Бондай. Вікторія Кулікова погодилася виступити кураторкою, тож ми раді представити чотири скульптури на набережній і п’ять менших робіт у нашому шатрі “Sculpture Inside” у парку Маркса на півдні мису Бондай. Українські зв’язки з австралійським Sculpture by the Sea сягають 1998 року, коли на Sculpture by the Sea, Bondi уперше виставили роботи Ореста Кейвана».

    Єгор Зігура «Колос, що тримає світ»

    Sculpture by the Sea пожертвує свою комісію з продажу скульптур українських митців на Ukraine Crisis Appeal. Митці також пожертвують 10% з ціни скульптур. Очікується, що на підтримку України й українців буде зібрано 100 000 доларів США. Роботи митців репрезентовані в Україні Abramovych Art Agency.

    Ця ініціатива стала можливою завдяки підтримці постійних донорів Sculpture by the Sea, які покрили кошти виставки. Фундація Говарта ласкаво погодилася оплатити доставлення скульптур з Європи в Сідней. Авіапереліт митців оплатила фундації родини Мостин, фундації родини Ґвінет і Тоні Леннонів, а також Чарльз і Єва Каррен.

    Посол України в Австралії Василь Мирошниченко зазначає: «Війна точиться на багатьох фронтах, і культура — один із них. Підтримка України від Sculpture by the Sea, Bondi 2022 демонструє, як на митців і культурних менеджерів із цілого світу вплинула ця війна: вони об’єднуються на підтримку нашої країни, збирають кошти, розповідають про війну іншим. Війна дала великий поштовх для творчості багатьох українських митців, співаків і скульпторів. Чудово, що ця творчість шириться світом, включно з Австралією».

    Микита Зігура «Глобальне потепління»

    Президент Української ради Нового Південного Уельсу Ден Володі стверджує: «Те, що Sculpture by the Sea цього року вирішили підтримати Ukraine Crisis Appeal, — це не лише значна фінансова й моральна підтримка для українського народу, а й чіткий сигнал про солідарність між австралійською й українською громадами. Такі події виводять війну на “духовний фронт” — і ми не мусимо про нього забувати, щоб перемогти у війні за свободу України на реальному фронті».

    Єгор Зігура, Микита Зігура й Олексій Золотарьов прибули в Австралію й відвідають відкриття виставки 21 жовтня, після чого Єгор і Вікторія вирушать у Засніжені долини на півдні Нового Південного Уельсу, щоб інсталювати роботу Єгора Зігури «Колос». «Колос» стане новою перлиною на Скульптурній дорозі Засніжених долин — найновішій великій публічній виставці скульптури в Австралії. Зігура пожертвував 25% коштів від продажу «Колоса» на потреби української армії.

    Скульптурна дорога Засніжених долин тягнеться вздовж стокілометрового Шляху Засніженими долинами, мальовничого немагістрального маршруту з Сіднея в Мельбурн. Вона об’єднує 28 робіт із семи колекцій у містах Аделонґ, Батло, Тумбарумба, містечках Тума і винарнях у виноробному регіоні Тумбарумба: Courabyra Wines, Johansen Wines і Obsession Wines.

    Олексій Золотарьов «Роза вітрів»

    Цей проєкт під егідою Відновлення місцевої економіки після лісових пожеж було здійснено в партнерстві з місцевими громадами та Sculpture by the Sea. Його фінансують уряди Австралії й Нового Південного Уельсу через Програму фінансування на відновлення після природних катастроф. Він покликаний сприяти соціоекономічному відновленню Засніжених долин після нищівних лісових пожеж у Новому Південному Уельсі у 2019–2020 роках. Скульптурна дорога Засніжених долин має стати колекцією світового рівня і привабити в регіон більше туристів.

    На початку 2021 року місто Маріуполь та Port Agency звернулося до директора і засновника Sculpture by the Sea Девіда Гендлі з проханням про допомогу з організацією міжнародної виставки скульптури на пляжах Маріуполя наприкінці 2021 року.  Утім, за кілька місяців по тому робота над виставкою припинилася через активізацію російської військової агресії на попередній лінії розмежування, що пролягала за 15 кілометрів від міста. Після 24 лютого Маріуполь пережив три місяці страшних обстрілів і бомбардувань, і після облоги потрапив під російську окупацію.

    Sculpture by the Sea долучилися до міжнародної ініціативи «Artists Support Ukraine Foundation». У рамках цього глобального руху на «Sculpture by the Sea, Cottesloe 2022» розгорнули величезний український прапор завбільшки 18 х 12 метрів, щоб продемонструвати солідарність з українським народом і зібрати кошти від Австралії для проєктів UNHCR на підтримку українських біженців.


    Источник:

    Еще из раздела
    Еще из раздела
    Новое на сайте
    Share